Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Akademia Sztuki w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Akademia Sztuki w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Rektor Akademii Sztuki Mirosława Jarmołowicz prawomocnie skazana przez sąd. Sprawa dotyczyła bezprawnego zwolnienia trzech pracowników.
Wniosek o ukaranie złożyła po kontroli Państwowa Inspekcja Pracy. W listopadzie ubiegłego roku, sąd pierwszej instancji uznał, że rektor w sposób rażący naruszyła przepisy prawa pracy.

Strony odwołały się od wyroku - mówi Tomasz Szaj, rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie: - Sąd Okręgowy w Szczecinie utrzymał w mocy wcześniejszy wyrok Sądu Rejonowego, uznający Panią Rektor Akademii Sztuki w Szczecinie za winną naruszenia praw prawa pracy poprzez wypowiedzenie umów pracownikom, podlegającym ochronie jako członkowie organizacji związkowej i utrzymał w mocy wymierzoną jej grzywnę w kwocie 6 tys. zł.

Wyrok jest prawomocny. Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie rzecznika Akademii Sztuki w Szczecinie, czekamy na odpowiedź.

Kilka dni temu Akademia Sztuki w Szczecinie przegrała innym proces, dotyczył bezprawnego zwolnienia byłej kanclerz uczelni. Katarzyna Jaślarz sprawę skierowała do sądu. Sędzia uznał, że musi ona zostać przywrócona do pracy, uczelnia musi wypłacić jej również zaległe wynagrodzenie. Ten wyrok nie jest prawomocny.
Strony odwołały się od wyroku - mówi Tomasz Szaj, rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty