Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

To jest oczywiście wybór moich plakatów - mówi Błażejczyk. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
To jest oczywiście wybór moich plakatów - mówi Błażejczyk. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Wystawa będzie czynna przez najbliższe dwa tygodnie. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Wystawa będzie czynna przez najbliższe dwa tygodnie. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Kolorowe, o wyraźnej wymowie, plakaty podobały się uczestnikom wernisażu. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Kolorowe, o wyraźnej wymowie, plakaty podobały się uczestnikom wernisażu. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
"Plakaty - nieoczywiste - nieobojętne" Andrzeja Błażejczyka od czwartku można oglądać w Galerii Czwarty Poziom Filharmonii imienia Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
Kilkadziesiąt eksponowanych prac powstało w ciągu ostatnich sześciu lat. Plakaty są graficzną reakcją autora na świat polityki i wydarzeń społecznych.

Kolorowe, o wyraźnej wymowie, plakaty podobały się uczestnikom wernisażu. - Bardzo wymowne. Mamy język islamu, bardzo mocne. Świetne. Polecamy - mówili.

- To jest oczywiście wybór moich plakatów - mówi Błażejczyk. - Te najbardziej szczęśliwe, udane, uznane. Ponad 40 zaawansowanych plakatów. Kościółki od tego roku szkolnego będą w podręcznikach do nauki o religiach czy o religii w całych Niemczech. Plakaty o równości płci, o równości społecznej.

Wystawa będzie czynna przez najbliższe dwa tygodnie.

Andrzej Błażejczyk urodził się w Szczecinie i tu ukończył Liceum Plastyczne. W 1988 r. obronił dyplom w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych. Aktywnie bierze udział w wielu wystawach krajowych i międzynarodowych, jego prace często prezentowane są na festiwalach plakatu m.in. w Brukseli, Kilonii, Strasburgu, Pradze, Kopenhadze oraz w Polsce w Oświęcimiu, Krakowie i Poznaniu.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2018-12-14, godz. 14:46 Krzysztof Penderecki w Szczecinie „Siedem bram Jerozolimy' Krzysztofa Pendereckiego zabrzmi w piątek w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. » więcej 2018-12-14, godz. 12:31 Sala Biblioteki US otrzymała imię Joanny i Jana Kulmów [ZDJĘCIA] Sala Strumiańska Biblioteki Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego od czwartku jest Salą Joanny i Jana Kulmów. Zmiana jest zgodna z wolą niedawno zmarłej Joanny Kulmowej, doktora honoris causa Uniwersytetu Szczecińskiego. » więcej 2018-12-14, godz. 09:53 Orszak i koncert kolęd w Szczecinie W dzień św. Łucji w Szczecinie w kościele seminaryjnym odbył się pochód dzieci w białych strojach, z przewodzącą orszakowi dziewczynką ubraną w wianek z płonącymi świecami. » więcej 2018-12-14, godz. 09:27 Niklińska: moja muzyka to jest to, co siedziało w środku mnie To dzięki ludziom udało się wydobyć to, co siedziało w środku mnie - mówiła w 'Rozmowie pod krawatem' aktorka Maria Niklińska. W ten sposób opowiedziała o kulisach powstania jej debiutanckiej płyty. » więcej 2018-12-12, godz. 19:15 "Twarze Polaków" w Szczecinie Od kilku miesięcy znany fotograf Wojciech Grzędziński jeździ po Polsce z aparatem fotograficznym i przygotowuje wielki portret 'Twarze Polaków'. » więcej 2018-12-12, godz. 11:11 Światowej sławy artystka podbiła serca widzów w Filharmonii [ZDJĘCIA] Aldona Bartnik, absolwentka Królewskiego Konserwatorium w Hadze, szczecinianka wystąpiła we wtorek wieczorem w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. » więcej 2018-12-12, godz. 09:10 Przegląd filmów Pawlikowskiego w Nowym Jorku W nowojorskim Museum of Moving Image trwa retrospektywa filmów Pawła Pawlikowskiego. » więcej 2018-12-11, godz. 14:22 Melancholijnie w Filharmonii Wykonanie wszystkich utworów jest na instrumentach, które są replikami tych z epoki baroku - mówi szczecińska sopranistka Aldona Bartnik o swojej najnowszej płycie 'Melancholia'. » więcej 2018-12-10, godz. 22:10 Obchody Chanuki w Szczecinie Szczecińskie obchody Chanuki - żydowskiego Święta Poświęcenia odbyły się w Ośrodku Kultury Ukraińców w Szczecinie. » więcej 2018-12-08, godz. 17:57 Historia bohaterskiej Pakistanki Malali w Teatrze Współczesnym Kiedy w Pakistanie zaczęli rządzić talibowie, to zabronili edukacji dziewczynek. Nie zgadzała się z tym wtedy 13-latka Malala Yousafzai i postanowiła walczyć o możliwość chodzenia do szkoły dziewczynek. Jenak cena jaką za tę walkę… » więcej
216217218219220221222