Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

glowne(3)
glowne(3)
Wykonywanie prac na wysokościach zawsze wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu i zabezpieczeń. Tylko one pozwalają bowiem na bezproblemowe, efektywne i bezpieczne przemieszczanie się. Rusztowania aluminiowe zapewniają sprawność prac, dbając jednocześnie o zdrowie użytkowników konstrukcji. Wykorzystuje się je w różnorodnych celach. Zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorstwa stosują je podczas robót o różnym stopniu zaawansowania i skomplikowania. Nie są bowiem przeznaczone jedynie do użytku profesjonalnego czy wyłącznie do prac remontowo-budowlanych.
Gdzie jeszcze dobrze sprawdzą się rusztowania aluminiowe? Oprócz zewnętrznych placów budowy korzysta się z nich równie często we wnętrzach pomieszczeń. Najczęściej są wyposażone w kółka przejezdne. Dzięki temu charakteryzują się niezwykłą mobilnością. Ich montaż i demontaż jest szybki oraz łatwy. Co więcej, wszystkie konstrukcje oferowane przez wypożyczalnie rusztowań muszą posiadać stosowne certyfikaty. Spełniają zatem najwyższe wymagania. Co za tym idzie – są coraz częściej wybierane przez różnorodne grupy klientów.

Kiedy warto zdecydować się na rusztowania aluminiowe zamiast drabiny aluminiowej?


Aluminiowe rusztowania są rozwiązaniem bezpieczniejszym i wygodniejszym niż drabina aluminiowa. Zapewniają bowiem większą stabilność konstrukcji. Rusztowanie oferuje ponadto więcej miejsca do pracy i większą ochronę pracownika. To z kolei przekłada się na poczucie bezpieczeństwa użytkowników. Większość osób woli używać rusztowań w przypadku wykonywania prac długotrwałych czy wręcz stałych. Raz zamontowane nie wymaga demontażu. Umożliwia swobodne przemieszczanie się na wielu kondygnacjach. Warto się na nie zdecydować niezależnie od charakteru wykonywanych na wysokości prac. Aluminium jest materiałem niepalnym i nietoksycznym. Bezpiecznie można je zatem stosować niemal we wszystkich przestrzeniach. Rusztowania nadają się też do użytku domowego. Ponieważ aluminiowe rusztowania jezdne spełniają najbardziej rygorystyczne normy, mają swoje zastosowanie także w branży przemysłowej, spożywczej, a nawet chemicznej.

Rusztowania aluminiowe KRAUSE i MOSTOSTAL – jak wybrać odpowiedni model?


W ofercie marketów budowlanych oraz wypożyczalni sprzętu dostępny jest szeroki asortyment modułów. Poszczególne modele rusztowań aluminiowych mogą różnić się między sobą różnorodnymi cechami. Może to być ich funkcjonalność, zasięg roboczy, liczba szczebli umożliwiających wejście na konstrukcję. Różna jest ponadto odległość między pomostami, regulacja wysokości, liczba pomostów, poręczy, ram pionowych, wartość maksymalnego obciążenia, maksymalna wysokość. Różnice te przemawiają za wyborem określonych produktów, dostosowanych indywidualnie do potrzeb i preferencji użytkowników. Wybór ten ma z kolei wpływ na komfort wykonywanej pracy. Z tego względu przed wynajmem lub zakupem określonego modelu rusztowania należy w szczególny sposób zastanowić się nad dostosowaniem go do charakteru prac. Modele jezdne przydają się zwłaszcza w sytuacjach, w których liczy się ich zwrotność i mobilność. Ich zastosowanie pozwala zatem zaoszczędzić czas przeznaczony na ich transport z miejsca na miejsce.

