1895 – Po raz pierwszy użyto promieniowania rentgenowskiego (promieni X) w celach klinicznych. W Dartmouth w stanie New Hampshire zastosowano je do zbadania i złożenia złamanej ręki.
1949 - Na zjeździe Związku Zawodowego Literatów Polskich w Szczecinie opowiedziano się za socrealizmem w literaturze.1969 - Czeski robotnik Josef Hlavatý dokonał w Pilźnie aktu samospalenia w proteście przeciwko interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji.
1971 - Zawiązał się Obywatelski Komitet Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie.
1993 - Zmarła Audrey Hepburn, aktorka amerykańska. Naprawdę nazywała się Edda van Heemstra Hepburn-Ruston i pochodziła z Holandii. Do największych jej osiągnięć należał film „Rzymskie wakacje”, za który otrzymała Oskara. Potem były role Nataszy Rostowej w „Wojnie i pokoju” i Elizy Doolittle w „My Fair Lady”. Pod koniec życia Audrey Hepburn zajmowała się również działalnością charytatywną, działała w UNICEF.
2000 - Filmweb jako pierwszy polski serwis internetowy został udostępniony przez protokół WAP.
Podróże fascynują - uczą nowych smaków i zapachów, rozwijają wyobraźnię i wrażliwość, ułatwiają otwarcie na inne kultury, inne obyczaje. Pozwalają też oderwać się od naszej (nie zawsze kolorowej) codzienności. Kłopot w tym, że o ile przestrzeń można pokonywać w tę i z powrotem, o tyle w czasie przemieszczamy się tylko w jednym kierunku - ku przyszłości.
Radiowa "Machina czasu" pozwala na wędrówki także do przeszłości. Wspólnie penetrujemy czwarty wymiar w poszukiwaniu ciekawych wydarzeń i ludzi.
Warto znaleźć czas na "Machinę czasu" Agaty Rokickiej.