Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Socios - to słowo dobrze znane fanom futbolu i kojarzące się głównie z fanami Barcelony. Chodzi o grupę kibiców, będących jednocześnie członkami klubu, którzy współdecydują o jego losach.
W Kołobrzegu powstało stowarzyszenie Socios Kotwica Kołobrzeg. Jego założycielem jest Robert Sylwesiuk, były piłkarz Kotwicy.

Jak mówi, w przypadku Kołobrzegu stowarzyszenie nie chce decydować o obecnej polityce klubu, ale inwestować w jego przyszłość, a także pielęgnować historię.

- Ten projekt na ten moment będzie skierowany do dzieci i młodzieży w najbliższym regionie. Kotwica powinna być kołobrzeska, zbudowana na zawodnikach z najbliższego regionu z Kołobrzegu. Ważne jest też wspieranie inicjatyw związanych z historią Kotwicy - tłumaczy Sylwesiuk.

Socios Kotwicy już wsparli mniejsze kluby z powiatu licząc na to, że w przyszłości ich wychowankowie zasilą szeregi seniorskiego zespołu Kotwicy.

Obecnie stowarzyszenie posiada ponad 50 socios. W ich szeregi może wstąpić każdy, pod warunkiem uzyskania rekomendacji trzech członków stowarzyszenia.
- Ważne jest też wspieranie inicjatyw związanych z historią Kotwicy - tłumaczy Sylwesiuk.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty