Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Akademia Sztuki w Szczecinie. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Akademia Sztuki w Szczecinie. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Muzyka Mykoli Łysenko, Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza, Andrzeja Kurylewicza i Stanisława Moniuszki zabrzmi w poniedziałek w Akademii Sztuki w Szczecinie. To w ramach koncertu pod tytułem „My z Wami – Mam ja łzy o Ukrainie”.
Jeszcze przed inwazją Rosji przyjęliśmy do naszej uczelni wielu studentów z Ukrainy. Zapewniamy im nie tylko naukę, noclegi, ale także pomoc psychologiczną i prawną. Organizujemy szereg aukcji, koncertów charytatywnych i projektów artystycznych z ich udziałem. W pierwszą rocznicę wybuchu wojny także – powiedziała dr hab. Mirosława Jarmołowicz profesor Akademii Sztuki, rektor uczelni.

- Na koncercie, który odbędzie się w pięknej sali Pałacu Ziemstwa Pomorskiego usłyszymy utwory polskich i ukraińskich kompozytorów w wykonaniu naszych studentów z Ukrainy, gościnnie występującej absolwentki Akademii Muzycznej w Odessie, a także pedagogów i studentów Wydziałów Wokalnego oraz Instrumentalnego Akademii Sztuki – stwierdziła profesor Mirosława Jarmołowicz, rektor Uczelni.

Początek wydarzenia o godzinie 18 w Sali Koncertowej Ziemstwa Pomorskiego przy alei Niepodległości 40.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
   
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty