Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Wrocław Baroque Ensemble pod batutą Andrzeja Kosendiaka. Mat. Organizatora
Wrocław Baroque Ensemble pod batutą Andrzeja Kosendiaka. Mat. Organizatora
Plan wydarzeń. Mat. Organizatora
Plan wydarzeń. Mat. Organizatora
Fundacja Akademia Sztuki zaprasza na cykl koncertów Wrocław Baroque Ensemble pod batutą Andrzeja Kosendiaka.
Wydarzenie rozpocznie się 2 czerwca od bezpłatnych warsztatów dla uczniów i studentów szczecińskich szkół artystycznych. Odbędą się one w studiu koncertowym S-1 Radia Szczecin o godzinie 19.

Następnie Fundacja Akademia Sztuki zaprasza na cykl koncertów, które odbędą się w Szczecinie, Koszalinie i Goleniowie. W programie koncertów "Perła polskiego Baroku - M. Mielczewski" zabrzmią utwory ze zbiorów wrocławskiej Biblioteki Uniwersyteckiej. Koncert wykonają: Andrzej Kosendiak – dyrygent, Aldona Bartnik – sopran, Matthew Venner – kontratenor, Maciej Gocman – tenor, Jonathan Brown – bas i Wrocław Baroque Ensemble.

03.06.2016 Ratusz Staromiejski w Szczecinie - godzina 19
04.06.2016 Katedra w Koszalinie - godzina 19
05.06.2016 Kościół św. Katarzyny w Goleniowie - godzina 16.30

Wstęp po okazaniu wejściówki, którą można odebrać bezpłatnie tuż przed wejściem na koncert.

Wrocław Baroque Ensemble to założony przez Andrzeja Kosendiaka zespół instrumentów dawnych, który działa pod jego kierownictwem artystycznym, wykonując przede wszystkim repertuar barokowy, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej. Gościł na festiwalach, takich jak Wratislavia Cantans czy Usedomer Musikfestival. Zespół wydał m.in. dwa albumy z muzyką Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego (CD Accord), z których pierwszy uhonorowano Wrocławską Nagrodą Muzyczną, zaś obydwa wyróżniono nominacją do Fryderyka.

Andrzej Kosendiak jest dyrektorem Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego, artysta, dyrygent i pedagog, należy do najaktywniejszych muzyków i organizatorów życia muzycznego w Polsce. Jest absolwentem Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej we Wrocławiu, w 2013 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego. Przez wiele lat prowadził intensywną działalność pedagogiczną na wrocławskiej Akademii Muzycznej, m.in. w latach 2001–2009 pełnił funkcję kierownika Międzywydziałowej Pracowni Muzyki Dawnej. Od 2014 roku jest profesorem Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2005 roku został dyrektorem Filharmonii Wrocławskiej oraz Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans i doprowadził do zmiany oblicza obydwu tych instytucji oraz do przekształcenia ich w jedną nowoczesną instytucję – Narodowe Forum Muzyki. Jest twórcą koncepcji powstania we Wrocławiu prestiżowego obiektu koncertowego pod tą samą nazwą, którego budowę koordynował. Z inicjatywy Andrzeja Kosendiaka powstało Zrzeszenie Filharmonii Polskich, w którym już drugą kadencję pełni funkcję Przewodniczącego Zarządu. Powołał do życia nowe zespoły artystyczne działające w Narodowym Forum Muzyki, są to: Chór NFM, Wrocławska Orkiestra Barokowa, Chór Chłopięcy NFM. Zainicjował liczne projekty edukacyjne, a także Leo Festiwal oraz międzynarodowe spotkania chórów Singing Europe. Andrzej Kosendiak zapoczątkował cykl wydawnictw płytowych 1000 lat muzyki we Wrocławiu, prezentujący muzyczne dziedzictwo miasta, jest pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym projektu nagrania wszystkich dzieł Witolda Lutosławskiego. Jest współzałożycielem i kierownikiem artystycznym zespołu Collegio di Musica Sacra. Koncertował w wielu krajach Europy, a także w USA, występował na najbardziej prestiżowych festiwalach i w renomowanych salach koncertowych Polski. Nagrał nieznane dotąd dzieła z Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu – Musica da Chiesa (DUX), z Biblioteki w Strasburgu – Messa Pastorale, Sinfonia in D, Magnificat F.X. Richtera (CYPRES) oraz Stabat Mater A.M. Bononciniego (DUX). W 2012 i 2014 roku ukazały się płyty (CD Accord) zawierające dzieła Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego pod batutą Andrzeja Kosendiaka, pierwszy z albumów otrzymał Wrocławską Nagrodę Muzyczną, oba nominowano do nagrody Fryderyk. Najnowsze wydawnictwo artysty to Salzburska Msza Maryjna z muzyką liturgiczną Mozarta (CD Accord). Regularnie dyryguje NFM Filharmonią Wrocławską, Chórem NFM, Wrocławską Orkiestrą Barokową oraz zespołami filharmonicznymi z całej Polski.

