Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Samochód – dla jednych marzenie dla innych po prostu konieczność. Niezależnie od tego, jaką potrzebą kierujesz się przy wyborze samochodu, warto dowiedzieć się, jakie są najkorzystniejsze formy finansowania zakupu auta. Warto również sprawdzić, czy wspomagając się pieniędzmi z banku, możesz skorzystać z dodatkowych opcji. Sporo osób zastanawia się, czy przy kredycie na samochód można dobrać gotówkę, jak ma to miejsce przy kredycie konsolidacyjnym? Pieniądze na ogół chcą przeznaczyć na doposażenie pojazdu, czy jego ubezpieczenie i rejestrację. Czy banki udzielają dodatkowej pożyczki na zakup nowego kompletu opon? Odpowiadamy.

Czym jest kredyt na samochód?

Kredyt na samochód jest jedną z najpopularniejszych form pozyskiwania środków na zakup pojazdu. Z tym kredytem możesz kupić nie tylko samochód osobowy, ale także dostawczy, specjalny, a nawet motocykl i quad. Po kredyt na auto możesz udać się do oddziału banku, ale możesz z niego skorzystać bezpośrednio w autoryzowanym salonie samochodowym lub u dealera samochodowego. To nie wszystko. Kredyt na samochód dostępny jest zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet. Co więcej, za środki z kredytu na samochód możesz kupić zarówno nowy, jak i używany pojazd. Istnieją jednak pewne ograniczenia co do wieku aut używanych. Banki na ogół nakładają limity rocznikowe, co oznacza, że za pieniądze z banku nie będziesz mógł kupić samochodu starszego niż 8 lub 10 lat. Każdy bank ustanawia we własnych strukturach omawiane limity.

Kredyt na samochód jest dość popularnym sposobem na sfinansowanie zakupu auta, co powiązane jest głównie z jego atrakcyjną ceną. Ten rodzaj kredytu jest stosunkowo nisko oprocentowany. Ponadto przeważnie oprocentowanie kredytu samochodowego jest niższe niż kredytu gotówkowego. Bez wątpienia jego atrakcyjna cena związana jest z formą umowy i ustanawianym zastawem w postaci kupowanego pojazdu. Istnieją różne formy zastawu, którego wymagają banki.

Kredyt na samochód, o którym dowiesz się więcej pod tym linkiem https://lendup.pl/kredyt-na-samochod/, jest również kredytem celowym. Co to oznacza? Decydując się na podpisanie umowy z bankiem, musisz dokładnie sprecyzować, który samochód kupujesz. W umowie wpisujesz zatem markę i model pojazdu, jego rocznik, numer VIN, przebieg i numer rejestracyjny. Co więcej, konieczne jest posiadanie wstępnej umowy ze sprzedawcą indywidualnym lub dealerem samochodowym. Niezbędne jest również podanie numeru rachunku bankowego sprzedawcy pojazdu. Bank przeleje bowiem pieniądze bezpośrednio na konto sprzedającego, pomijając cię w transakcji.

Na co mogę przeznaczyć środki z kredytu samochodowego?

Tak jak wspominaliśmy powyżej, kredyt na samochód jest zobowiązaniem celowym. Oznacza to, że pieniądze przeznaczone są na zakup konkretnego pojazdu. Zatem zanim wystąpisz z wnioskiem o kredyt, w pierwszej kolejności musisz znaleźć samochód, który chcesz nabyć. Jeżeli wolisz polowanie na najlepszą ofertę z gotówką w ręce lub po samochód chcesz wyjechać za granicę, musisz wybrać inną formę pozyskania środków. W takim przypadku możesz skorzystać z kredytu gotówkowego lub pożyczki na raty. W ostatnim czasie dość popularne są również leasing konsumencki i długoterminowy najem samochodów.

Co możesz sfinansować, biorąc kredyt samochodowy? W przeważającej większości banki udostępniają środki jedynie na zakup kredytowanego pojazdu. Oznacza to, że z własnej kieszeni będziesz musiał pokryć pozostałe koszty związane z rejestracją samochodu, czy koniecznym ubezpieczeniem. Pamiętaj również, że praktycznie wszystkie banki wymagają wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, czyli Autocasco. Obowiązkowa polisa AC związana jest z koniecznością sporządzenie cesji z polisy AC na rzecz banku. Polisa jest zatem formą zabezpieczenia dla banku. Co to oznacza? Jeśli kredytowany pojazd zostanie skradziony, pieniądze otrzyma bank, a nie ty, jako poszkodowany kredytobiorca.