Rusztowania aluminiowe

Rusztowania aluminiowe – nie tylko do remontu i na budowę


Rusztowania aluminiowe można swobodnie wykorzystywać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Możliwe jest ponadto ich bezpieczne rozkładanie na schodach i stopniach oraz podwyższeniach. Przede wszystkim wykorzystuje się je do wykonywania prac budowlanych, remontowych i wykończeniowych. Są pomocne podczas renowacji i konserwacji budynków lub ich elementów. Korzystają z nich jednak nie tylko ci, którzy przeprowadzają remont lub budują obiekty. Z ich pomocą możliwe staje się montowanie różnorodnych konstrukcji (nawet klimatyzacji). Budowa scen, pomostów, telebimów, planów filmowych, a nawet... mycie szyb okiennych na wysokości. Często wykorzystuje się je ponadto do czyszczenia elewacji, zbiorów owoców w sadzie, wykonywania wszelkich instalacji wewnątrz pomieszczeń (np. podwieszania sufitów).
Konstrukcje te są wszechstronne i uniwersalne głównie dzięki swojej modułowej budowie. Składają się z aluminiowych ram i platform (podestów roboczych). Montuje się je bez użycia dodatkowych narzędzi budowlanych. Istnieje zatem możliwość ich niemal dowolnego ułożenia. Z rusztowań tych można zatem zbudować konstrukcje o wysokości roboczej sięgającej nawet kilkunastu metrów.

Główne zalety rusztowań z aluminium – szybki montaż, lekkość konstrukcji


Innowacyjne cechy, jakie wyróżniają rusztowania aluminiowe, to łatwy montaż i wytrzymałość. Wykonane są z solidnego materiału, który jest jednocześnie najlżejszym z materiałów nieżelaznych należących do grona metali. Można je użytkować przez długie lata bez większych trudności i konieczności ich serwisowania. Tymi szczegółami nie muszą jednak zaprzątać sobie głowy osoby, którzy decydują się na wynajem rusztowania. Jego rozłożeniem i przygotowaniem do eksploatacji zajmują się specjaliści.
Rusztowania z aluminium wyposażone są dodatkowo w antypoślizgowe platformy i wzmocnienia, dzięki którym praca na wysokości przebiega bez zakłóceń i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Pomosty robocze w zależności od wymagań mogą być wykonane z różnorodnych materiałów. Należą do nich przede wszystkim: drewno, wielowarstwowe płyty pokryte antypoślizgowym materiałem, aluminiowe kraty. Ich połączenie możliwe jest za pośrednictwem specjalnych zacisków. Wzmacnia się je z użyciem systemu stężeni i stabilizatorów. Użytkownicy podczas prac chronieni są dodatkowo przez bariery oraz burty przypodłogowe.
Dzięki możliwości dostosowania konstrukcji do indywidualnych potrzeb każdy może znaleźć optymalny sprzęt, dostosowany do rodzaju wykonywanych przez siebie prac i miejsca przeznaczenia. Wiodącym producentem rusztowań z aluminium jest firma KRAUSE (przede wszystkim znana z rusztowania KRAUSE Stabilo) i MOSTOSTAL. Osobom, które zamierzają wynająć na terenie małopolski rusztowania aluminiowe, Kraków zaprasza do zapoznania z ofertą firmy KONSTRUKTA. Transportem, montażem oraz demontażem konstrukcji zajmują się wykwalifikowani pracownicy.

Rolki jezdne z hamulcem – do czego służą?


W przeciwieństwie do konstrukcji wykonanych ze stali rusztowania aluminiowe charakteryzują się niezwykłą lekkością. Najczęściej posiadają ponadto rolki jezdne, co gwarantuje ich mobilność nawet w przypadku bardzo rozbudowanych konstrukcji. Niska waga rusztowania umożliwia ich wykorzystanie na różnorodnych podłożach. Rolki jezdne, podobnie jak całe rusztowanie aluminiowe, są odporne na działanie szkodliwych czynników. Wśród nich wymienia się przede wszystkim warunki atmosferyczne, ale również ogień, korozję i nadmierne obciążenie. Większość rolek dostosowana jest do udźwigu obciążenia do około 200 kg. Ponadto blokuje się je na czas pracy na rusztowaniu. Dzięki temu pracownicy są w pełni bezpieczni. By przestawić konstrukcję w inne miejsce przeznaczenia, wystarczy zwolnić hamulec zabezpieczający i przejechać całą konstrukcją. Wówczas na wysokości nie może jednak znajdować się żaden człowiek.

Artykuły sponsorowane

12345
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty