Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Zuzanna Bednarz i Goran Zgoła zdobyli złote medale Mistrzostw Polski w tenisie do lat 16 zakończonych na kortach przy Alei Wojska Polskiego w Szczecinie.
W finale singla kadetek tenisistka Czarnych Rzeszów pokonała Zuzannę Pawlikowską z Olimpii Poznań 7:6, 6:3. Jak przyznała Zuzanna Bednarz, zwycięstwo w decydującym meczu nie przyszło jednak łatwo.

- Nie było łatwo, jak nigdy nie jest łatwo. Mecz był na pewno wyrównany. Grałam z Zuzią już wiele razy i zawsze było ciężko. W pierwszym secie przegrywałam 3:5 i udało mi się wyciągnąć na 5:5, potem przegrywałam 5:6, wyciągnęłam na 6:6 i w tie-breaku już jakoś poszło i było 7:0. W drugim secie też szło na równo do 2:3, a potem już poszło na 5:3 i do końca. Udało się na szczęście. Obroniłam tytuł z tamtego roku i bardzo się cieszę - mówiła Bednarz.

Brązowy medal w singlu dziewcząt zdobyła Barbara Straszewska z Fundacji Szczeciński Klub Tenisowy Promasters Szczecin. W rywalizacji kadetów mistrzem Polski został Goran Zgoła. Zawodnik AZS-u Poznań, który w piątkowym finale wygrał z Tomaszem Berkietą 6:3, 6:2.

Złoci medaliści gry pojedynczej dziewcząt i chłopców w nagrodę oprócz okazałych pucharów otrzymali także 4 tysiące złotych. Organizatorem Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym do lat 16 była Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters, a patronem medialnym było Radio Szczecin.
Jak przyznała Zuzanna Bednarz, zwycięstwo w decydującym meczu nie przyszło jednak łatwo.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty