Płytki na ścianach i podłogach w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka powinny wyglądać estetycznie i służyć przez wiele lat. Osiągnięcie tego celu zależy nie tylko od ich kolorystyki i jakości, ale też od tego, jak zostaną ułożone. W tym zakresie w grę wchodzi zarówno równe przycinanie i przyklejanie glazury do powierzchni, a także fugowanie oraz silikonowanie. Kładzenie płytek jest więc zadaniem znacznie bardziej skomplikowanym, niż mogłoby wydawać się na pierwszy rzut oka, tym bardziej, że wiązać się może z koniecznością przeróbek instalacji wodno-kanalizacyjnej. Dlatego, kiedy remontujemy kuchnię bądź łazienkę, zdecydowanie najlepszą opcją jest zatrudnienie doświadczonego, kompetentnego fachowca, jakim jest glazurnik. Można go znaleźć na przykład na stronie Oferteo.pl.
Czy zawsze trzeba skuwać płytki przed położeniem nowych?
Każdy remont powinien zostać poprzedzony przygotowaniami. Jednym z najważniejszych ich elementów, jest określenie zakresu prac, czyli po prostu zastanowienie się, co konkretnie musimy lub chcemy wymieniać albo odnawiać. Dotyczy to rzecz jasna również kuchni i łazienki, i powinno wiązać się z dokładnym przeanalizowaniem stanu technicznego pomieszczenia, w tym także glazury. Okazać się może, iż jej stan jest na tyle dobry, że nie trzeba jej wymieniać. Jeśli zaś zdecydujemy się na położenie nowej lub okaże się, że taka jest konieczność, pamiętajmy, że nie zawsze będziemy musieli skuwać starą. Niekiedy nowe płytki można położyć na dotychczasowych, oszczędzając w ten sposób czas i pieniądze. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem prac remontowych, warto skorzystać z wiedzy eksperckiej i opinii doświadczonego glazurnika.
Czym zajmuje się glazurnik?
Głównym obowiązkiem zawodowym glazurnika jest oczywiście układanie glazury, czyli płytek na ścinach i podłogach. W zakres jego kompetencji wchodzi również fugowanie i silikonowanie, a także montaż urządzeń sanitarnych w kuchni czy łazience oraz przeróbki instalacji wodno-kanalizacyjnych.
Praca glazurnika wymaga sporej wiedzy, kompetencji i umiejętności posługiwania się specjalistycznym sprzętem. Doświadczony fachowiec pracuje szybko i wydajnie, toteż zatrudniając go, oszczędzamy na czasie, nie wspominając o nerwach. Dzięki jego pomocy remont przebiegnie sprawnie oraz bezstresowo. Z kolei solidność wykonanej pracy - potwierdzona gwarancją i rękojmią, udzielanymi przez uczciwych przedsiębiorców - ogranicza ryzyko poniesienia dodatkowych kosztów, związanych z poprawkami źle wykonanych robót. Glazurnik ma też znaczną wiedzę, może więc nam doradzić w zakresie wyboru optymalnych rozwiązań przy odnawianiu łazienki bądź kuchni.
Ceny usług glazurniczych w Szczecinie
Fachowcy w poszczególnych miastach oferują zróżnicowane ceny za robociznę. Zależą one od ich pozycji na rynku, fachowości, solidności, stosowanych materiałów oraz narzędzi i wielu innych czynników. Jeśli chodzi o pracę glazurnika w Szczecinie, to jej koszta z reguły mieszczą się w przedziałach (wartości brutto przybliżone):
1) układanie płytek 30 x 30 cm - ok. 135 zł/m2;
2) układanie płytek 10 x 10 cm - ok. 180 zł/m2;
3) układanie gresu - ok. 170 zł/m2;
4) układanie płytek w karo - około 195 zł/m2;
5) układanie płytek na ścianie - około 115 zł/m2;
6) układanie mozaiki - około 216 zł/m2;
7) gruntowanie podłoża pod płytki - ok. 8,50 zł/m2;
8) montaż cokołów - około 64 zł/mb;
9) skuwanie płytek - około 54 zł/m2;
10) wylewka samopoziomująca - 36,50 zł/m2.
Aby znaleźć fachowca w Szczecinie, odwiedź https://www.oferteo.pl/glazurnik/szczecin.