Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Naoto Kaihō i Vasko Vassilev. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Naoto Kaihō i Vasko Vassilev. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Naoto Kaihō, Vasko Vassilev i Baltic Neopolis Orchestra. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Naoto Kaihō, Vasko Vassilev i Baltic Neopolis Orchestra. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Vasko Vassilev. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Vasko Vassilev. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
W Szczecinie zakończył się Międzynarodowy Festiwal Muzyki - Baltic Neopolis Festival. W sobotę wieczorem podczas koncertu finałowego na Scenie na Łasztowni wystąpiła Baltic Neopolis Orchestra razem ze znakomitym, pochodzącym z Bułgarii, skrzypkiem Vasko Vassilevem oraz młodym japońskim tenorem Naoto Kaihō.
Publiczność mogła usłyszeć między innymi piosenki z musicali takich jak "Moulin Rouge" czy "Upiór w Operze". W repertuarze znalazły się też przeboje dwudziestolecia międzywojennego, na przykład Naoto Kaihō zaśpiewał po polsku "Tango Milonga".

- Bardzo nam się podobało. Byliśmy też zaskoczeni. Tenor z Japonii fajnie śpiewał. Było super - oceniali mieszkańcy, którzy przyszli na koncert.

Kaihō przyznał po występie, że cieszy się ze spotkania z polską publicznością. - Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Baltic Neopolis Orchestra. Świetnie tu być i móc zaśpiewać. Bardzo się cieszę, że tutaj przyjechałem - dodał tenor.

Baltic Neopolis Festival odbył się po raz czwarty. W programie było blisko 20 wydarzeń: koncertów i warsztatów. - Każdy projekt był inny. Byliśmy przejęci każdym tygodniem z nowym artystą. Każdy projekt przynosił też wiele nowych emocji. To pozwalało nam na nowo zbierać się i pracować nad kolejnymi projektami - podsumowała prezes BNO Emilia Goch Salvador.

Teraz zespół wyjeżdża na odpoczynek. Na kolejne koncerty zaprasza we wrześniu.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2018-12-14, godz. 14:46 Krzysztof Penderecki w Szczecinie „Siedem bram Jerozolimy' Krzysztofa Pendereckiego zabrzmi w piątek w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. » więcej 2018-12-14, godz. 12:31 Sala Biblioteki US otrzymała imię Joanny i Jana Kulmów [ZDJĘCIA] Sala Strumiańska Biblioteki Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego od czwartku jest Salą Joanny i Jana Kulmów. Zmiana jest zgodna z wolą niedawno zmarłej Joanny Kulmowej, doktora honoris causa Uniwersytetu Szczecińskiego. » więcej 2018-12-14, godz. 09:53 Orszak i koncert kolęd w Szczecinie W dzień św. Łucji w Szczecinie w kościele seminaryjnym odbył się pochód dzieci w białych strojach, z przewodzącą orszakowi dziewczynką ubraną w wianek z płonącymi świecami. » więcej 2018-12-14, godz. 09:27 Niklińska: moja muzyka to jest to, co siedziało w środku mnie To dzięki ludziom udało się wydobyć to, co siedziało w środku mnie - mówiła w 'Rozmowie pod krawatem' aktorka Maria Niklińska. W ten sposób opowiedziała o kulisach powstania jej debiutanckiej płyty. » więcej 2018-12-12, godz. 19:15 "Twarze Polaków" w Szczecinie Od kilku miesięcy znany fotograf Wojciech Grzędziński jeździ po Polsce z aparatem fotograficznym i przygotowuje wielki portret 'Twarze Polaków'. » więcej 2018-12-12, godz. 11:11 Światowej sławy artystka podbiła serca widzów w Filharmonii [ZDJĘCIA] Aldona Bartnik, absolwentka Królewskiego Konserwatorium w Hadze, szczecinianka wystąpiła we wtorek wieczorem w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. » więcej 2018-12-12, godz. 09:10 Przegląd filmów Pawlikowskiego w Nowym Jorku W nowojorskim Museum of Moving Image trwa retrospektywa filmów Pawła Pawlikowskiego. » więcej 2018-12-11, godz. 14:22 Melancholijnie w Filharmonii Wykonanie wszystkich utworów jest na instrumentach, które są replikami tych z epoki baroku - mówi szczecińska sopranistka Aldona Bartnik o swojej najnowszej płycie 'Melancholia'. » więcej 2018-12-10, godz. 22:10 Obchody Chanuki w Szczecinie Szczecińskie obchody Chanuki - żydowskiego Święta Poświęcenia odbyły się w Ośrodku Kultury Ukraińców w Szczecinie. » więcej 2018-12-08, godz. 17:57 Historia bohaterskiej Pakistanki Malali w Teatrze Współczesnym Kiedy w Pakistanie zaczęli rządzić talibowie, to zabronili edukacji dziewczynek. Nie zgadzała się z tym wtedy 13-latka Malala Yousafzai i postanowiła walczyć o możliwość chodzenia do szkoły dziewczynek. Jenak cena jaką za tę walkę… » więcej
216217218219220221222