Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Regularnie wykonywany masaż twarzy potrafi przywrócić skórze blask, zniwelować drobne zmarszczki, a nawet wizualnie ją odmłodzić. To również doskonały sposób na relaks i zmniejszenie napięcia mięśniowego. Aby jednak osiągnąć taki efekt, koniecznie trzeba poznać prawidłową technikę masażu twarzy. Skorzystaj z naszych podpowiedzi i naucz się skutecznie działać

1. Czego będziesz potrzebować do masażu twarzy?

2. Masaż twarzy krok po kroku

3. Jak często wykonywać masaż rollerem?

Warto wiedzieć, że istnieją różne techniki masowania twarzy. Od tego, jaką technikę wybierzesz, zależy sposób działania, rodzaj zastosowanych akcesoriów, to, czy będziesz używać rollera.

Czego będziesz potrzebować do masażu twarzy?

Choć najprostszy masaż możesz wykonać po prostu przy użyciu swoich palców, zastosowanie dodatkowych akcesoriów i kosmetyków może zintensyfikować przyszłe efekty. Zacznijmy więc od wyjaśnienia, jakie akcesoria do relaksu twarzy wybrać. Z pewnością przydadzą się:

  • naturalne olejki do masażu - nie eteryczne, wyłącznie nierafinowane i tłoczone na zimno,
  • serum do twarzy - sprawdzą się zwłaszcza preparaty wzbogacone witaminą C, witaminą E czy kwasem hialuronowym,
  • krem do twarzy - nawilżający, lekki, o nietłustej formule.

Do masażu twarzy możesz także wykorzystać akcesoria.

  • Roller do twarzy

Ogromną popularnością cieszy się w ostatnim czasie masaż twarzy rollerem, czyli masaż wałkiem przystosowanym do takiego właśnie zadania. Akcesorium może być wykonane z jadeitu, różowego kwarcu lub kryształu górskiego. Chłód kamienia trzymanego wcześniej w lodówce poprawia krążenie krwi i ułatwia wchłanianie cennych składników odżywczych. Więcej na temat rollerów do twarzy przeczytasz na https://drogeriapigment.pl/blog/roller-do-twarzy-do-czego-sluzy-i-co-daje-czy-warto-go-stosowac.

  • Płytka kamienna, czyli płytka gua sha

Działa podobnie jak przeznaczony do masażu twarzy roller, jednak umożliwia głębszy drenaż limfatyczny. Specyficzny kształt kamienia intensywnie pobudza mięśnie twarzy i pozwala modelować jej owal.

  • Bańka chińska

To zdecydowanie mniej popularna metoda, jednak prawidłowo stosowana także może zapewnić dobre efekty. Sposób opiera się na masażu próżniowym, a wszechstronne działanie sprawia, że powszechnie praktykuje się go w tradycyjnej medycynie chińskiej. Jego rolą jest stymulacja przepływu krwi i limfy, redukcja stanów zapalnych, wygładzenie i rozluźnienie mięśni.

Masaż twarzy krok po kroku

Jeśli chcesz wprowadzić konkretne akcesorium, na przykład roller do twarzy, do codziennej pielęgnacji, wystarczy opanować kilka kluczowych kroków. Jak wygląda taki masaż w praktyce?

  • KROK 1 - Zaaplikuj olejek na twarz. Rozpocznij masaż od linii żuchwy, delikatnie masując skórę w kierunku skroni i czoła, a następnie od brody do policzków, od nosa do uszu i od środka czoła do skroni.
  • KROK 2 - Masuj poprzez delikatny ucisk brodę, okolice ust, łuków brwiowych i skroni.
  • KROK 3 - Wykorzystaj krem pod oczy, aby poprzez delikatne oklepywanie pobudzić okolice oczy. Później prowadź masaż w kierunku skroni i nosa.
  • KROK 4 - Wymasuj czoło, podążając od jego środka do krawędzi. Skup się w szczególności na punkcie pomiędzy brwiami, gdzie często powstaje tzw. lwia zmarszczka.
  • KROK 5 - Na koniec przeprowadź dwukierunkowy masaż całej twarzy, podążając zawsze od środka do brzegów: od nosa do uszu oraz od żuchwy do czoła.

Prawidłowo przeprowadzony masaż twarzy powinien trwać przynajmniej 1 - 2 minuty.

Jak często wykonywać masaż rollerem?

Masaż przy użyciu rollera możesz przeprowadzać nawet codziennie. W czasie tej czynności znajdź czas dla siebie, rozluźnij mięśnie i postaraj się zrelaksować. Pamiętaj, aby działać zawsze na oczyszczonej skórze.

Artykuły sponsorowane

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty