Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
W czwartek na Kontrapunkcie kolejne trzy spektakle.
O godzinie 17 w Podziemnej Scenie Teatralnej Stowarzyszenia Kamera rozpocznie się monodram Michała Przybyszewskiego w reżyserii Arkadiusza Buszko „Czy mnie lubisz doktorze".

O godz. 18.30 w Teatrze Małym rozpocznie się premierowy pokaz sztuki opartej na poezji Piotra Gęglawego zatytułowanej „A ja żyję bardzo".

Piotr Gęglawy świąt widział bardzo przewrotnie i abstrakcyjnie, taka jest też jego twórczość - mówi występujący w sztuce Paweł Niczewski.

- Bardzo lubię absurd. Przeczytanie tych tekstów porównywalne było do tego, jak pierwszy raz zobaczyłem filmy Buñuela, szczególnie "Dyskretny urok burżuazji". Takie wyzwalające, uwalniające od sensu codziennego. To było porównywalne. Zobaczenie tego filmu i przeczytanie tych tekstów. W głowie nagle się coś otwiera - mówi Niczewski.

Spektakl reżyseruje Ewa Galica.

- Przeczytałam i jakoś od razu to do mnie trafiło. Uznałam, że to jest na pewno taka wrażliwość, która gdzieś tam ze mną rezonuje. Przyjechałam do Szczecina i zaczęliśmy działać - mówi Galica.

W ramach Kontrapunktu o godzinie 20 czeska produkcja „Virtual Ritual" Jana Mocka, która będzie prezentowana na scenie Teatru lalek Pleciuga.
Piotr Gęglawy świąt widział bardzo przewrotnie i abstrakcyjnie, taka jest też jego twórczość - mówi występujący w sztuce Paweł Niczewski.
Spektakl reżyseruje Ewa Galica.

Zobacz także

2020-02-22, godz. 08:57 "To jest taki człowiek jak cukierek". Benefis Andrzeja Szpaka Były wspomnienia, piosenki i sporo gości - w Szczecińskiej Agencji Artystycznej odbył się benefis Andrzeja Szpaka. » więcej 2020-02-21, godz. 17:22 Prestiżowe amerykańskie wydawnictwo naukowe wydało doktorat gryfinianki [ZDJĘCIA] Gryfinianka Agata Frymus wydała swój doktorat w prestiżowym amerykańskim wydawnictwie naukowym w New Jersey - Rutgers University Press. To rezultat jej kilkuletniej pracy na Uniwersytecie York w Anglii. » więcej 2020-02-21, godz. 07:25 "Muzyczny Szczecin lat 60-tych". Szczecin kolebką Bigbitu Szczecin lat 60-tych XX wieku nazywano kolebką polskiego big-bit-u. To tu swoja karierę rozwinęli Czerwono-Czarni, to stąd były Filipinki, i tu odbywał się Festiwal Młodych Talentów. » więcej 2020-02-19, godz. 08:02 Jubileusz Czarnego Kota Rudego Premierą 'Przechowalni pod dziurawym parasolem' rozpoczęły się XXIII Urodziny Czarnego Kota Rudego, czyli sceny kabaretowej Teatru Polskiego w Szczecinie. » więcej 2020-02-18, godz. 17:52 Projekty rzeźb z przestrzeni publicznej miasta w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA] 18 prac z kolekcji rodziny Lewińskich trafiło do zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie. » więcej 2020-02-16, godz. 15:38 "Był mistrzem telewizji". Jerzy Gruza zdaniem Wiktora Zborowskiego Kochał aktorów i traktował ich jak partnerów - tak Jerzego Gruzę, w audycji 'Trochę Kultury', wspominał Wiktor Zborowski. » więcej 2020-02-15, godz. 20:19 Dźwiękowe obiekty w Trafostacji Sztuki w Szczecinie [ZDJĘCIA] Koncerty, dyskusje i spotkania - wszystko to na sobotnim wernisażu Zorki Wollny „Środowisko. Retrospektywa na przyszłość” w Trafostacji Sztuki w Szczecinie. » więcej 2020-02-15, godz. 12:00 Premiera w Operze na Zamku Historia inspirowana słynnym dramatem Szekspira 'Romeo i Julia' z muzyką Charles'a Gounoda miała swoja premierę w piątek na deskach Opery na Zamku. » więcej 2020-02-11, godz. 18:26 "Romeo i Julia" na Walentynki w Operze na Zamku Premiera 'Romea i Julii' w Operze na Zamku już w najbliższy piątek. To znana historia dwojga kochanków wprost ze słynnego dramatu Szekspira. » więcej 2020-02-09, godz. 16:47 Opóźniony samolot z Londynu, winna "Ciara" W Goleniowie samolot miał wylądować o godz. 17. Wystartował o godz. 16.30 - opóźnienie spowodował silny wiatr. » więcej
159160161162163164165