Przerażające i skandaliczne działanie władz Uniwersytetu Szczecińskiego wobec profesor Agnieszki Popieli - tak decyzję rektora o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec naukowca oceniał poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Gróbarczyk.
Popiela po wyborze Tomasza Grodzkiego na marszałka Senatu napisała w mediach społecznościowych, że gdy leczył jej mamę, zażądał 500 dolarów "na zagraniczne czasopisma", a faktury za to nie dostała. Grodzki twierdzi, że to pomówienia. Uniwersytet wszczyna postępowanie, a Marek Gróbarczyk i posłowie PiS w liście otwartym bronią pani profesor.
- Przerażającym jest zachowanie władz uczelni i to uzależnienie, po prostu, od Platformy Obywatelskiej. To jest działanie na szkodę wolności słowa, takiego bezpieczeństwa pani profesor czy kogokolwiek, kto chciałby się wypowiedzieć. W historii mieliśmy do czynienia w Szczecinie z takimi sytuacjami, że ktoś wypowiedział się przeciwko Platformie i natychmiast były uruchamiane wszelkiego rodzaju opresje - powiedział Gróbarczyk.
Gróbarczyk oceniał, że skoro jedna osoba - w tym przypadku Agnieszka Popiela - publicznie zgłasza zastrzeżenia wobec innej, to wyjaśnieniem sprawy powinny się zająć zainteresowane strony.
- Przerażającym jest zachowanie władz uczelni i to uzależnienie, po prostu, od Platformy Obywatelskiej. To jest działanie na szkodę wolności słowa, takiego bezpieczeństwa pani profesor czy kogokolwiek, kto chciałby się wypowiedzieć. W historii mieliśmy do czynienia w Szczecinie z takimi sytuacjami, że ktoś wypowiedział się przeciwko Platformie i natychmiast były uruchamiane wszelkiego rodzaju opresje - powiedział Gróbarczyk.
Gróbarczyk oceniał, że skoro jedna osoba - w tym przypadku Agnieszka Popiela - publicznie zgłasza zastrzeżenia wobec innej, to wyjaśnieniem sprawy powinny się zająć zainteresowane strony.
Dodaj komentarz 9 komentarzy
Noblesse oblige.
Jeśli ktoś, kto pełni funkcję o wysokim etosie etycznym, gołosłownie oskarża inną osobę o nieetyczne zachowanie, to sam powinien liczyć się z etyczną oceną takiego postępowania.
nota bene, jakoś nie słyszałem oburzenia Gróbarczyka w sprawie prześladowanych i represjonowanych sędziów, prokuratorów....
No ale ich to prześladują swojaki z PiS, więc nie ma sprawy.
Nie pierwszy i nie ostatni raz, gdy w ostatnim czasie wydarzyła się podobna sytuacja z działaniami władz uczelni wobec pracowników wypowiadających swoje prywatne opinie. Owszem, gdyby chodziło o to, że pani profesor, po tych kilku latach, nagle wzywała do zwrotu pieniędzy, ponieważ dowiedziała się, że chirurg został marszałkiem, to by było naganne, ale to tylko przypomnienie sytuacji z przeszłości, aby rzucić nieco inne światło na postać pana marszałka.
Można było niby pojechać do domu po 500$, zawiadomić CBA , przyjechać i wręczyć kontrolowaną łapówkę ale ta pani tak nie zrobiła i ten sposób sama przyznaje się do korupcji.
gołosłowne oskarżenie lekarza o łapówkarstwo nie jest "wyrażaniem opinii"
To świństwo
A za Mateckiego za zmywanie LGBT się wzięli dopiero, jak dużo szumu wokół tego się wygenerowało, hipokryci.
Totalitarne państwo PO.
Zapewne naciskany Rektor no ta bene nie będąc stroną ... wszczyna postępowanie na temat ... prywatnej wypowiedzi na Facebooku.
Następnym razem, każdy z nas ... będąc podwładnym zostanie wezwany do szefa aby ... zdać relację z prywatnych opinii ... wyrażonych poza miejscem zatrudnienia.
Wypowiedź nr 2.
Pytanie do komentujących.
1. Czy była taka fundacja?
2. Po co zbierano w niej pieniądze?
3. Czy było przyzwolenie ... na takie praktyki?
4. Czy z taką takimi powszechnymi sytuacjami Państwo, którzy w tamtym okresie się leczyli, czy też leczyli swoich najbliższych się spotkaliście?
Swój swojego broni jak lew !
Zobacz także
2020-05-05, godz. 10:27
"Przeprowadzenie wyborów zapobiegnie kryzysowi politycznemu"
Najgorsze, co może się teraz Polsce przytrafić to kryzys polityczny. Wybory należy przeprowadzić możliwie jak najszybciej - mówił w "Rozmowie pod krawatem" ekonomista, profesor Witold Modzelewski.
