Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Jazzowo dla prof. Tomczuk. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Jazzowo dla prof. Tomczuk. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Prof. Maria Radomska-Tomczuk, jedna z "matek" Akademii Sztuki, po dwóch latach została z długiem po Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej i bez etatu w AS.
Piętnaście lat temu z plastykami utworzyła Wyższą Szkołę Sztuki Użytkowej, której była rektorem. Teraz na niej, jako na likwidatorze WSSU, ciąży dług po uczelni: ok. 35 tys. zł.

Sylwester Ostrowski, były pełnomocnik wojewody i marszałka ds. utworzenia Akademii Sztuki, nie mogąc pogodzić się z sytuacją, zagrał dziś w Columbus Coffee "Nicola" ze swoim jazzowym zespołem charytatywny koncert dla pani profesor.

- Chcę pomóc prof. Radomskiej, ponieważ uważam, że jej udział w tworzeniu Akademii Sztuki był bardzo ważny oraz dlatego, że darzę panią profesor ogromnym szacunkiem - mówi Sylwester Ostrowski, prezes Stowarzyszenia Akademia Sztuki oraz Stowarzyszenia Orkiestra Jazzowa.

Podczas koncertu można było kupić prace prof. Marii Radomskiej-Tomczuk oraz kawę "Maria Late". Zyski ze sprzedaży zasilą konto szczecińskiej artystki, która aktualnie bierze udział w 20. edycji Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie.

- Przystąpiliśmy do tego projektu, ponieważ wspieramy sztukę i szczecińskich artystów oraz dlatego, że przekonał nas do tego Sylwester, z którym współpracujemy przy nagrywaniu płyt - mówi Anna Wołoszyn, menedżer ds. PR Columbus Coffee. - Wszystkie zyski z wrześniowej sprzedaży "Maria Late" w cenie 9.90 zostaną przekazane na rzecz pani Marii Radomskiej-Tomczuk.
Nie atakuje Akademii Sztuki w Szczecinie - mówi Sylwester Ostrowski.

Zobacz także

2013-10-07, godz. 07:11 Mroczny bohater z Twin Peaks na deskach Współczesnego Za nami pierwsza w tym sezonie premiera na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie. To "Diabeł" - przedstawienie, do którego oryginalny scenariusz napisał, a potem go wyreżyserował Radek Rychcik. » więcej 2013-10-06, godz. 13:07 Dla kogo Nike? Szczecinianka w jury Szczecinianka zdecyduje, kto dostanie jedną z najważniejszych nagród literackich w Polsce. » więcej 2013-10-06, godz. 11:08 Propozycja opery dla dzieci. Premiera była udana "Bajki ci opowiem" to najnowsza propozycja szczecińskiej Opery na Zamku adresowana do najmłodszych widzów. » więcej 2013-10-05, godz. 18:14 Modelowy PGR na wystawie w Kołbaczu Pokazowy PGR, gdzie pracowali naukowcy i oborowi można zobaczyć na wystawie w Kołbaczu. W dawnym opactwie cystersów rozpoczyna się cykl wydarzeń kulturalnych "Cienie zapomnianych kultur". » więcej 2013-10-04, godz. 17:05 Znamy kandydatów do Bursztynowych pierścieni Sześciu aktorów i pięć przedstawień nominowanych w kolejnej edycji "Bursztynowych pierścieni". » więcej 2013-10-04, godz. 12:26 Chór Don Diri Don zdobył Brazylię Szczeciński chór dziecięcy Don Diri Don podbił serca Brazylijczyków. Młodzi śpiewacy wrócili właśnie z trzytygodniowego tournée. Brali udział w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Cabo Frio. » więcej 2013-10-03, godz. 17:51 Znacząca europejska kolekcja w Muzeum Narodowym Po blisko 70 latach kolejna część kolekcji Dornów powróciła do szczecińskiego Muzeum Narodowego. » więcej 2013-10-02, godz. 21:27 Heliodor Sztark ma swoją tablicę w Szczecinie [ZDJĘCIA] Tablicę pamiątkową na ścianie kamienicy, w której mieszkał konsul II Rzeczypospolitej, odsłoniła jego wnuczka, Sylwia Wierzbicka. » więcej 2013-10-02, godz. 07:35 Jak zmienia się Szczecin? Tam można to zobaczyć Charakterystyczne punkty Szczecina - wczoraj i dziś. Powstała strona internetowa, na której możemy zobaczyć przemiany w centrum miasta na przestrzeni lat. » więcej 2013-10-02, godz. 07:20 Sukces szczecińskiego fotografika Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej FIAP przyznała Cezaremu Dubielowi tytuł "wybitnego artysty". » więcej
489490491492493494495