Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Francesco Bruno Quartet i Makoto Kuriya Trio wystąpili w niedzielę wieczorem w Filharmonii Szczecińskiej. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Francesco Bruno Quartet i Makoto Kuriya Trio wystąpili w niedzielę wieczorem w Filharmonii Szczecińskiej. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Francesco Bruno Quartet i Makoto Kuriya Trio wystąpili w niedzielę wieczorem w Filharmonii Szczecińskiej. Był to kolejny koncert w ramach 11. Zmagań Jazzowych w Szczecinie.
Francesco Bruno to włoski gitarzysta, kompozytor i aranżer. Ma na swoim koncie kilka solowych albumów. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w latach 70. Współpracował wtedy z perkusistą Tony Esposito oraz amerykańskim trębaczem Donem Cherry. W 1987 roku założył swój własny zespół i nagrał pierwszy album "Interface". Występował m.in. na: "Open Europe Festival", "Jazz Wolfsburg", "Medina Festival", "Fiesta Festiwal" w Rzymie, "Villa Celimontana Jazz Festival" czy "Jazz & WineMontalcino". Podczas tegorocznych Zmagań Jazzowych Francesco Bruno zaprezentował swój autorski projekt, a na scenie wspierali go Pierpaolo Principato (p), Luca Pirozzi (kontrabas) oraz Nicola Angelucci (dr).

Makoto Kuriya to pianista jazzowy urodzony w Kobe w Japonii. Absolwent West Virginia University. Koncertował z zespołem dwukrotnego zdobywcy prestiżowej nagrody "Grammy" Chuckiem Mangione. Od 2008 roku Kuriya współpracuje z popowym artystą Ken Hirai, którego albumy sprzedają się w Japonii w milionach egzemplarzy. Nagrywał koncerty unplugged do MTV oraz współpracował ze znanym producentem Kennethem "Babyface" Edmondsem.

Jesienną odsłonę 11. Zmagań Jazzowych zainaugurował w środę jeden z najlepszych polskich saksofonistów Maciej Sikała, prezentując swoje nowe trio zaś w piątek wieczorem wokalistki Magdalena Wilento oraz debiutująca, z nigeryjskimi korzeniami Angelika Anozie zaczarowały jazzem szczecińską publiczność.

- Cieszę się, że "Zmagania Jazzowe" wciąż mogą prezentować świeży i ciekawy program - mówi Sylwester Ostrowski, saksofonista jazzowy i szef festiwalu. - W tym roku po raz pierwszy w historii koncertów jazzowych w Szczecinie wystąpi zespół z Japonii. Sam jestem bardzo ciekawy formacji "Kung Fu Jazz".

"Zmagania Jazzowe" to również warsztaty i jam session podczas, podczas których młodzi adepci jazzu mają niepowtarzalną możliwość uczyć się od mistrzów gatunku. Tak również będzie i w tym roku. W listopadzie, podczas wielkiego finału zawita do Szczecina Billy Harper wraz z grupą przyjaciół z NYC wśród których znajdą się perkusista Billy Hart, kontrabasista Essiet Okon Essiet, pianista Kirk Lightsey oraz perkusista John Betsch.

Przed koncertem saksofonista Sylwester Ostrowski, szef "Zmagań Jazzowych" został odznaczony najwyższym odznaczeniem za zasługi dla kultury w regionie. Złotego Gryfa, na wniosek Prezydenta Miasta Szczecin Piotra Krzystka, wręczył Ostrowskiemu Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Więcej informacji o koncertach i warsztatach w serwisie www.jazz.szczecin.pl.

Zmagania Jazzowe - Warsztaty jazzowe
Data: 6 listopada, godz. 17:00
Miejsce: Studio S-1 Polskiego Radia Szczecin, ul. Niedziałkowskiego 24
Wstęp: Wolny

Zmagania Jazzowe - Jam Session
Data: 6 listopada, godz. 20:00
Miejsce: Royal Club, ul. Mariacka 26
Wstęp: Wolny

Piotr Wojtasik "Old Land"
Data: 7 listopada, godz. 19:00
Miejsce: Studio TVP Szczecin, ul. Niedziałkowskiego
Wstęp: Wejściówki i zaproszenia

Zobacz także

2013-10-07, godz. 07:34 Łódka z pnia drzewa. Ma 700 lat Szczecińscy muzealnicy skończyli remontować XIII-wieczną dłubankę, czyli łódkę zrobioną z jednego pnia drzewa. » więcej 2013-10-07, godz. 07:11 Mroczny bohater z Twin Peaks na deskach Współczesnego Za nami pierwsza w tym sezonie premiera na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie. To 'Diabeł' - przedstawienie, do którego oryginalny scenariusz napisał, a potem go wyreżyserował Radek Rychcik. » więcej 2013-10-06, godz. 13:07 Dla kogo Nike? Szczecinianka w jury Szczecinianka zdecyduje, kto dostanie jedną z najważniejszych nagród literackich w Polsce. » więcej 2013-10-06, godz. 11:08 Propozycja opery dla dzieci. Premiera była udana 'Bajki ci opowiem' to najnowsza propozycja szczecińskiej Opery na Zamku adresowana do najmłodszych widzów. » więcej 2013-10-05, godz. 18:14 Modelowy PGR na wystawie w Kołbaczu Pokazowy PGR, gdzie pracowali naukowcy i oborowi można zobaczyć na wystawie w Kołbaczu. W dawnym opactwie cystersów rozpoczyna się cykl wydarzeń kulturalnych 'Cienie zapomnianych kultur'. » więcej 2013-10-04, godz. 17:05 Znamy kandydatów do Bursztynowych pierścieni Sześciu aktorów i pięć przedstawień nominowanych w kolejnej edycji 'Bursztynowych pierścieni'. » więcej 2013-10-04, godz. 12:26 Chór Don Diri Don zdobył Brazylię Szczeciński chór dziecięcy Don Diri Don podbił serca Brazylijczyków. Młodzi śpiewacy wrócili właśnie z trzytygodniowego tournée. Brali udział w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Cabo Frio. » więcej 2013-10-03, godz. 17:51 Znacząca europejska kolekcja w Muzeum Narodowym Po blisko 70 latach kolejna część kolekcji Dornów powróciła do szczecińskiego Muzeum Narodowego. » więcej 2013-10-02, godz. 21:27 Heliodor Sztark ma swoją tablicę w Szczecinie [ZDJĘCIA] Tablicę pamiątkową na ścianie kamienicy, w której mieszkał konsul II Rzeczypospolitej, odsłoniła jego wnuczka, Sylwia Wierzbicka. » więcej 2013-10-02, godz. 07:35 Jak zmienia się Szczecin? Tam można to zobaczyć Charakterystyczne punkty Szczecina - wczoraj i dziś. Powstała strona internetowa, na której możemy zobaczyć przemiany w centrum miasta na przestrzeni lat. » więcej
484485486487488489490