TTSR 2024

Damian Zieliński z Piasta Szczecin. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Damian Zieliński z Piasta Szczecin zdobył Puchar Świata w kolarstwie torowym w sprincie indywidualnym. To drugi w karierze naszego torowca Puchar Świata. Poprzednio Zieliński triumfował 12 lat temu.
Szczecinianin w ostatnich pucharowych zawodach w Hongkongu w sezonie 2015/2016 zajął dziewiąte miejsce, ale to wystarczyło do zajęcia pierwszej lokaty w końcowej klasyfikacji.

Zieliński na torze w Hongkongu był najlepszy w eliminacjach sprintu, ale przegrał walkę o awans do ćwierćfinału z Austriakiem Patrickiem Constablem i zakończył zmagania na dziewiątej pozycji.

Lepiej od szczecinianina w sprincie indywidualnym spisał się w niedzielę jego klubowy kolega z Piasta Kamil Kuczyński, który zajął piąte miejsce.

Zmagania w Pucharze Świata zakończyła także Małgorzata Wojtyra z BoGo Szczecin, która w kolarskim omnium w Hongkongu zajęła czwarte miejsce. Szczecinianka w niedzielnej czasówce na 500 metrów miała piąty wynik. W rundzie ze startu lotnego była dziewiąta, a w wyścigu punktowym kończącym rywalizację zajęła czwarte miejsce. W klasyfikacji końcowej Pucharu Świata w kolarstwie torowym w omnium Małgorzata Wojtyra startująca tylko w dwóch pucharowych seriach zajęła ostatecznie siódme miejsce.

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01