Czy można zatem otrzymać pieniądze na nowy komplet opon? Tak naprawdę nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wiele bowiem zależy od oferty banku. Możliwe, że jeśli skorzystasz z regularnej – a nie promocyjnej oferty, będziesz mógł pozyskać kredyt wyższy np. o 10 procent wartości samochodu. W tym przypadku powstaje pytanie, czy regularna oferta kredytu nadal będzie atrakcyjna i konkurencyjna w stosunku do innych produktów. Możliwe, że bardziej intratnym rozwiązaniem będzie kredyt samochodowy i dodatkowa pożyczka gotówkowa na opony, czy doposażenie pojazdu.

Niektóre banki faktycznie udzielają kredytu na samochód i oferują dodatkowe środki, które możesz przeznaczyć na dowolny cel. Często jest to jednak uzależnione od twojej zdolności kredytowej, wysokości kredytu i indywidualnych ustaleń banku. Pamiętaj o tym, że możesz się spotkać z wymogiem posiadania wkładu własnego tak jak przy kredycie hipotecznym.

Jaki kredyt na samochód wybrać?

Wybór odpowiedniego kredytu powinien być podparty dogłębnym przemyśleniem i co ważniejsze obliczeniem swoich możliwości finansowych. Wysoki kredyt na atrakcyjny pojazd może być zbyt dużym ciężarem i prowadzić do nadmiernego zadłużenia. Z kolei skorzystanie z niskiego kredytu na mało satysfakcjonujący zakup może skłonić cię do jego szybkiej zmiany. Wówczas poniesiesz dodatkowe koszty, które wiążą się ze sprzedażą samochodu i chęcią jego wymiany na inny, droższy model. Koszty operacyjne wzrosną i spowodują, że nawet atrakcyjna cena samochodu sprawi, że zakup będzie mało opłacalny.

Jak sprawdzić swoje zasoby finansowe? W tym celu warto obliczyć swój comiesięczny budżet. O tym, jak oszacować budżet domowy, jak powinna wyglądać umowa kupna-sprzedaży pojazdu i jakie są dostępne kredyty na samochód, przeczytasz na blogu strony internetowej lendup.pl. Szacując swoje możliwości kredytowe, warto wziąć pod uwagę wszystkie swoje koszty w stosunku do dochodów. Pamiętaj o tym, że dodatkowy kredyt może negatywnie wpłynąć na twoją płynność finansową. Ważne jest również dopasowanie oferty pod względem formy spłaty. Do wyboru są różne kredyty.

Najpopularniejszy jest kredyt na samochód działający podobnie do kredytu gotówkowego. W tym przypadku co miesiąc płacisz raty zgodnie z harmonogramem spłat. Inną formą spłaty kredytu samochodowego jest kredyt z ratą balonową. W tym przypadku przez niemal cały okres kredytowania spłacasz niskie raty odsetkowe, dopiero ostatnia rata to spłata całego pożyczonego kapitału. W tym przypadku musisz gromadzić środki na spłatę przez dwa bądź trzy lata – w zależności od długości okresu kredytowania i wpłacić je na konto banku w ostatnim miesiącu.

Kolejną formą spłaty kredytu na samochód jest rata 50 na 50 bądź jej inny wariant np. 40 na 60, czy nawet 30 na 70. W tym przypadku musisz jednak posiadać wkład własny. Analogicznie wynoszący 50, 40, bądź 30 procent wysokości całego kredytu. Do banku wpłacasz wkład własny przy podpisaniu umowy, kolejna transza następuje w ostatnim miesiącu trwania umowy kredytowej. W tym przypadku również musisz odkładać pieniądze na spłatę.

Przeanalizuj, która forma spłaty będzie dla ciebie najłatwiejsza. Dzięki temu w spokoju będziesz mógł cieszyć się nowym nabytkiem.

Artykuły sponsorowane

12345
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty