Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
„Sierpniowe przełomy" - koncert przygotowany przez Operę na Zamku w Szczecinie odbył się w sobotę wieczorem na Placu Solidarności w Szczecinie.
Koncert był dedykowany uczestnikom szczecińskich strajków, a także stanowił hołd dla bohaterów II wojny światowej, w przeddzień 80. rocznicy jej wybuchu.

W interpretacji Orkiestry Symfonicznej Opery na Zamku zabrzmiały, między innymi utwory z polskich filmów o tematyce wojennej oraz z polskich seriali.

Tradycyjnie, publiczność na zakończenie usłyszała „Mury" Jacka Kaczmarskiego i „Sen o Victorii" grupy Dżem w wykonaniu Moniki Urlik.

Po koncercie widzowie wychodzili wzruszeni. - Wzruszający, już po raz czwarty biorę udział w tym koncercie. Zawsze wychodzę poruszona - opowiadali uczestnicy.

Koncert, po raz czwarty, prowadził Tomasz Raczek, krytyk filmowy, który powiedział, że czuje się podczas tego muzycznego spotkania wyjątkowo.

- To jest taki koncert wyjątkowy, ponieważ publiczność przychodzi nie jak na koncert, żeby sobie posłuchać muzyki tylko, ale to jest pewien rodzaj zaświadczenia od strony widzów. Czują się bowiem kontynuatorami tradycji Solidarności, tych podpisanych umów. Ja przyjeżdżam tu dlatego, bo widzę, że im zależy - powiedział Raczek.

Publiczność wypełniła Plac Solidarności po brzegi. Atmosferę dodatkowo zbudowała Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza podświetlona, na czas koncertu, w barwy narodowe.
- Wzruszający, już po raz czwarty biorę udział w tym koncercie. Zawsze wychodzę poruszona - opowiadali uczestnicy.
Koncert, po raz czwarty, prowadził Tomasz Raczek, krytyk filmowy, który powiedział, że czuje się podczas tego muzycznego spotkania wyjątkowo.

Zobacz także

2020-05-31, godz. 14:57 Szerokie horyzonty Krzysztofa Meisingera Krzysztof Meisinger podpisał lukratywny kontrakt z brytyjską wytwórnią fonograficzną „Chandos”. » więcej 2020-05-31, godz. 10:52 Dzień Dziecka w księgarni Na Dzień Dziecka w literackim wydaniu zaprasza jedna z najmłodszych - jeśli nie najmłodsza - księgarnia w Szczecinie. » więcej 2020-05-30, godz. 17:53 Marek Grechuta wciąż inspiruje [WIDEO] Artyści z Piwnicy pod Baranami i studenci z pedagogami Akademii Sztuki w Szczecinie wspólnie zagrali w #OrkiestrzeDomowej. » więcej 2020-05-30, godz. 12:33 "Wehikuł czasu" w Puszczy Bukowej [ZDJĘCIA] Zdjęcia niemieckiego sanatorium i obrazy malowane korą, kawą i herbatą na wystawie w Puszczy Bukowej. » więcej 2020-05-30, godz. 09:11 Premiera filmu o znanej szczecińskiej rzeźbiarce Z zachowaniem reżimu sanitarnego odbyła się premiera filmu Eli Blanki pt. 'Portret mamy'. To opowieść o Annie Paszkiewicz - znanej szczecińskiej rzeźbiarce. » więcej 2020-05-29, godz. 20:59 Zmarł Jerzy Pilch Nie żyje Jerzy Pilch, jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy współczesnych. Prozaik, publicysta, dramaturg, scenarzysta filmowy odszedł w wieku 68 lat. » więcej 2020-05-29, godz. 08:14 Zwracane do bibliotek książki przechodzą kwarantannę Książki też przechodzą kwarantannę. Tak jest np. w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. » więcej 2020-05-24, godz. 18:52 Słynny Festiwal Filmowy w Wenecji jednak się odbędzie Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji odbędzie się jeszcze w tym roku. Potwierdził to gubernator regionu. Wiadomo jednak, że nie wszystkie filmy, na które liczono, wezmą w nim udział. » więcej 2020-05-23, godz. 17:06 Baltic Neopolis Orchestra zaprasza na finał cyklu "Domófek" Od kilku tygodni Baltic Neopolis Orchestra towarzyszy melomanom w trudnym czasie pandemii swoimi tzw. 'Domófkami', czyli cotygodniowymi koncertami ze swoich domów. » więcej 2020-05-22, godz. 19:43 "Czas wartości" kolejnym filmem prezentowanym online przez kino Zamek W piątek od godziny 17 do niedzieli do godz. 22 Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film zaprasza na kolejny seans online. Tym razem prezentowany jest film Pawła Kulika i Michała Kulika zatytułowany 'Czas wartości'. » więcej
149150151152153154155