Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

W czwartek w Książnicy Pomorskiej odbyło się spotkanie dla dzieci "O bajce co w Szczecinie mieszka". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
W czwartek w Książnicy Pomorskiej odbyło się spotkanie dla dzieci "O bajce co w Szczecinie mieszka". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Wielkie czytanie wystartowało. Jeszcze nie oficjalnie, ale dla maluchów rozpoczął się w Szczecinie II Festiwal Książki Słuchanej "Odkrywcy wyobraźni".
W czwartek w Książnicy Pomorskiej odbyło się spotkanie dla dzieci "O bajce co w Szczecinie mieszka". Opowieści regionalnych pisarzy przeczytał najmłodszym aktor Teatru Polskiego - Wiesław Łągiewka.

- Świetna akcja. Moje dziecko od tygodnia o niczym innym nie mówi, tylko o tym. Dzieci lubią, jak im się czyta - przyznaje mama jednego z maluchów.

O 16, również w Książnicy, odbędą się warsztaty, na których dzieci nauczą się m.in. jak powstaje słuchowisko. Pół godziny później rozpoczną się zajęcia rytmiczne.

Oficjalnie Festiwal Książki Słuchanej ruszy w piątek i potrwa do poniedziałku. W tym czasie znani aktorzy, pisarze czy dziennikarze, m.in. Stanisława Celińska, Marian Dziędziel, Krzysztof Kowalewski, Wojciech Pszoniak, Edyta Olszówka czy Krzysztof Wakuliński będą czytać dzieła literatury polskiej i światowej.

W ich wykonaniu posłuchamy m.in. "Dzienników Kołymskich" J. Hugo-Badera, "Życia Pi" Y. Martella, "Paragrafu 22" J. Hellera czy "Dolores Claiborne" S. Kinga, a także "Przygód Tomka Sawyera" M. Twaina.

Natomiast książki dla dzieci przeczytają Edyta Jungowska, Krystyna Czubówna i Magda Kumorek.

Szczegółowy program znajduje się na stronie www.ksiazkasluchana.pl. Partnerem festiwalu jest Radio Szczecin.
Opowieści regionalnych pisarzy przeczytał najmłodszym aktor Teatru Polskiego - Wiesław Łągiewka.

Zobacz także

2015-08-21, godz. 11:43 Będzie się działo na Łasztowni. Czas przywrócić życie temu miejscu Rozpoczynają się Dni Ulicy Zbożowej. Przez 70 lat brama wjazdowa na Łasztownię była zamknięta. Przyszedł czas, aby przywrócić temu miejscu życie. » więcej 2015-08-18, godz. 20:12 Jubileuszowa Fama w Świnoujściu 45 edycji w 50 lat, czyli jubileusz Famy - Międzynarodowego Kampusu Artystycznego. » więcej 2015-08-18, godz. 08:40 Osobliwe muzeum pod Cedynią Zbigniew Bogdanowicz od lat zbiera stare eksponaty. Ma ich kilka tysięcy sztuk. Magazynuje je w byłej stodole, którą wyremontował i przerobił na muzeum. » więcej 2015-08-17, godz. 17:11 Multimedialna biblioteka na Jasnych Błoniach [ZDJĘCIA] Na szczecińskich Jasnych Błoniach stanęło kilka plansz w ramach akcji 'Kultura na widoku'. Dzięki nim można częściowo za darmo ściągnąć przez internet muzykę, filmy czy gry i to w stu procentach legalnie. » więcej 2015-08-17, godz. 11:20 Rosyjskie spojrzenie na Katyń Rosjanie wydadzą książkę o zbrodni katyńskiej. Sami zebrali 800 tysięcy rubli na jej wydanie - informuje Gazeta Wyborcza. » więcej 2015-08-17, godz. 11:05 Naukowcy sprawdzą co odsłoniła Odra [ZDJĘCIA] Szczecińscy eksperci badają znaleziska w gminie Cedynia. Niski poziom Odry pomiędzy Osinowem Dolnym a Starym Kostrzynkiem ujawnił ukryte przez lata pod wodą fragmenty mostu i wrak barki. » więcej 2015-08-15, godz. 18:01 Dzieło jednego z największych malarzy opuszcza Szczecin Ostatni dzień obrazu Rembrandta w Szczecinie. W Muzeum Narodowym przy Wałach Chrobrego tylko w niedzielę można jeszcze zobaczyć 'Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem'. » więcej 2015-08-15, godz. 09:11 Ińskie święto kina zakończone Blisko 100 filmów obejrzała widownia kończącego się 42 Ińskiego Lata Filmowego. » więcej 2015-08-15, godz. 08:24 Światowe kino pod chmurką na szczecińskiej Arkonce Najbardziej kasowy film w historii kina przyciągnął tłumy na szczecińską Arkonkę. W piątek wieczorem 'Avatara' obejrzało ponad 300 osób. To w ramach inauguracji 'Kina pod chmurką' na miejskim kąpielisku. » więcej 2015-08-14, godz. 19:01 Teatr w plenerze. To ma być noc cudów Trzy plenerowe spektakle teatralne będzie można obejrzeć podczas rozpoczynającego się weekendu na Plantach w centrum Goleniowa. » więcej
399400401402403404405