Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Idea akcji powstała po zrobieniu zdjęcia pani Aleksandrze - Polce mieszkającej na Litwie, która częstowała rodaków kanapkami i marchewkami z ogrodu. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Idea akcji powstała po zrobieniu zdjęcia pani Aleksandrze - Polce mieszkającej na Litwie, która częstowała rodaków kanapkami i marchewkami z ogrodu. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Pierwszy z trzech koncertów w ramach akcji pomocy Polakom mieszkającym na Litwie odbędzie się we wtorek w Szczecinie.
W Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia będzie można usłyszeć takie patriotyczne pieśni jak np. „Przybyli ułani" czy „Marsz marsz Polonia". Grać będą uczniowie - mówi dyrektor szkoły Anna Tarnowska.

- Dzielimy się tym, co umiemy najlepiej. Poprzez to chcemy również wspomóc akcję, aby polepszyć sytuację ludzi mieszkających w tamtych stronach - wyjaśnia Tarnowska.

Koncert jest podziękowaniem dla tych, którzy włączyli się w bożonarodzeniową pomoc na rzecz Polaków z Wileńszczyzny. Podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka darów. Początek koncertu o godzinie 17:30 w gmachu szkoły przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie.

Kolejne koncerty już niedługo. 28 listopada w CH Galaxy wystąpią uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Z kolei 13 grudnia w kościele w Przecławiu odbędzie się świąteczno-patriotyczny koncert kilku zespołów.

Zbiórka w ramach „Paczki dla Rodaka i Bohatera” potrwa do 14 grudnia. Numer konta jest podany na stronie internetowej www.rodakomnakresach.pl. Na razie udało się zebrać ponad 32 tysiące złotych.

Oprócz pieniędzy można też przekazywać żywność i środki czystości. W Polsce działa kilkanaście punktów zbiórki darów. W Szczecinie w siedzibie Caritas przy ul. Wieniawskiego oraz w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" przy ul. Kaszubskiej. Do tego jeden punkt w Stanach Zjednoczonych i jeden w Szwajcarii.
W Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia będzie można usłyszeć takie patriotyczne pieśni jak np. „Przybyli ułani" czy „Marsz marsz Polonia". Grać będą uczniowie - mówi dyrektor szkoły Anna Tarnowska.

Zobacz także

2017-03-21, godz. 14:02 Rozpoczyna się Tydzień Irlandzki w Szczecinie [ZDJĘCIA] Nauka języka etnicznego, warsztaty z pisania run, degustacja narodowych potraw oraz treningi Futbolu Gelickiego czy Hurlingu (drużynowej gry polegającej na wybijaniu piłki na pozycję przeciwnika) - takie atrakcje czekają na studentów… » więcej 2017-03-21, godz. 09:51 Wokal drugiego stopnia w Akademii Sztuki Studia drugiego stopnia wokalistyki na szczecińskiej Akademii Sztuki rozpoczną się w tym roku. Zgodę na zaawansowaną naukę, na Wydziale Edukacji Muzycznej, przyznała Polska Komisja Akredytacyjna. » więcej 2017-03-21, godz. 07:23 Gala Orłów pod znakiem jednego filmu 'Wołyń' w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego laureatem nagrody Orła w kategorii Najlepszy Film. » więcej 2017-03-20, godz. 18:16 Kontrapunkt coraz bliżej. Znamy szczegóły i pierwsze tytuły 52. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt za miesiąc rozpocznie się w Szczecinie. To jeden z najstarszych, trwających nieprzerwanie, festiwali teatralnych w Polsce. » więcej 2017-03-20, godz. 08:54 Orły 2017, wielka gala w Teatrze Polskim W poniedziałek poznamy zdobywców Polskich Nagród Filmowych - Orłów 2017. Wyróżnienia dla filmowców przyznaje Polska Akademia Filmowa w 17 kategoriach. W tym roku najwięcej - bo 14 - nominacji otrzymał 'Wołyń' w reżyserii Wojciecha… » więcej 2017-03-19, godz. 16:00 Nowość w Piwnicy przy Krypcie. "Ślimak" dla najmłodszych Prapremiera nowej sztuki Marty Guśniowskiej pt. 'Ślimak' odbędzie się w niedzielę w Piwnicy przy Krypcie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. To opowieść dla najmłodszych widzów, opowiadająca w prosty sposób o tym co najważniejsze… » więcej 2017-03-19, godz. 09:02 Nie żyje Chuck Berry Był legendą rock and rolla, śpiewał, komponował, grał na gitarze. Zmarł w wieku 90 lat swoim domu na przedmieściach amerykańskiego miasta Saint Louis w stanie Missouri. » więcej 2017-03-18, godz. 17:45 Karykatura o „amerykańskim śnie" z perspektywy emigrantów Jest ich trzech, niedoszły pianista, pisarz - kiedyś ponoć bardzo znany i zwykły malarz pokojowy. Poszczęściło się im, bo remontują pięciopokojowy apartament w samym centrum Nowego Yorku. 'Home Section' Janusza Głowackiego to przerysowana… » więcej 2017-03-18, godz. 09:19 Adams vs. Brahms w filharmonii Utwory współczesnego amerykańskiego kompozytora Johna Adamsa i XIX-wiecznego wiedeńczyka Johannesa Brahmsa zabrzmiały w piątek wieczorem w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. » więcej 2017-03-17, godz. 08:47 Nowe polskie kino na Wyspach, rozpoczyna się Kinoteka Rozpoczyna się Kinoteka - przegląd polskiego kina na Wyspach. Już po raz 15., dzięki Instytutowi Kultury Polskiej, filmy znad Wisły wyświetlone zostaną w prestiżowych miejscach na kulturalnej mapie Londynu. » więcej
323324325326327328329