Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
fot. [Czarny Karzeł]
fot. [Czarny Karzeł]
W Bydgoszczy powstało "małe Hollywood". Trwają pace nad przygotowaniem pierwszego odcinka niezwykłej filmowej serii baśni polskich - "Kwiat Paproci". Dzięki pasji i zaangażowaniu różnych osób, udało się zbudować w starej hali poprzemysłowej imponujące dekoracje. W technice papieru maché powstał ogromny baśniowy las - naturalnej wielkości drzewa oraz wielkoformatowy obraz o powierzchni aż 180 m2. Ręcznie wykonano wyjątkowe papierowe rośliny – runo leśne, paprocie, krzewy. Stworzono wiejskie chałupy, drogi, mroczną grotę, malowane tła. Zbudowano też widowiskowe makiety pejzaży, potrzebne do efektów specjalnych. Ręcznie wyrzeźbiono, uszyto i odlano lalki, które wezmą udział w filmie, m.in. koty, kruki, nietoperze, ważki. Do tego zaprojektowano kilkadziesiąt unikatowych kostiumów. Autorem scenariusza i współreżyserem jest wybitny filozof i historyk religii, eseista, poeta i pedagog - prof. Zbigniew Mikołejko. W filmie przygotowywanym przez grupę artystyczną Czarny Karzeł, zgodziły się zagrać m.in. Agata Buzek, Anita Sokołowska, Sandra Korzeniak.
Mimo dofinansowania ze strony PISF-u na ukończenie pracy zabrakło pieniędzy. Cały wysiłek może pójść na marne. Jak pomóc w powstaniu filmu?
Więcej informacji pod linkiem: https://zrzutka.pl/797cb7
Posłuchaj rozmowy Konrada Wojtyły
 

Zobacz także

2020-07-12, godz. 14:01 Inauguracja 13. Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Szczecinie [POSŁUCHAJ] Profesor Józef Serafin, światowej sławy organista, zainaugurował 13. Międzynarodowy Festiwal Organowy w Szczecinie zasiadając za kontuarem instrumentu znajdującego… » więcej 2020-07-12, godz. 14:27 Ilona Damięcka i Tomasz Licak Quintet - "Pieśni polskie" [ROZMOWA] Tuż przed pandemią, Tomasz Licak - szczeciński kompozytor, aranżer i saksofonista wydał swoją kolejną płytę. Tym razem "Pieśni Polskie" będące zbiorem… » więcej 2020-07-12, godz. 14:46 "Wielki Koncert Nocy Letniej" z plejadą gwiazd w Szczecinie [POSŁUCHAJ] Widownia na jachtach, motorówkach i innych jednostkach pływających? Czemu nie? "Wielki Koncert Nocy Letniej" jest jedynym w swym rodzaju wydarzeniem plenerowym… » więcej 2020-07-05, godz. 20:50 Anita Lipnika i John Porter znów zagrali razem [ROZMOWA] Twierdzą, że to był tylko jeden raz, ale jak będzie czas pokaże. Anita Lipnika i John Porter powrócili po długiej przerwie i wczoraj zagrali w Warszawie… » więcej 2020-07-05, godz. 20:36 Bisy i owacje na stojąco... | Koncert Grünebergowski w Szczecinie-Zdrojach [POSŁUCHAJ, GALERIA] W pełnym reżimie sanitarnym w związku z pandemią COVID-19, odbył się w kościele pw św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach drugi w tym roku „Koncert Grünebergowski”… » więcej 2020-07-06, godz. 10:08 Zakończył się Festiwal Szczecin Classic [RELACJA] Koncertem w Trafostacji Sztuki Szczecin zakończy się dziś wieczorem (5.07.2020) Festiwal Szczecin Classic. To łącznie 6 koncertów w ciągu tygodnia i międzynarodowy… » więcej 2020-07-06, godz. 12:12 Curcuma i "Ona" [ROZMOWA] Szczeciński zespół Curcuma istnieje od kilku lat. Mają w swojej dyskografii 5 małych płyt, a od kilku dni również debiutancką płytę długogrającą… » więcej 2020-06-28, godz. 14:05 Doskonały "ÉxQuartet" w Muzyce na wodzie Jana Waraczewskiego | Filharmonia w Szczecin on line [POSŁUCHAJ, GALERIA] Popularny cykl koncertów „Muzyka na wodzie” zainicjowany przed laty przez nieżyjącego dziś Jana Waraczewskiego, koncertmistrza Orkiestry Filharmonii im… » więcej 2020-06-28, godz. 14:11 Robert Cichy z drugą płytą "Dirty sun" [ROZMOWA] Robert Cichy jest obecny na polskiej scenie muzycznej od dawna - jako gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny. Zagrał na płytach ponad 60 polskich artystów… » więcej 2020-06-28, godz. 14:32 Festiwal Fama inna niż zwykle [POSŁUCHAJ] Fama nie jest festiwalem piosenki smutnej i przygnębiającej. Fama to festiwal sztuk wszystkich. Fama jest niebezpieczna. Fama zaraża. Fama prowokuje. Fama to… » więcej
12345