ile oszczędności możesz wypracować dla swojej firmy w ramach leasingu auta używanego.
Aby wypracować odczuwalne oszczędności w firmowym budżecie, warto wziąć pod uwagę możliwość zakupu poleasingowego auta do firmowej floty. Decydując się na leasing, musisz jednak zwrócić uwagę na to, jakie parametry auta będą akceptowalne przez leasingodawcę. W przypadku używanych pojazdów najczęściej obowiązuje ograniczenie, np. wieku auta.
Leasing poleasingowego auta – co trzeba wiedzieć o takiej formie finansowania?
Prowadzisz własną firmę i szukasz oszczędności podczas budowania firmowej floty samochodów? W takim razie idealnym wyborem będą auta poleasingowe, czyli te zwrócone przez przedsiębiorców na koniec swojej umowy leasingu. Decydując się na taką opcję, możesz zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
W większości przypadków poleasingowe auta są nie starsze niż 2-4 lata, a więc większość firm leasingowych umożliwia podpisanie umowy na leasing auta z drugiej ręki. Problemy pojawiają się wtedy, kiedy wybierasz firmowe auto, które ma już 10 lub więcej lat. Wtedy konieczna jest weryfikacja, czy wiek pojazdu jest akceptowany przez leasingodawcę.
Idealny leasing dla przedsiębiorstwa? Jak wybrać korzystną ofertę?
W trakcie poszukiwania oferty na leasing pojazdu nie ma znaczenia wiek samochodu. Analiza ofert zawsze będzie przebiegać tak samo – zarówno w przypadku zakupu auta używanego, poleasingowego, jak i nowego z salonu. Kilka czynników, które koniecznie trzeba przeanalizować przed podpisanie umowy to:
● wysokość i rodzaj oprocentowania (stałe lub zmienne),
● całkowite koszty odsetkowe,
● możliwy czas trwania umowy,
● wymagana wysokość opłaty wstępnej (często 0 złotych),
● wartość wykupu końcowego (najczęściej 1% wartości pojazdu).
Warto też sprawdzić renomę firmy leasingowej, z którą zamierzasz podpisać umowę.
Oprócz powyższych dobrym rozwiązaniem będzie oszacowanie całkowitych kosztów finansowania oraz miesięcznej raty. Tutaj sprawdzi się narzędzie – leasing kalkulator. W ten sposób zupełnie za darmo i bez wychodzenia z biura oszacujesz koszty leasingowe.
Przeczytaj: Chcesz wziąć samochód w leasing? Sprawdź, jak wybrać najlepszą ofertę!
Używane auto w leasing a oszczędności – to naprawdę się opłaca!
Kupując pojazd z salonu do firmowej floty, narażasz swoje przedsiębiorstwo na ogromne wydatki – te mogą sięgać rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych w przypadku zakupu auta
za gotówkę. Umowy leasingowe na nowe pojazdy również bywają kosztowne, szczególnie
dla aut o znacznej wartości.
Wtedy miesięczna rata to nawet kilka tysięcy złotych. Rozwiązaniem generującym spore oszczędności to zakup auta poleasingowego lub leasing używanego pojazdu.