Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Materiały prasowe Stowarzyszenia Pierwszorzędnych Inicjatyw. Projekt graficzny Piotr Wardziukiewicz
Fot. Materiały prasowe Stowarzyszenia Pierwszorzędnych Inicjatyw. Projekt graficzny Piotr Wardziukiewicz
Organy w nowo wybudowanym kościele postawiła w roku 1930 firma Grüneberg jako opus 754. Dziś zabrzmią w Sanktuarium pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal „Muzyczna Podróż Śladami Grünebergów”.
Na instrumencie rozbudowanym w 1966 roku przez warszawską firmę Kamińskich zagra Katarzyna Ganczarska. Koncert inaugurujący Festiwal odbędzie się po hasłem „W hołdzie dzieciom – ofiarom wojen rozgrywanych na świecie” – powiedział ksiądz Karol Kozłowski – proboszcz i kustosz Sanktuarium.

- Będą śpiewały „Serduszka”, bo jest 35-lecie tego zespołu, który tutaj się rodził – w Sercu Jezusowym w Szczecinie – serduszka takie maleńkie. Ale te maleńkie serduszka porozrastały się i są znane nie tylko w Szczecinie, ale i w Polsce, a nawet na świecie. Natomiast te osoby, które kiedyś zaczynały śpiewać w tym chórze, teraz są dorosłymi śpiewającymi, albo prowadzącymi ten zespół, tak jak pani Aleksandra Kołecka – dodał ksiądz Karol Kozłowski.

Podczas koncertu rozpoczynającego się o godzinie 15 wystąpi również Trio Harmonijek Ustnych „Animato”. Wstęp bezpłatny. Pomysłodawcą Festiwalu jest Stowarzyszenie Pierwszorzędnych Inicjatyw.

Festiwal, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Stowarzyszenie Pierwszorzędnych Inicjatyw, współfinansują Gmina Miasta Szczecin i Województwo Zachodniopomorskie. Partnerami przedsięwzięcia są: Sanktuarium pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie, Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białogardzie, Stowarzyszenie SAWP, Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie, Bazylika Archikatedralna pw. Św. Jakuba Apostoła w Szczecinie, Stowarzyszenie Organowe św. Zofii w Brüssow i Polskie Radio Szczecin SA.
Koncert inaugurujący Festiwal odbędzie się po hasłem „W hołdzie dzieciom – ofiarom wojen rozgrywanych na świecie” – powiedział ksiądz Karol Kozłowski – proboszcz i kustosz Sanktuarium.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty