Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Fot. [Cezary Aszkiełowicz]
Fot. [Cezary Aszkiełowicz]
Muzyka Johanna Sebastiana Bacha zabrzmiała w sobotę, 12 marca 2022 roku w Filharmonii w Szczecinie w ramach popularnego cyklu "SoundLab".

Twórczość Bacha wielokrotnie znalazła się na płytach zawierających zbiór obrazów, dźwięków, języków i muzyki Ziemi, wysłanej w przestrzeń kosmiczną wraz z sondami Voyager. W bezmiarze partytur Bacha każdy może znaleźć nie tylko ukojenie, ale także inspirację. Wśród wielu artystów jego muzyką zafascynował się francuski producent, Arandel (wciąż pozostający anonimowy dla swoich fanów), dotychczas tworzący na pograniczu elektroniki i awangardy. W ostatnich latach wydał dwa albumy w całości oparte na muzyce Bacha. "In Bach" Arandela – to jeden z najbardziej oryginalnych pomysłów na rozszerzenie spektrum sonicznego polifonicznych kompozycji opartych na niezwykłej harmonii stworzonej przez wielkiego Jana Sebastiana. Mocne beaty zastosowane przez Arandela w wielu jego projektach stały się hitami światowych klubów techno.

Śpiewający artysta, grający na perkusji i flecie, a także obsługujący elektronikę, wystąpił w Szczecinie z Flore (elektronika, wokal) i Bettiną (instrumenty klawiszowe, elektronika i flet) oraz ze Szczecin Philharmonic String Quartet w składzie: Edyta Wolańska (skrzypce), Joanna Ostaszewska (skrzypce), Wojciech Mazur (altówka) i Natalia Wesołowska (wiolonczela).
Posłuchaj relacji Doroty Zamolskiej (Arandel z Francji)
 

Zobacz także

2022-05-01, godz. 14:41 Zakończył się 56. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2022 [PODSUMOWANIE] Każda edycja festiwalu jest inna, ale - co podkreślali uczestnicy trwającego 9 dni święta teatru w Szczecinie - ta była naprawdę wyjątkowa. Trwająca w… » więcej 2022-05-01, godz. 21:25 Daniel Olbrychski gościem "Zamkowego Gwiazdozbioru" [POSŁUCHAJ, GALERIA] Daniel Olbrychski - wybitny aktor teatralny i filmowy, przez wielu nazywanym królem polskiego kina, był gościem "Zamkowego Gwiazdozbioru". Spotkanie poprowadził… » więcej 2022-05-01, godz. 20:30 Henryk Miśkiewicz ze Złotym Fryderykiem 2022 w Kategorii Muzyki Jazzowej [ROZMOWA] W piątek, 29 kwietnia 2022 roku, poznaliśmy laureatów najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w kraju. Triumfatorkami 28. edycji Fryderyk Festiwal były:… » więcej 2022-05-01, godz. 20:24 Philippe Geiss na XIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Saksofonowej w Szczecinie [POSŁUCHAJ] Owacjami na stojąco i bisem zakończył się 27 kwietnia 2022 roku w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie kolejny koncert XIII Międzynarodowego… » więcej 2022-05-01, godz. 20:50 "Przyzwoici ludzie" - opowieść o mieliznach integracji kulturowej i o rafach małżeństwa [POSŁUCHAJ] "...opowiem Wam o pewnej rodzinie, trzech żonach, kochance, mężu, jego matce, siostrach i braciach,Nie trzeba przechodzić na drugą stronę lustra ani wskakiwać… » więcej 2022-05-01, godz. 20:35 Eliminacje do 6. Zjazdu Młodych Gwiazd w Szczecinie zakończone [POSŁUCHAJ] Po dwuletniej przerwie do Szczecina wraca Zjazd Młodych Gwiazd. To konkurs wokalny mający za zadanie promować wśród młodych polską piosenkę. Uczestniczący… » więcej 2022-05-01, godz. 21:12 "Wielka podróż Bogusława X" - premiera coraz bliżej [ROZMOWA] Katarzyna Zimnoch i Paweł Kleszczewski prowadzą od kilku lat "Konik Studio film" i produkują filmy animowane. Ostatnio dniami i nocami pracują nad kolejnym… » więcej 2022-04-30, godz. 12:51 Złoty Fryderyk 2022 dla Stanisława Gałęskiego w Kategoriach Muzyki Poważnej [POSŁUCHAJ, GALERIA] Kristian Zimerman, Bruce Liu, Janusz Olejniczak, Paweł Mykietyn i Lilianna Stawarz – to tylko niektórzy artyści wyróżnieni w Operze na Zamku w Szczecinie… » więcej 2022-04-26, godz. 20:55 Jim-Isaac Chua | "Studiowałem w klasie fortepianu w Kanadzie, USA i w Polsce..." [POSŁUCHAJ, ZDJĘCIA] Wychowywał się na Filipinach i w Stanach Zjednoczonych, ale studiował w Kanadzie, USA i w Polsce – w katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego… » więcej 2022-04-26, godz. 22:05 Zmarł Andrzej Korzyński [ROZMOWA] W poniedziałek (18 kwietnia 2022 roku) zmarł Andrzej Korzyński, ceniony kompozytor, pianista, autor muzyki filmowej i teatralnej. Miał na koncie operę radiową… » więcej
45678