Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Od czwartku mieszkańcy Szczecina mogą oglądać kolejny obraz autorstwa Augusta Ludwiga Mosta. Dzieło niedawno trafiło do Muzeum Narodowego w Szczecinie.
Obraz nosi tytuł "Wizyta w galerii". Płótno zakupiło Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Narodowego w Szczecinie i przekazało go w długoterminowy depozyt - mówi Dariusz Kacprzak z Muzeum Narodowego w Szczecinie.

- Nie znaliśmy tego obrazu, wypłynął daleko od Szczecina, bo pojawił się na rynku antykwarycznym w Stanach Zjednoczonych w Chicago. Stamtąd został zakupiony, sprowadzony do Szczecina i później trafił przez antykwariat Marka Wyłupka do galerii malarstwa w Ratuszu Staromiejskim - wspomina Kacprzak.

Obraz przedstawia osoby oglądające na obrazy, prawdopodobnie w galerii w Monachium. - W tej galerii widzowie, a także rodzina chłopska, przyglądają się aktowi wiszącemu na ścianie. Dwie młody dziewczyny uśmiechają się, są zaczerwienione, widząc wzbudzające emocje przedstawienie na ścianie - opisuje Kacprzak.

To 13. obraz Augusta Ludwiga Mosta w kolekcji Muzeum Narodowego w Szczecinie. Płótno jest eksponowane w Muzeum Historii Szczecina w Ratuszu na Starym Mieście (od godziny 12:00 do 18:00).
- Stamtąd został zakupiony, sprowadzony do Szczecina i później trafił przez antykwariat Marka Wyłupka do galerii malarstwa w Ratuszu Staromiejskim - wspomina Kacprzak.
- Dwie młody dziewczyny uśmiechają się, są zaczerwienione, widząc wzbudzające emocje przedstawienie na ścianie - opisuje Kacprzak.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Zobacz także

2020-11-27, godz. 16:45 Premiera pieśni księcia Wisława Najstarsze zachowane utwory z obszaru Pomorza, ale w nowej, współczesnej odsłonie zabrzmią w piątek w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. » więcej 2020-11-27, godz. 07:04 Opisali rodzinne historie. Archiwum wydało im książkę Opisywali historie związane z ich rodzinami, a dziś mogą swoje opowiadania przeczytać. Archiwum Państwowe w Szczecinie wydało prace laureatów konkursu 'Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię'. » więcej 2020-11-26, godz. 13:38 Koncert finałowy Festiwalu Garaże z transmisją wideo Radia Szczecin Festiwalowe emocje, a na scenie gwiazdy muzyki rozrywkowej. Już w najbliższy weekend odbędzie się koncert finałowy Festiwalu Garaże. » więcej 2020-11-23, godz. 17:01 87. Urodziny Krzysztofa Pendereckiego [ZDJĘCIA] Światowej sławy Orkiestra Królewskiego Miasta Krakowa „Sinfonietta Cracovia” organizuje w poniedziałek 87. urodziny najwybitniejszego kompozytora naszych czasów, Krzysztofa Pendereckiego. » więcej 2020-11-23, godz. 16:46 Willa Lentza nadal bez dyrektora Szczecińska Willa Lentza wciąż nie ma dyrektora. » więcej 2020-11-20, godz. 19:10 Światowa premiera płyty „Penderecki’s Sinfonietta(s)” Na rynku muzycznym ukazała się w piątek płyta pt. „Penderecki’s Sinfonietta(s)”. » więcej 2020-11-18, godz. 21:36 Zmarła Elżbieta Berczyńska-Kus Zmarła Elżbieta Berczyńska-Kus, jedna z ważniejszych postaci szczecińskiego życia muzycznego, dyrygentka i opiekunka Szczecińskich Słowików. » więcej 2020-11-16, godz. 20:20 Nagrody Mediów Publicznych przyznane Andrzej Nowak, Piotr Beczała i Mirosław Bork - to laureaci tegorocznych Nagród Mediów Publicznych. Wyróżnienia przyznawane są w trzech kategoriach - Słowo, Obraz i Muzyka przez Telewizję Polską, Polskie Radio oraz Polską Agencję… » więcej 2020-11-16, godz. 17:05 Morska wystawa przed Czerwonym Ratuszem '100-lecie Polskiej Administracji Morskiej' - to tytuł wystawy, którą od poniedziałku można oglądać przed wejściem do gmachu Czerwonego Ratusza w Szczecinie. » więcej 2020-11-16, godz. 16:45 Mediateka na prawobrzeżu coraz bliżej Nowoczesna biblioteka - czyli Mediateka, powstanie u zbiegu ulic Iwaszkiewicza i Dąbrowskiej w Szczecinie. » więcej
2345678