Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Po prawie trzymiesięcznej przerwie Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie wznawia działalność kulturalną.
Jak zapewnia rzeczniczka prasowa Zamku Monika Adamowska, w pierwszych dniach po powrocie na odwiedzających czeka wiele atrakcji.

- Zamkowe dziedzińce można zwiedzać od poniedziałku 15 czerwca. Następnego dnia ruszają galerie wystawowe, a wieczorem będzie pierwszy seans plenerowy Kina Zamek. W najbliższą niedzielę bardzo wyjątkowa Noc Kupały - mówi Adamowska.

Wszystkie wydarzenia odbędą się z zachowaniem procedur bezpieczeństwa - dodaje Adamowska.

- W galerii obowiązkowe będą maseczki. Na dziedzińcu będziemy do tego zachęcać, żeby ją wkładać, a podczas seansów plenerowych kina także będą obowiązkowe. I tak też planujemy od lipca wprowadzić spektakle teatralne dla dzieci i dorosłych - mówi rzeczniczka prasowa Zamku.

Pracownicy Zamku Książąt Pomorskich zachęcają do tego, aby bilety na wszystkie wydarzenia kupować przez internet.
Jak zapewnia rzeczniczka prasowa Zamku Monika Adamowska, w pierwszych dniach po powrocie na odwiedzających czeka wiele atrakcji.
Wszystkie wydarzenia odbędą się z zachowaniem procedur bezpieczeństwa - dodaje Adamowska.

Zobacz także

2020-08-26, godz. 11:24 W Krakowie pożegnają Ewę Demarczyk Rodzina, bliscy, przyjaciele oraz artyści pożegnają w środę w Krakowie Ewę Demarczyk. Była wybitną piosenkarką, aktorką i pianistką, wykonawczynią poezji śpiewanej, gwiazdą Piwnicy pod Baranami. Zmarła 14 sierpnia, w wieku 79… » więcej 2020-08-25, godz. 10:27 Historia Sydonii von Borck "z nieco kryminalnym pazurem" Kim tak naprawdę była Sydonia von Borck? Czy jej historia mogła potoczyć się inaczej? Dlaczego skończyła pod katowskim mieczem? Odpowiedzi na te pytania poszukają organizatorzy wydarzenia Akta Sydonii. » więcej 2020-08-24, godz. 13:18 Bach w blasku księżyca na „Meisinger Music Festival” Po północy w szczecińskiej katedrze zakończył się kolejny koncert pt. „Noc z Bachem”. To w ramach trwającego 4. „Meisinger Music Festival”. » więcej 2020-08-23, godz. 10:00 "Żurawie" rozpoczęły święto kultury ukraińskiej w Szczecinie Koncert Ukraińskiego Chóru Męskiego Żurawli rozpoczął w sobotę w Szczecinie 23. Dni Kultury Ukraińskiej. » więcej 2020-08-22, godz. 17:32 Muzyka Astora Piazzolli na "Meisinger Music Festival" [ZDJĘCIA] W stargardzkiej Kolegiacie NMP Królowej Świata, publiczność gromkimi brawami nagrodziła brawurowe interpretacje dzieł Astora Piazzolli. » więcej 2020-08-22, godz. 11:48 Utwory Jana Wołka na festiwalu Fama Koncert pod tytułem 'Zamyśliłeś się...' na dobre otworzy festiwal Fama. Będzie go można zobaczyć w internecie, bo cała impreza z powodu epidemii koronawirusa przeniosła się do sieci. » więcej 2020-08-21, godz. 19:35 Rusza kolejna edycja "Meisinger Music Festival" [PROGRAM] 'Mesisinger Music Festival' ma już ugruntowaną pozycję w świecie artystycznym. Jego czwarta edycja rozpoczyna się w piątek w stargardzkiej kolegiacie. » więcej 2020-08-19, godz. 09:10 Wirtualna Fama zaprasza na kilkadziesiąt wydarzeń 30 wydarzeń: koncerty, spektakle i spotkania z literatami - to wszystko czekać będzie na uczestników festiwalu Fama. » więcej 2020-08-17, godz. 09:25 Muzeum "Sorrento" obdarowane Mieczysław Jurecki, jeden z najbardziej cenionych gitarzystów w Polsce, znany m.in. z 'Budki Suflera', 'Perfectu' i 'Alex Bandu', mający na koncie ponad 200 płyt rockowych, popowych i jazzowych, wręcz zelektryzował licznie zgromadzoną… » więcej 2020-08-16, godz. 12:20 Złote Rybki na 47. Ińskim Lecie Filmowym przyznane Polski film 'Supernova' Bartosza Kruhlika i niemiecka produkcja 'Błąd systemu' Nory Fingscheidt wyjechały z 47. Ińskiego Lata Filmowego ze Złotymi Rybkami. » więcej
45678910