Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

W ostatnich dniach studenci AS zdobyli pierwsze miejsca na kilku międzynarodowych konkursach. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
W ostatnich dniach studenci AS zdobyli pierwsze miejsca na kilku międzynarodowych konkursach. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Wygrywają we Włoszech, Francji, Chorwacji czy USA. Studenci Wydziału Instrumentalnego Akademii Sztuki w Szczecinie okazują się najlepsi na międzynarodowych konkursach. Spotkanie z laureatami kilku ostatnich odbyło się we wtorek w Pałacu pod Globusem.
Dla rektora Akademii Sztuki Ryszarda Handke sukcesy jego studentów to powód do wielkiej dumy.

- Miarą wartości uczelni zawsze są jej absolwenci, studenci i spektakularne sukcesy artystyczne, bo w tym kierunku wszyscy się kształcimy - przyznaje prof. Handke.

W ostatnich dniach studenci AS zdobyli pierwsze miejsca na kilku międzynarodowych konkursach. Wśród laureatów są m.in. skrzypaczki, akordeoniści i gitarzyści.

Anna Kosińska z klasy skrzypiec w duecie z Mileną Palkaj z klasy fortepianu zdobyły I nagrodę na 25. Young Musician International Competition Citta di Barletta we Włoszech.

Zespół w składzie Miriam Kozak (skrzypce) i Michał Wiśniewski (akordeon) z klasy kameralnej zdobył pierwszą nagrodę w kategorii zespołów kameralnych podczas VII Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego "Sancyberie" we Francji.

Podczas tego samego konkursu triumfowali również Tomasz Staniszewski oraz Wojciech Jaśkiewicz. Studenci czwartego oraz piątego roku zajęli ex aequo drugie miejsce w kategorii studenckiej.

Z kolei duet w składzie Maciej Kostecki (student II roku/II stopnia Wydziału Instrumentalnego) oraz Dawid Pajestka (absolwent WI) otrzymał I nagrodę w kategorii Zespołów Kameralnych podczas "6 Międzynarodowego Konkursu Gitarowego Omis Guitar Fest 2015" w Chorwacji.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2015-05-31, godz. 19:35 "Alicja w Krainie Czarów" urzekła najmłodszych Prapremiera baletu odbyła się w Operze na Zamku. » więcej 2015-05-31, godz. 09:19 Kończą się zapisy na Akademię Sztuki Wokalistyka, malarstwo albo fotografia, czyli tegoroczna nowość na szczecińskiej Akademii Sztuki. Kończą się elektroniczne zapisy na tę uczelnię. » więcej 2015-05-30, godz. 11:36 Biblioteki zapraszają po zmroku Kilkanaście bibliotek z województwa zachodniopomorskiego weźmie udział w 'Nocy Bibliotek'. To ogólnopolska akcja, którą organizują placówki publiczne i szkolne. Będą czynne niestandardowo, bo wieczorem. » więcej 2015-05-28, godz. 17:06 Niezwykła muzyka w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] Podczas majowej odsłony cyklu [3x1], gościć będziemy grupę Cherry Daiquiri. Koncertu zespołu będzie można posłuchać w piątkowej audycji 'Schody do nieba' w Radiu Szczecin. Start po 22. » więcej 2015-05-27, godz. 10:18 Szkoła muzyczna otwiera się na Prawobrzeżu Filię na Prawobrzeżu otwiera od września Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Szczecinie. Trwa rekrutacja kandydatów. » więcej 2015-05-26, godz. 11:56 Zachwyciła jurorów "X Factor". Wystąpi w Szczecinie [ZDJĘCIA] Kasia Lins była gościem Marzeny Szóstak w audycji 'Moje miasto moja muzyka'. We wtorek wieczorem wystąpi z zespołem przed Anią Dąbrowską w Filharmonii Szczecińskiej. » więcej 2015-05-25, godz. 18:42 Znamy laureatów przeglądu Made In Szczecin Znamy laureatów przeglądu stowarzyszenia Made In Szczecin. Zakończyło się internetowe głosowanie na klipy zespołów biorących udział w konkursie. Na pierwszym miejscu uplasowała się funkowa grupa Frontrow. » więcej 2015-05-24, godz. 20:48 Światowej sławy tenor wystąpił w Szczecinie [ZDJĘCIA] Jeden z najznakomitszych tenorów świata Wiesław Ochman wystąpił w Filharmonii Szczecińskiej. » więcej 2015-05-23, godz. 18:12 Co na Dzień Matki? Paulina Holtz podpowiada [ROZMOWA] Dzień Matki to wyjątkowy dzień i powinien być wyjątkowo obchodzony - mówiła w 'Potyczkach Moniki Pyrek' w Radiu Szczecin Paulina Holtz. » więcej 2015-05-19, godz. 08:06 Ostatni moment na zgłaszanie kandydatur Ambasadorów Szczecina Jeszcze przez dwa tygodnie można zgłaszać kandydatury do tytułu Ambasadora Szczecina. » więcej
403404405406407408409