Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Wykonane z czystego surowca lub ze stopu z niewielką domieszką fosforu i srebra, rury miedziane znajdują zastosowanie w instalacjach wodociągowych, sanitarnych, gazowych, grzewczych oraz chłodniczych. W zależności od tego, co będą przewodzić, stosuje się różne domieszki stopu i zabezpieczenia. Produkty można zastosować do każdego z wymienionych układów. W sklepach branżowych znajdziesz nie tylko miedziane przewody, ale także niezbędne kształtki do łączenia ich w systemy rozprowadzające. Wszystkie elementy spełniają normy techniczne obowiązujące w naszym kraju oraz w Unii Europejskiej.

Odporne na korozję i wytrzymałe rury z miedzi


Dlaczego warto zastosować rury miedziane w instalacjach hydraulicznych? Przemawia za tym trwałość surowca i odporność na korodowanie. Oznaczają się również wytrzymałością podczas użytkowania sieci w skrajnych temperaturach. Z powodzeniem stosuje się je zarówno w systemach chłodniczych i klimatyzacyjnych, jak i przy urządzeniach do podgrzewania wody - bojlerach, piecykach przepływowych czy piecach gazowych. Elementy konstrukcyjne z trwałego surowca wytrzymują niesprzyjające warunki, nie zmieniając przy tym swoich właściwości. Można ich użyć nawet w niesprzyjającym środowisku, np. o podwyższonej wilgotności. Wybierając produkty do stworzenia własnej sieci, zwróć uwagę, do czego są przeznaczone rury, złącza, izolacje i otuliny. Polecamy specjalistyczne materiały do budowy niezawodnych instalacji, które będą służyć przez długie lata.

Łatwe w obróbce i w montażu


Kolejną zaletą tego materiału jest nieskomplikowany montaż. Rura miedziana stosunkowo łatwo poddaje się lutowaniu czy obróbce plastycznej. W sklepach możemy spotkać również różne typy i rozmiary kształtek do łączenia części instalacji. Dwuzłącza, kolanka, mufy, nyple, dwójniki i trójniki z naszego katalogu są dopasowane do wszystkich przekrojów rur. Dzięki temu można skompletować niezbędny zestaw elementów łączących do:
• lutowania na miękko i twardo,
• skręcania,
• zaciskania (dopasowane do typów układów solarnych, wodnych i gazowych).

Rury miedziane giętkie i twarde


Rozmaite rodzaje układów rur miedzianych różnią się od siebie w zależności od przeznaczenia. Elementy montażowe do układów klimatyzacyjnych i chłodniczych są dostępne z niezbędną otuliną, dorównująca miedzi w perfekcyjnej trwałości. Przewodzenie z izolacją musi znaleźć się również w ogrzewaniu podłogowym, gdyż niewskazany jest kontakt miedzi z mokrym betonem. Na rynku jest duży wybór miękkich i twardych rur miedzianych z dopasowanymi elementami montażowymi.
Jeśli nie wiemy, na co konkretnie powinniśmy się zdecydować, nie bójmy się zapytać specjalisty. Warto podejść do pracownika w sklepie stacjonarnym lub skorzystać z pomocy konsultanta w oddziale internetowym. To ważny zakup, dlatego powinniśmy być świadomi tego, dlaczego decydujemy się właśnie na to konkretne rozwiązanie. Oczywiście przed wizytą w sklepie warto zapoznać się z poradnikami dostępnymi choćby w sieci.

Artykuły sponsorowane

12345
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty