Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Plácido Domingo Jr – śpiewak operowy, kompozytor, producent muzyczny. Fot. Archiwum artysty
Plácido Domingo Jr – śpiewak operowy, kompozytor, producent muzyczny. Fot. Archiwum artysty
Alicja Węgorzewska – mezzosopranistka. Fot. Archiwum artystki
Alicja Węgorzewska – mezzosopranistka. Fot. Archiwum artystki
Krzysztof Meisinger – gitarzysta. Fot. Rafał Olbiński
Krzysztof Meisinger – gitarzysta. Fot. Rafał Olbiński
Najsłynniejsze kompozycje Astora Piazzolli zabrzmią we wtorek w szczecińskim Teatrze Współczesnym. Koncert będzie preludium do tegorocznej edycji Meisinger Music Festival. Zaśpiewa Plácido Domingo Junior.
Ze swoim słynnym ojcem koncertuję na całym świecie. Dziś z ogromną przyjemnością zaśpiewam na zaproszenie Krzysztofa Meisingera z genialną śpiewaczką Alicją Węgorzewską - powiedział Plácido Domingo Jr.

- Jestem pierwszy raz w Szczecinie, ale w Polsce już koncertowałem, m.in. w Operze Kameralnej w Warszawie. Mój przyjazd wiąże się z setną rocznicą urodzin argentyńskiego kompozytora, znanego przede wszystkich z ognistych tang. Zaśpiewam więc z Alicją Węgorzewską i solo ze cztery, pięć kompozycji Astora Piazzolii - dodał Domigo Jr.

Z tym śpiewakiem współpracuję od wielu lat. Ostatnio na Międzynarodowym Konkursie Dzieci i Młodzieży „Virtuoso” na Węgrzech - powiedziała mezzosopranistka Alicja Węgorzewska.

- Plácido Domingo Jr. jest w jury tego konkursu. Jestem ogromnie zaszczycona, że mogę siedzieć koło niego jako juror. Teraz jednak jest Szczecin, Piazzolla, Plácido Domingo junior, Krzysztof Meisinger i fantastyczne „Tango Attack” pod dyrekcją Hadriana Tabęckiego - podsumowała Węgorzewska.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19 w Teatrze Współczesnym w Szczecinie.

Koncert pt. Największe arcydzieła Astora Piazzolli

Soliści:
Alicja Węgorzewska (mezzosopran)
Placido Domingo Jr. (tenor)
Krzysztof Meisinger (gitara)

Orkiestra „Tango Attack” w składzie:
Hadrian Tabęcki (kierownictwo muzyczne i aranżacje), Grzegorz Bożewicz (bandoneon), Piotr Malicki (gitary), Hadrian Tabęcki (fortepian), Karolina Nowotczyńska (skrzypce), Anna Konrad (skrzypce), Justyna Poprawska (altówka), Izabela Buchowska (wiolonczela), Jan Hutek (kontarabas), Piotr Maślanka (perkusja).
Relacja Doroty Zamolskiej.

Zobacz także

2021-09-14, godz. 11:10 Premiera płyty w Filharmonii. To prawdziwy rarytas [ZDJĘCIA] Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie wydała kolejną płytę. Na krążku znalazły się utwory Carla Loewego, Stanisława Moniuszki i Mieczysława Weinberga. Zróżnicowane kompozycje brawurowo wykonali wybitni instrumentaliści… » więcej 2021-09-13, godz. 11:01 Grand Prix dla "Wielkich ust" Grand Prix Kontrapunktu - wielką nagrodę publiczności widzowie przyznali belgijskiemu spektaklowi 'Wielkie usta'. » więcej 2021-09-11, godz. 18:09 Wyjątkowe spotkanie z muzyką i historią w Trzcińsku-Zdroju 'Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku 2021' zawita do Trzcińska-Zdroju. » więcej 2021-09-11, godz. 14:04 Dni Muzyki Żydowskiej w Szczecinie Wyjątkowe spotkanie z zapomnianymi brzmieniami. Na dziedzińcu Muzeum Narodowego przy ul. Staromłyńskiej w Szczecinie rozpoczyna się w sobotę czwarta edycja Dni Muzyki Żydowskiej. » więcej 2021-09-10, godz. 17:57 Rozpoczął się I Międzynarodowy Festiwal im. prof. Marka Jasińskiego „Soni Spatium” Otwarcie wystawy prezentującej sylwetkę kompozytora Marka Jasińskiego zainaugurowało w piątek w Stargardzie I Międzynarodowy Festiwal im. prof. Marka Jasińskiego „Soni Spatium”. » więcej 2021-09-09, godz. 19:29 Chór ZUT-u z nagrodą na festiwalu w Indonezji [WIDEO] Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zdobył kolejna prestiżową nagrodę. » więcej 2021-09-09, godz. 17:54 Kolejny dzień Kontrapunktu [ZDJĘCIA] W czwartek na Kontrapunkcie kolejne trzy spektakle. » więcej 2021-09-09, godz. 12:08 Zmarł Wiesław Gołas Nie żyje Wiesław Gołas - polski aktor teatralny, filmowy i kabaretowy, wykonawca piosenki aktorskiej. » więcej 2021-09-08, godz. 15:00 Stargardzkie Centrum Nauki „Filary” zaprasza na bezpłatne zwiedzanie Już ponad sto osób zgłosiło się do pilotażowego zwiedzania Stargardzkiego Centrum Nauki 'Filary'. » więcej 2021-09-08, godz. 09:15 55. Przegląd Teatrów Małych Form na półmetku W środę kolejne prezentacje w ramach Kontrapunktu. » więcej
1234567