Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Na niedzielę, w dniu uroczystości pogrzebowych pierwszego niekomunistycznego premiera Tadeusza Mazowieckiego - ogłoszono żałobę narodową. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Na niedzielę, w dniu uroczystości pogrzebowych pierwszego niekomunistycznego premiera Tadeusza Mazowieckiego - ogłoszono żałobę narodową. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Niektóre spektakle teatralne odwołane, ale muzeum i większość kin w Szczecinie będzie w niedzielę czynna. Na 3 listopada, w dzień uroczystości pogrzebowych pierwszego niekomunistycznego premiera - Tadeusza Mazowieckiego - prezydent Bronisław Komorowski ogłosił żałobę narodową.
Z tego powodu Teatr Polski w Szczecinie odwołał wszystkie przedstawienia. Ci, którzy zarezerwowali już bilety mogą zmienić termin.

Otwarty będzie natomiast Teatr Współczesny, gdzie odbędą się dwa spektakle. W Pleciudze dzieci będą mogły zobaczyć jedno przedstawienie o godzinie 11.

Muzeum Narodowe pracuje normalnie. Filharmonia Szczecińska i Opera na Zamku w repertuarze na niedzielę nie miały zaplanowanych żadnych koncertów.

Kino Zamek jako jedyne odwołało seanse. Wszystkie multipleksy będą otwarte. Większość szczecińskich lokali, zresztą jak zwykle w niedzielę, będzie grać spokojniejszą muzykę.
Relacja Anny Łukaszek.

Zobacz także

2014-11-12, godz. 15:00 Średniowieczne odkrycie na szczecińskiej starówce Średniowieczne mury na terenie dawnego parkingu przy ulicy Wielkiej Odrzańskiej w Szczecinie. Na Starym Mieście trwają prace wykopaliskowe - robotnicy zabezpieczają fragmenty piwnic dawnych kamienic. » więcej 2014-11-12, godz. 15:00 Jedno z najważniejszych odznaczeń państwowych dla Anny Augustynowicz Anna Augustynowicz - reżyserka teatralna, od 1992 dyrektor artystyczna Teatru Współczesnego w Szczecinie została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. » więcej 2014-11-12, godz. 11:26 Wielkie odkrycie w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu Po czterdziestu latach pracownicy Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu odkryli, że jeden z ich eksponatów to element jednej z najsłynniejszych broni Trzeciej Rzeszy. » więcej 2014-11-12, godz. 08:29 Jeden z najlepszych fortepianów na świecie pojawił się w szczecińskiej Filharmonii Mamy w szczecińskiej Filharmonii jeden z najlepszych fortepianów w Polsce, a nawet na świecie. Tak twierdzi Karol Radziwonowicz, światowej sławy pianista i prezes Towarzystwa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie. » więcej 2014-11-09, godz. 13:12 Jazzowo-celtyckie brzmienia w Radiu Szczecin Amerykańska harfistka jazzowa i wokalistka wystąpi w niedzielę w studiu koncertowym Radia Szczecin. Gillian Grassie wykona utwory ze swojej najnowszej płyty 'The Hinterhaus'. » więcej 2014-11-09, godz. 07:45 Klasyk Moliera podbił serca szczecinian Premiera 'Szkoły żon' francuskiego komediopisarza w sobotni wieczór przyciągnęła komplet publiczności do Teatru Współczesnego. » więcej 2014-11-08, godz. 08:03 Mur symbolicznie runął w Filharmonii. Publiczność zachwycona Szczecińscy filharmonicy uczcili 25. rocznicę obalenia Muru Berlińskiego. W koncercie zatytułowanym 'Europejska droga do wolności' zabrzmiał utwór Benjamina Brittena 'Wojenne Requiem'. » więcej 2014-11-07, godz. 19:23 Szczeciński Zamek Książąt Pomorskich pod znakiem diaporamy W piątek w Szczecinie zaczęły się 35. Pomorskie Spotkania z Diaporamą, jedyny taki festiwal w Polsce pod honorowym patronatem międzynarodowej federacji FIAP. Na konkurs wpłynęło ponad 60 prac z całego świata. » więcej 2014-11-07, godz. 14:35 Opera, Lutosławski i... piwo Tańsze piwo i ulgowe bilety mają przyciągnąć studentów na przedstawienia do Opery na Zamku w Szczecinie. To pomysł dyrekcji Opery. » więcej 2014-11-06, godz. 23:10 Bałkańskie brzmienia w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] Zespół Bubliczki i Baltic Neopolis Orchestra wystąpił wspólnie w czwartek w studio koncertowym Radia Szczecin im. Jana Szyrockiego. Usłyszeliśmy utwory z repertuaru Bubliczek w nowej aranżacji i brzmieniu, o które zadbali muzycy z… » więcej
431432433434435436437