» więcej
2020-05-05, godz. 09:16
Kryzys po pandemii. "Dług Polski jest jednym z niższych we wspólnocie"
Europa już dawno nauczyła się żyć z długami, a sytuacja wielu państw jest gorsza niż Polski - tłumaczył w "Rozmowach pod krawatem" były wiceminister finansów profesor Witold Modzelewski.
» więcej
2020-05-04, godz. 11:12
Umowa na terminal kontenerowy w tym roku? Odpowiedź ministra
Rozmowy trwają, a minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej ma nadzieję, że w tym roku uda się podpisać umowę na budowę głębokowodnego terminala kontenerowego w Świnoujściu.
» więcej
2020-04-30, godz. 09:04
"Siła Konstytucji 3 Maja to przede wszystkim siła tradycji"
Siła Konstytucji 3 Maja to przede wszystkim siła tradycji - mówił w "Rozmowach pod krawatem" dr Zbigniew Hundert z Ośrodka Badań Historycznych Zamku Królewskiego w Warszawie.
» więcej
2020-04-29, godz. 10:06
Ulżyć branży turystycznej i gastronomicznej, poluzować na granicy
Mniejsze obostrzenia dla branży turystycznej oraz ułatwienia dla pracowników transgranicznych - na takie rozwiązania liczy poseł Nowej Lewicy, Dariusz Wieczorek.
» więcej
2020-04-29, godz. 09:12
Wieczorek o wyborach: Nie chcemy oddawać pola walkowerem
Robert Biedroń się nie wycofuje, a Nowa Lewica namawia sympatyków do uczestnictwa w wyborach. Tak niech pokażą swój bunt wobec tego, co się dzieje - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł Dariusz Wieczorek.
» więcej
2020-04-28, godz. 09:05
Poseł PSL: Głosować, gdy będzie bezpiecznie. Nie znamy tej daty
Przeprowadzić wybory, gdy będzie bezpiecznie, czyli "nie wiadomo kiedy" - tak mówił poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Jarosław Rzepa w "Rozmowach pod krawatem".
» więcej
2020-04-27, godz. 10:05
"Na granicy sytuacja jest trudna, potrzebne systemowe rozwiązanie"
Potrzebne jest wypracowanie kompromisu - tak o sytuacji pracowników transgranicznych mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł PiS, Leszek Dobrzyński.
» więcej
2020-04-27, godz. 09:08
Poseł PiS komentuje pogłoski o wolcie politycznej Jarosława Gowina
O takich rzeczach się nie mówi, tylko się je przeprowadza - Leszek Dobrzyński sceptycznie oceniał w "Rozmowach pod krawatem" przecieki o rzekomym układzie Gowina z opozycją, która miałaby go przegłosować jako nowego marszałka …
» więcej
2020-04-24, godz. 09:52
Czy gangster zagra w serialu TVP?
Niewykluczone, że gangster "Masa" zagra w serialu TVP "Stulecie Winnych" - mówiła żartobliwie w "Rozmowie pod krawatem" pisarka, Ałbena Grabowska.
» więcej
2020-04-23, godz. 10:57
Poseł PiS o arogancji marszałka Grodzkiego
Poseł Prawa i Sprawiedliwości krytykuje Tomasza Grodzkiego: zachowuje się arogancko w sprawie, w której powinien wyjaśnić swoje działania - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Czesław Hoc.
» więcej
2020-04-23, godz. 09:02
"Nie mamy czasu, sił i środków, by je tracić na nawalanki polityczne"
Nie ma czasu na "polityczną nawalankę", państwo musi być stabilne więc wybory trzeba szybko przeprowadzić i skupić się na walce z epidemią - mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości, Czesław Hoc.
» więcej
2020-04-22, godz. 13:23
Prezydent R. Zając: - Tym ludziom trzeba pomóc!
Prezydent Stargardu, Rafał Zając w "Rozmowie pod krawatem" Radia Szczecin mówił o mieszkańcach miasta dojeżdżających do pracy w Niemczech: - Na pewno nie można zostawić tych ludzi bez pomocy.
» więcej
2020-04-22, godz. 10:25
"Wycofanie się z inwestycji byłoby strzałem w kolano"
Stargard nie rezygnuje z inwestycji w czasie epidemii - podkreślał w "Rozmowie pod krawatem" prezydent Rafał Zając. Właśnie w tym okresie "inwestycje publiczne są bardzo pożądanym i koniecznym impulsem dla funkcjonowania lokalnej…
» więcej
2020-04-22, godz. 09:17
Rafał Zając: wirus okroi budżet miasta z wielu milionów
Skupiamy się na analizie tego, co nas czeka w gospodarce - tak o działaniach Stargardu w dobie epidemii koronawirusa mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezydent tego miasta, Rafał Zając.
» więcej