Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

W sobotę poznamy laureatkę przyznawanej po raz drugi w Szczecinie Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki "Gryfia". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
W sobotę poznamy laureatkę przyznawanej po raz drugi w Szczecinie Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki "Gryfia". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Spotkania autorskie, debaty literackie i kiermasz książek, a na deser nagroda dla najlepszej pisarki. Rusza II Festiwal Literatury Kobiet.
W sobotę poznamy laureatkę przyznawanej po raz drugi w Szczecinie Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki "Gryfia".

W finale znalazło się 8 autorek. Najlepsza otrzyma czek na 50 tysięcy złotych. To najważniejsze literackie wydarzenie w naszym mieście wyjaśnia Alan Sasinowski - sekretarz nagrody.

- Ta impreza ma być świętem literatury, ale także świętem szczecinian - mówi Sasinowski.

Stąd między innymi wielki kiermasz książek w Alei Kwiatowej i AudioBook - czyli książka czytana na głos - na żywo. Zaproszeni na imprezę artyści zinterpretują znaną powieść science fiction. Książkę Blade Runner Philipa Dicka czytać będą gwiazdy polskiego kina: Robert Więckiewicz, Andrzej Chyra i Magdalena Popławska. Całość wyreżyseruje Krzysztof Czeczot.

Spektakl o futurystycznym świecie ludzi i robotów odbędzie się w piątek na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Wstęp płatny. Natomiast dziś w ramach OFFilmu o 18-tej w Szczecińskim Inkubatorze Kultury pokaz filmu "Album rodzinny" z udziałem reżysera Andrzeja Titkowa. Mówi Agata Zawiszewska z Uniwersytetu Szczecińskiego.

- Jest to film poświęcony praprababce Titkowa - polskiej tłumaczce i poetce pochodzenia żydowskiego, Franciszce Arnsztajnowej - wyjaśnia Zawiszewska.

Szczegółowy program Gryfii na nagrodagryfia.pl.
- Ta impreza ma być świętem literatury, ale także świętem szczecinian - mówi Sasinowski.
- Jest to film poświęcony praprababce Titkowa - polskiej tłumaczce i poetce pochodzenia żydowskiego, Franciszce Arnsztajnowej - wyjaśnia Zawiszewska.

Zobacz także

2013-07-14, godz. 00:32 Powojenne filmy na dziedzińcu Muzeum Narodowego Serię powojennych produkcji filmowych nakręconych w Szczecinie będzie można zobaczyć na dziedzińcu Muzeum Narodowego. » więcej 2013-07-14, godz. 00:31 Finał Lata z Muzami. To było święto filmu i muzyki Spektaklem taneczno-muzycznym zakończy się festiwal 'Lato z Muzami' w Nowogardzie. Przez cztery dni miastem rządziły film, muzyka oraz sztuka. » więcej 2013-07-13, godz. 10:07 Lato z muzami dla dorosłych i dla dzieci Filmy animowane dla dzieci, pokazy polskiej filmowej klasyki oraz koncert szczecińskiego duetu Łona i Weber - to tylko niektóre atrakcje kolejnego dnia 'Lata z muzami' w Nowogardzie. » więcej 2013-07-12, godz. 16:38 Legenda punku na chrześcijańskim festiwalu Koncerty, konferencje, nabożeństwo uwielbienia wypełnią 3-dniowy Chrześcijański Festiwal Muzyczny „Słowo Lub Czyny”, który rozpoczyna się w piątek nad jeziorem Dąbie. » więcej 2013-07-12, godz. 15:15 Filmowa uczta w Nowogardzie Projekcja filmu 'Piąta pora roku' oficjalnie inauguruje 'Lato z Muzami' w Nowogardzie. » więcej 2013-07-12, godz. 13:39 Wyjazdowa trasa Opery na Zamku Szczecińska Opera na Zamku rusza w plener i rozpoczyna wakacyjny cykl przedstawień dla dzieci. Pierwsze z nich już w piątek w Świnoujściu. » więcej 2013-07-12, godz. 10:58 Wojciech Mecwaldowski w Radiu Szczecin [WYWIAD, WIDEO] Aktor filmowy, telewizyjny i teatralny - Wojciech Mecwaldowski był gościem piątkowej audycji 'Moje miasto, moja muzyka'. » więcej 2013-07-11, godz. 12:12 Wnętrze gotyckiej świątyni wyremontowane Wnętrze kościoła pod wezwaniem św. Jana Ewangelisty w Szczecinie wyremontowane. Świątynia przy ul. Świętego Ducha jest najstarszym w stolicy Pomorza Zachodniego obiektem w stylu gotyckim. » więcej 2013-07-11, godz. 09:45 Muzy w Nowogardzie. Rusza letni festiwal [WYWIAD] Filmy znane i lubiane oraz te kojarzone tylko przez nielicznych widzów, spotkania z artystami oraz koncerty - to główne atrakcje 17. Lata z Muzami, które rozpoczyna się w Nowogardzie. Choć oficjalne otwarcie festiwalu planowane jest… » więcej 2013-07-09, godz. 12:12 Historyczna tablica z XIX wieku odnaleziona Prawie 200-letnia tablica upamiętniająca budowę falochronu centralnego w Świnoujściu odnaleziona. Kamienna płyta przez kilkadziesiąt lat znajdowała się pod metrową warstwą betonu. » więcej
497498499500501502503