Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Zakończył się 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. źródło: https://www.facebook.com/FPFFGdynia
Zakończył się 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. źródło: https://www.facebook.com/FPFFGdynia
Podczas Festiwalowej Gali, Wielką nagrodę "Złote Lwy" 46. FPFF dla najlepszego filmu otrzymał obraz "Wszystkie nasze strachy" w reżyserii: Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta.
"Srebrne Lwy” trafiły dla filmu "Żeby nie było śladów” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego. Dyrektor 46. FPFF Leszek Kopeć, podkreślił, że podczas festiwalu zaprezentowanych zostało wiele wyjątkowych propozycji filmowych.

- Ten festiwal jest wyjątkowy, dlatego zachęcam wszystkich, żeby obejrzeli wszystkie filmy; nie tylko nagrodzone na tegorocznym, 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Mówię to do filmowców: zrobiliście mnóstwo wspaniałych filmów - podkreślił dyrektor Kopeć.

Dyrektor artystyczny 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, Tomasz Kolankiewicz podziękował twórcom za ich filmy.

- Chciałem bardzo podziękować twórcom i twórczyniom filmów konkursowych. Dzięki wam istnieją festiwale filmowe. To dzięki wam moja praca ma sens - dodał dyrektor Kolankiewicz.

Nagrodę "Złoty Pazur" 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za odwagę formy i treści w kategorii "Inne Spojrzenie" dla filmu "Mosquito State" przyznano reżyserowi Filipowi Janowi Rymszy oraz producentom Włodzimierzowi Niderhausowi, Filipowi Janowi Rymszy oraz Alyssie Swanzey.

Nagrodę Publiczności przyznaną w wyniku głosowania widzów w kinach festiwalowych otrzymał Bartosz Blaschke za film "Sonata".

Platynowe Lwy, nagrodę za całokształt twórczości, otrzymała Agnieszka Holland.

Nagrody indywidualne otrzymali: Michał Sikorski za profesjonalny debiut aktorski w filmie "Sonata", Maria Dębska za główną rolę kobiecą w filmie "Bo we mnie jest sex", Jacek Beler za główną rolę męską w filmie "Inni ludzie", Sławomira Łozińska za drugoplanową rolę kobiecą w filmie "Lokatorka", Andrzej Kłak za drugoplanową rolę męską w filmie "Prime Time", Łukasz Grzegorzek za reżyserię filmu "Moje wspaniałe życie", Marcin Ciastoń za scenariusz filmu "Hiacynt", Aleksandra Terpińska za debiut reżyserski lub drugi film za film "Inni ludzie", Łukasz Gutt za zdjęcia w filmie "Wszystkie nasze strachy" , Teoniki Rożynek za muzykę do filmu "Prime Time", Paweł Jarzębski za scenografię do filmu "Żeby nie było śladów", Mateusz Adamczyk, Sebastian Witkowski, Zofia Moruś za dźwięk w filmie "Mosquito State", Magdalena Chowańska za montaż filmu "Inni ludzie", Daria Siejak za charakteryzację w filmie "Hiacynt", Marta Ostrowicz za kostiumy do filmu "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje".

Patronami medialnymi wydarzenia byli: Program 1 oraz Program 3 Polskiego Radia.
- Ten festiwal jest wyjątkowy, dlatego zachęcam wszystkich, żeby obejrzeli wszystkie filmy; nie tylko nagrodzone na tegorocznym, 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Mówię to do filmowców: zrobiliście mnóstwo wspaniałych filmów - podkreślił dyrektor Kopeć.
- Chciałem bardzo podziękować twórcom i twórczyniom filmów konkursowych. Dzięki wam istnieją festiwale filmowe. To dzięki wam moja praca ma sens - dodał dyrektor Kolankiewicz.

Zobacz także

2019-05-11, godz. 17:25 Konkurs wokalny z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki Koło Naukowe Wokalistów Odeon przy Wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie pod opieką prof. Joanny Tylkowskiej-Drożdż, organizuje I Wydziałowy Konkurs Wokalny w Ogrodzie Zimowym Akademii Sztuki w Szczecinie. » więcej 2019-05-11, godz. 10:52 Kontrapunkt finiszuje. Weekend bogaty w wydarzenia Kontrapunkt, czyli 54. Przegląd Teatrów Małych Form małymi krokami zmierza do mety. » więcej 2019-05-11, godz. 10:05 Jedyny taki konkurs w Polsce Niemal 30 recytatorów głównie z Zachodniopomorskiego, weźmie udział w rozpoczynających się w sobotę w Szczecinie 15. Spotkaniach ze Sztuką Słowa „Wiara-Nadzieja-Miłość'. » więcej 2019-05-10, godz. 10:13 Sunrise Festival na dłużej w Kołobrzegu Sunrise Festival pozostanie w Kołobrzegu przez kolejne trzy lata. Miejscowy urząd podpisał właśnie umowę z organizatorem imprezy na tak długą dzierżawę terenów po byłym lotnisku na osiedlu Podczele. » więcej 2019-05-10, godz. 09:52 Kontrapunkt po raz pierwszy w Świnoujściu Spektakle, w ramach Przeglądu Teatrów Małych Form, pokazywane będą w Domu Kultury w Świnoujściu. » więcej 2019-05-10, godz. 09:10 Dzięki muralom Skolwin staje się bardziej przyjazny mieszkańcom Stworzenie murali na Skolwinie to kolejny, ale nie ostatni krok, by północna dzielnica Szczecina stawała się coraz bardziej przyjazna mieszkańcom - mówił w 'Rozmowie pod krawatem' Adam Komorowski, dyrektor Domu Kultury 'Klub Skolwi… » więcej 2019-05-10, godz. 08:01 "To jest rzadkość. Nie reprinty, ale prawdziwe fotografie" [ZDJĘCIA] Wystawę zdjęć Zofii Rydet - jednej z najwybitniejszych postaci polskiej fotografii - można oglądać w Galerii Poziom 4 Filharmonii w Szczecinie. » więcej 2019-05-09, godz. 11:21 Wiosna Muz koło Międzyzdrojów Przedwojenny jazz, spektakle i wernisaż fotografii do zobaczenia nad morzem. W czwartek rozpoczyna się i potrwa do piątku Wiosna Muz 2019. » więcej 2019-05-08, godz. 09:54 Wystawa plakatów zaangażowanych na pl. Solidarności 35 plakatów Dawida Czajkowskiego można oglądać na placu Solidarności w Szczecinie. » więcej 2019-05-08, godz. 09:12 "Ważny festiwal na mapie Polski". Trudne tematy na Kontrapunkcie Tematy ważne i trudne na trwającym w Szczecinie 54. Przeglądzie Teatrów Małych Form. Widzowie Kontrapunktu we wtorek mierzyli się z tematem efektu cieplarnianego w przedstawieniu Teatru Powszechnego z Warszawy 'Jak ocalić świat na… » więcej
195196197198199200201