Pro-rock
Radio SzczecinRadio Szczecin » Pro-rock
Na sam koniec świętowania audycja Prorock zamknie christmasowe i kolędowe granie. Zapraszam na blisko dwie godziny muzyki świątecznej w wersji rockowej i nie tylko.
Wokalista, muzyk, kompozytor i instrumentalista, poeta, dziennikarz, grafik oraz scenarzysta filmowy. Pracował jako urzędnik w Zakładzie Technologii Spirytusu i Drożdży, a także w Głównym Urzędzie Statystycznym w Warszawie. Grał w zespole „Kwiaty Warszawy”, "RH-" "Dzikie Dziecko", "M.W.N.H". Był właścicielem sklepu muzycznego Instrumenty Muzyczne. Był wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej. Stworzył Akademię Sztuk Przepięknych. Był wydawcą czasopism „Grill” (1992) i „Ultra Szmata” (1998). Jest autorem sztuk teatralnych i scenariuszy filmowych. Założyciel zespołu Perfect. Bohaterem Prorocka jest Zbigniew Hołdys.
W tym wydaniu Prorock,a zagram na nutę Country. Zdaję sobie sprawę jak wiele ryzykuję prezentuję ten rodzaj muzyki. Może być mi wybaczony rock tożsamościowy, heavy-metal, pudel-rock, ale Country?! "Prorok to ten, który jest powołany wołać , powoływać albo ogłaszać . Zadaniem proroka jest mówić otwarcie, publicznie, a więc odważnie, nie przemawiać w ukryciu." Dlatego ten rodzaj muzyki nie raz gościł w audycji Prorock. Odnoszę wrażenie, iż od kilku lat jestem jedynym prezenterem Radia Szczecin, który Country się nie boi. Staram się Państwa oswoić i pomóc przezwyciężyć lęki związane z tym bogatym stylem muzycznym. Natchnieniem do audycji jest książka Sz. P. Wałkuskiego. Yupi ai ei! :)
79 lat temu, Amerykański fizyk i konstruktor Robert J. Van de Graaff zakończył budowę generatora własnego projektu, który był w stanie wytworzyć napięcie 7 000 000 V.
Generator Van de Graaffa podniesie napięcie w dzisiejszej audycji. Zagrają zespoły pod prądem, o prądzie, a i pod prąd również.
W tym wydaniu Prorock'a z lekka zapoznamy się z najnowszym wydawnictwem Ołowianego Sterowca. 10 grudnia 2007 roku grupa Led Zeppelin pojawiła się na scenie w londyńskiej O2 Arena jako główna gwiazda koncertu ku pamięci drogiego przyjaciela i założyciela Atlantic Records, Ahmeta Erteguna. Do muzyków dołączył Jason Bonham, syn zmarłego oryginalnego perkusisty Johna Bonhama. Razem wykonali 16 piosenek z dorobku grupy, w tym niezapomniane "Whole Lotta Love", "Rock And Roll", "Kashmir" czy "Stairway To Heaven". O bilety starało się ponad 20 milionów osób - udało się 18 tysięcznej garstce.
Jakie utwory zaprezentuję? O tym dowiecie się dziś po godzinie 21!
Zapraszam na audycję w niedzielę 11 listopada, godzina 16.00. Kto może niech przygotuje śpiewnik patriotyczny, gdyż prócz nieco nowszych wersji, w audycji będą i klasyczne pieśni wojskowe i patriotyczne. Viva Polonia!
Rewolucja (z łaciny revolutio odwrócenie, odwrót, przewrót) . Rewolucja - całkowita, fundamentalna i szybka zmiana w określonej dziedzinie życia społecznego, intelektualnego czy kulturalnego. I to zjawisko będzie tematem przewodnim kolejnego wydania audycji Prorock. Będzie o rewolucji: politycznej, społecznej, seksualnej, proletariackiej czy też komunistycznej, przemysłowej, kulturalnej... A muzyka w programie - w większości rockowa, podbita zdrowym metalem, ale znajdzie się też i "przemysłowo-rewolucyjna" Zapraszam do słuchania audycji. Maciej Papke.
Będzie rock'owo i metalowo. Muzyka i tematy jej towarzyszące są do odczytania/odszyfrowania w zamieszczonej ilustracji do kolejnego wydania Prorocka...
12