Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Idea akcji powstała po zrobieniu zdjęcia pani Aleksandrze - Polce mieszkającej na Litwie, która częstowała rodaków kanapkami i marchewkami z ogrodu. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Idea akcji powstała po zrobieniu zdjęcia pani Aleksandrze - Polce mieszkającej na Litwie, która częstowała rodaków kanapkami i marchewkami z ogrodu. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Pierwszy z trzech koncertów w ramach akcji pomocy Polakom mieszkającym na Litwie odbędzie się we wtorek w Szczecinie.
W Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia będzie można usłyszeć takie patriotyczne pieśni jak np. „Przybyli ułani" czy „Marsz marsz Polonia". Grać będą uczniowie - mówi dyrektor szkoły Anna Tarnowska.

- Dzielimy się tym, co umiemy najlepiej. Poprzez to chcemy również wspomóc akcję, aby polepszyć sytuację ludzi mieszkających w tamtych stronach - wyjaśnia Tarnowska.

Koncert jest podziękowaniem dla tych, którzy włączyli się w bożonarodzeniową pomoc na rzecz Polaków z Wileńszczyzny. Podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka darów. Początek koncertu o godzinie 17:30 w gmachu szkoły przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie.

Kolejne koncerty już niedługo. 28 listopada w CH Galaxy wystąpią uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Z kolei 13 grudnia w kościele w Przecławiu odbędzie się świąteczno-patriotyczny koncert kilku zespołów.

Zbiórka w ramach „Paczki dla Rodaka i Bohatera” potrwa do 14 grudnia. Numer konta jest podany na stronie internetowej www.rodakomnakresach.pl. Na razie udało się zebrać ponad 32 tysiące złotych.

Oprócz pieniędzy można też przekazywać żywność i środki czystości. W Polsce działa kilkanaście punktów zbiórki darów. W Szczecinie w siedzibie Caritas przy ul. Wieniawskiego oraz w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" przy ul. Kaszubskiej. Do tego jeden punkt w Stanach Zjednoczonych i jeden w Szwajcarii.
W Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia będzie można usłyszeć takie patriotyczne pieśni jak np. „Przybyli ułani" czy „Marsz marsz Polonia". Grać będą uczniowie - mówi dyrektor szkoły Anna Tarnowska.

Zobacz także

2014-08-27, godz. 18:43 Księgozbiór amerykańskiej bazy wojskowej w Książnicy [ZDJĘCIA] Kącik książki amerykańskiej powstanie w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Do biblioteki dotarł właśnie księgozbiór z amerykańskiej bazy wojskowej, liczący 20 tysięcy pozycji. » więcej 2014-08-25, godz. 07:49 Richard Attenborough nie żyje Słynny brytyjski aktor, reżyser i producent filmowy Richard Attenborough zmarł w wieku 90 lat - poinformowała w niedzielę późnym wieczorem stacja BBC. » więcej 2014-08-22, godz. 07:56 Szczecińska komedia erotyczna z muzyką znanego kompozytora Sześciokrotny zdobywca Oscara skomponuje muzykę do filmu realizowanego w Szczecinie. Normand Roger stworzy ścieżkę dźwiękową do komedii erotycznej 'Seks dla opornych' Izabeli Plucińskiej. » więcej 2014-08-21, godz. 13:04 Romeo i Julia w Teatrze Polskim. Aktorzy w Radiu Szczecin [WIDEO] Widzowie Teatru Polskiego w Szczecinie zobaczą Romea i Julię w realiach przedwojennej Polski. Role tytułowe zagrają młodzi aktorzy, którzy byli w czwartek gośćmi Radia Szczecin. » więcej 2014-08-20, godz. 17:43 Wakacyjna podróż w przeszłość w szczecińskim muzeum [WIDEO, ZDJĘCIA] Stylowy czerwony kostium kąpielowy w białe grochy, oliwkę do ciała firmy Bambino z pełną zawartością, sukienki ze szczecińskiej 'Dany' czy jedno z pierwszych opakowań kremu Nivea można zobaczyć w Muzeum Historii Szczecina. » więcej 2014-08-19, godz. 12:45 Kazana, Łona i Dj Twister premierowo w Radiu Szczecin [ZDJĘCIA, WIDEO] Szczeciński jazzman Marek Kazana, Dj Twister oraz perkusista Albán Juárez nagrali wspólną płytę. Krążek 'Mam dwóch wnuków w Birmingham' powstał w zaledwie trzy dni. » więcej 2014-08-18, godz. 11:52 Archeologiczne odkrycie pod Szczecinem [ZDJĘCIA] Prawie 120 kurhanów w Zachodniopomorskiem odkryli naukowcy Uniwersytetu Szczecińskiego. Teraz sprawdzają, z jakiego okresu pochodzi znalezisko. Kopce mogą być pozostałością neolitu, czyli mogą mieć nawet pięć tysięcy lat. Równie… » więcej 2014-08-17, godz. 10:01 Ińskie Lato Filmowe na finiszu 'Ida' Pawła Pawlikowskiego najlepszym filmem polskim, a 'Mandarynki' Zazy Urushadze najlepszym zagranicznym. To werdykt 41. Ińskiego Lata Filmowego. » więcej 2014-08-16, godz. 15:59 Muzyka zabrzmi w zabytkach Pomorza Zachodniego To będzie spotkanie historii i muzyki. W sobotę w Kołbaczu rozpoczyna się Letni Festiwal Wędrowny 'Na gotyckim szlaku'. » więcej 2014-08-16, godz. 15:48 Maraton filmowy w Ińsku dobiega końca Kino czeskie Tomasza Vorela oficjalnie zakończy 41. Ińskie Lato Filmowe. Sobota jest przedostatnim dniem przeglądu. » więcej
443444445446447448449