Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Anna Jurksztowicz (w środku). Fot. Julian Chmielewski
Anna Jurksztowicz (w środku). Fot. Julian Chmielewski
Na granitowych płytach chodnika kultowej willi "Sorrento" w Szczecinie rozbłysnęły w sobotę kolejne gwiazdy polskiego big-beatu.
W gronie wyróżnionych trzeciej edycji Alei Gwiazd znaleźli się Ada Rusowicz, Maria Szabłowska, Anna Jurksztowicz, Wiesław Bernolak, Jacek Lech, Krzysztof Klenczon, Aleksander Nowacki, Nikos Rustekos i Zbigniew Wróblewski.

To wydarzenie było takim wehikułem czasu - powiedziała odsłaniająca gwiazdę Ady Rusowicz jej córka, Ania Rusowicz.

- Potęga rodowa jest taka, że żyją w nas pokolenia naszych rodziców, naszych dziadów i my jesteśmy taką kalką, przenośnią, więc patrząc na to właśnie z tej perspektywy, część we mnie, część mojej Mamy faktycznie dotykała dzisiaj tej gwiazdy - dodała Rusowicz.

Gwiazdą w alei uhonorowano także znaną dziennikarkę radiowo-telewizyjną, Marię Szabłowską.

- Myślałam, że nagradzają tutaj tylko artystów, kompozytorów, ewentualnie autorów tekstów, ale żeby dziennikarzy? Nasza rola jest jednak wielka w propagowaniu dobrej muzyki tak, że naprawdę cieszę się, że dostałam tutaj gwiazdę - powiedziała dziennikarka.

Uroczystość w "Sorrento" prowadzili Maria Szabłowska, Ryszard Poznakowski i pomysłodawca Alei Gwiazd, popularny muzyk lat sześćdziesiątych, Zbigniew "Bitels" Włodarczyk.
Relacja Doroty Zamolskiej (Radio Szczecin)

Zobacz także

2024-02-15, godz. 14:25 "Jeśli to miłość" w Filharmonii. Ryszard Leoszewski z nową płytą Lider zespołu 'Sklep z ptasimi piórami' Ryszard Leoszewski zaprasza do szczecińskiej Filharmonii na koncert 'Jeśli to miłość...'. » więcej 2024-02-15, godz. 11:05 Święto książki regionalnej w Willi Lentza Szczecińska Willa Lentza już po raz trzeci zaprasza na spotkania z cyklu 'Kocham Książki'. » więcej 2024-02-14, godz. 11:43 Szkolnictwo dla mniejszości narodowych. Promocja książki w Książnicy Promocja książki Anny Bartczak 'Szkolnictwo dla mniejszości narodowych na Pomorzu Zachodnim w latach 1945-1991' odbyła się w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. » więcej 2024-02-13, godz. 20:32 Eurowizja ze szczecińskim akcentem? Eurowizja z wątkiem szczecińskim - to prawdopodobny scenariusz. Możliwe, że w tym telewizyjnym konkursie muzycznym usłyszymy utwór z udziałem Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie. » więcej 2024-02-10, godz. 18:16 Historia Kory w szczecińskim Teatrze Polskim 'Kora - dziecko słońca' - to tytuł sztuki, której premiera odbędzie się dziś w Teatrze Polskim w Szczecinie. Będzie to muzyczna opowieść o Korze, charyzmatycznej piosenkarce, autorce tekstów oraz malarce. » więcej 2024-02-09, godz. 10:14 Dom Kultury w Dobrej powraca po kilkudziesięciu latach niebytu Po 30 latach od likwidacji - znów zacznie działać. To Dom Kultury w Dobrej koło Nowogardu. » więcej 2024-02-08, godz. 20:42 Dzień prof. Marka Jasińskiego w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I Stopnia w Szczecinie [WIDEO, ZDJĘCIA] Twórca utworów chóralnych, wokalno-instrumentalnych oraz instrumentalnych. Zwycięzca wielu międzynarodowych konkursów kompozytorskich, pierwszy laureat Zachodniopomorskiego Nobla w dziedzinie nauk artystycznych. Marek Jasiński - wielce… » więcej 2024-02-08, godz. 15:04 Pięćdziesięcioosobowa supergrupa nagrała charytatywny singiel [WIDEO] Takiej supergrupy jeszcze nie było. Prawie 50 muzyków - od Bruce'a Springsteena po członków Queen, Stonesów i Black Sabbath - połączyło siły i nagrało singiel charytatywny. To nowa wersja klasycznej kompozycji gitarzysty Dire… » więcej 2024-02-08, godz. 13:51 "Nie zdajemy sobie sprawy, ile obozów pracy było na Pomorzu Zachodnim" Życie codzienne filii obozu Ravensbrück w Chojnie trafia na ekrany kin. » więcej 2024-02-07, godz. 17:41 Apokaliptyczne miasto na pracach szczecińskich uczniów [ZDJĘCIA] Wizję Szczecina w czasie apokalipsy przedstawili uczniowie szczecińskiego Technikum Ekonomicznego. To wystawa pt. „Myślami w innym świecie”, którą otwarto w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego. » więcej
12131415161718