Pro-rock
Radio SzczecinRadio Szczecin » Pro-rock
Zaprasza Maciej Papke.
Zaprasza Maciej Papke.
Jakiś czas temu, Prorock na falach Radia Szczecin podjął temat pieśni zbuntowanych, tzw. protest-songów. Temat muzycznie, a tym bardziej merytorycznie nie został wówczas zgłębiony. Dziś będzie szansa nadstawić ucha na kolejne piosenki zaangażowane.

Zaprasza Maciej Papke.
Zaprasza Maciej Papke.
Zaprasza Maciej Papke.
Justin Timberlake, Eric Clapton, Willie Nelson, Johnny Cash, Kid Rock, Prince, Mick Jagger - co mają wspólnego owi artyści? Co lub kto ich łączy? Odpowiedź w audycji Prorock - środa, godzina 22:00. Zapraszam - Maciej Papke!
Dziś w audycji dźwięki gitar i utwory z lat 90. Każda dekada ma swoje specyficzne brzmienie, wnosi coś do muzyki co pozostaje na lata. Ale są też aranżacje, które są charakterystyczne dla danego okresu i mają niejako prawo bytu tylko w tamtym czasie i nie obronią się współcześnie. Zapraszam na audycję Prorock, sprawdzimy razem, co się zestarzało, a co weszło do kanonu.
Schweizerische Eidgenossenschaft
Confédération suisse
Confederazione Svizzera
Confederaziun svizra
Confoederatio Helvetica
Konfederacja Szwajcarska
20 listopada 1815 r. ogłoszono akt wieczystej neutralności Szwajcarii.
Dziś w Prorock'u muzyka ze Szwajcarii właśnie. Zapraszam!
Zaprasza Maciej Papke.
Zaprasza Maciej Papke.
Dziś w Prorock'u duet. Maciej Papke i Łukasz Michałowski.
Przedstawimy naszą propozycję wykonawców, jakich warto słuchać późną jesienią, kiedy poranki są coraz ciemniejsze, a wieczory zaczynają się coraz wcześniej.
"Będzie bardzo dobra muzyka dla wszystkich" - zapewnia Łukasz :)
Prorock jest pojemną audycją - pobrzmiewają w niej dźwięki nie tylko pochodzenia gitarowego. Jest pojemną audycją - bo można w niej wysłuchać utworów długich, takich powyżej średniej radiowej. Nie jest audycją jednak z gumy, rozciągliwą, należy zmieścić się z muzyką i słowem w czasie poniżej jednej godziny. I zdarza się, że misternie przygotowana playlista nie zmieści się w całości. Czasem jakiś utwór musi odpaść.
Dlatego w mej muzycznej części głowy, pojawiła się idea "Muzycznej Szuflady". Wyciągam z niej utwory, które do niej wpadły, a także utwory, których nie udało się zagrać w całości.
Zapraszam!
123456