Producent: Fundacja Akademia Sztuki
Fundatorzy Fundacji: EuroAfrica Linie Żeglugowe, PŻM, Remondis
Mecenat: Miasto Szczecin, Pomorze Zachodnie, Miasto Goleniów, Miasto Koszalin
Partner: Narodowe Forum Muzyki we Wrocławia

Zobacz także

2017-02-25, godz. 09:00 Szczeciński fotografik w Lesie Samobójców. Zdjęcia w NG Zdjęcia szczecińskiego fotografika w amerykańskim National Geographic - znane pismo podróżnicze na stronie internetowej publikuje kadry Tomasza Lazara zrobione w złowrogim Lesie Samobójców - japońskim Aokigahara. » więcej 2017-02-24, godz. 10:12 W Gryfinie ruszył Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij" Opowieści o odkrywaniu meksykańskich jaskiń zainaugurowały 11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży 'Włóczykij'. » więcej 2017-02-24, godz. 09:48 Zmarł aktor Gustaw Lutkiewicz Nie żyje Gustaw Lutkiewicz. Aktor znany z ról w takich filmach jak 'Ogniem i mieczem', 'Znachor' czy 'Alternatywy 4' miał 92 lata. O śmierci artysty poinformowała jego córka, Katarzyna. » więcej 2017-02-24, godz. 07:31 Wieczorem wręczenie Cezarów, prestiżowych nagród francuskiego kina W piątek wieczorem w Paryżu odbędzie się ceremonia rozdania Cezarów. Te prestiżowe nagrody francuskiej kinematografii, zwane często francuskimi Oscarami, będą wręczane po raz 42. » więcej 2017-02-23, godz. 14:16 "Szczecin, którego nie ma" - spotkanie z Romanem Czejarkiem W czwartek w Klubie 13 Muz, a w piątek w dąbskim klubie Delta odbędą się spotkania autorskie dziennikarza, miłośnika Szczecina i znawcy historii miasta Romana Czejarka. » więcej 2017-02-23, godz. 08:16 Festiwal podróżników w Gryfinie. Startuje "Włóczykij" To będzie wyjątkowy czas dla amatorów podróży i niecodziennych historii. Rusza 11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży 'Włóczykij'. » więcej 2017-02-22, godz. 23:52 Złodzieje skradli scenę w Radiu Szczecin! [WIDEO, ZDJĘCIA] W najnowszej odsłonie cyklu [3x1] na naszej scenie pojawiła się szczecińska grupa Złodzieje. » więcej 2017-02-22, godz. 16:34 Powstanie komiks o Tadeuszu Kościuszce? Komiks historyczny o Tadeuszu Kościuszce chce wydać wrocławskie Muzeum Narodowe i ogłasza konkurs. » więcej 2017-02-22, godz. 14:24 Bibliotekarze świętują sto lat Na stulecie istnienia - rok obchodów, z atrakcjami dla szczecinian: kiermaszami książek, spotkaniami autorskimi czy akcjami propagującymi czytanie książek - tak Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich anonsuje swój jubileusz. Imprezy… » więcej 2017-02-22, godz. 07:17 Ostatni dzwonek dla artystów w ubieganiu się o dodatkowe pieniądze Jeszcze niespełna tydzień został na ubieganiu się o dodatkowe pieniądze przez artystów. Kończy się nabór na Stypendia Twórcze Miasta Szczecin 2017. Jednorazowo można otrzymać nawet do 12 tysięcy złotych brutto. » więcej
328329330331332333334