Przemysław Słowikowski z MKL Szczecin zdobył brązowy medal lekkoatletycznych Mistrzostw Europy zakończonych w Monachium.
Szczeciński sprinter był w składzie sztafety mężczyzn 4x100 metrów, która w finałowym biegu zajęła 3. miejsce.

- To jest zdecydowanie najwspanialszy moment w mojej sportowej karierze, bo to medal seniorowski na imprezie docelowej. Miałem okazję już zdobywać srebrny medal w młodzieżówce, w sztafecie, ale impreza seniorowska to jest zupełnie inny poziom, inny level. Spełniłem swoje marzenie i jest to naprawdę coś niesamowitego - ocenił Przemysław Słowikowski.

Oprócz biegnącego na drugiej zmianie Słowikowskiego w finałowym starcie wystąpili także Adrian Brzeziński, Patryk Wykrota i Dominik Kopeć.

Biało-czerwoni sprinterzy wynikiem 38 sekund 15 setnych ustanowili także nowy rekord Polski.

W niedzielę złoty medal w biegu na 100 metrów przez płotki zdobyła Pia Skrzyszowska, która także wraz z Anną Kiełbasińską, Mariką Popowicz-Drapałą i Ewą Swobodą wywalczyła srebro w sztafecie kobiet 4x100 metrów. Polki wynikiem 42 sekundy 61 setnych ustanowiły nowy rekord kraju.

Reprezentacja Polski w lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy zdobyła 14 medali w tym 3 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych.