Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Medycyna estetyczna oferuje w Polsce swoje zabiegi już od wielu lat. Jednak pomimo swojej popularności nadal wiele osób mylnie utożsamia tę dziedzinę z kosmetologią, a nawet chirurgią plastyczną. Choć wszystkie z nich mają na celu skuteczną poprawę zewnętrznego wyglądu człowieka (zwłaszcza jego skóry), stanowią odrębne dziedziny. Podstawowym aspektem odróżniającym je od siebie jest stopień inwazyjności wykonywanych przez specjalistę procedur. Zabiegi medycyny estetycznej są całkowicie bezpieczne, stosunkowo szybkie i niemal bezinwazyjne.

Medycyna estetyczna nie wymaga inwazyjności zabiegów głównie ze względu na fakt, że sama w sobie wykorzystuje naturalne zdolności skóry do regeneracji. Ponieważ ingeruje w głębsze warstwy skóry, pobudza ją do samodzielnej pracy i odnowy tkanek. Oferta zabiegów jest niezwykle szeroka i obejmuje procedury, których celem jest przede wszystkim odwrócenie procesów starzenia się skóry. Jako główny efekt oddziaływań z zakresu medycyny estetycznej uważa się odmłodzenie skóry, jej nawilżenie i poprawę ogólnego kolorytu. Działania podejmuje się jednak również w celach leczniczych. Pomocne okazują się bowiem w leczeniu nadpotliwości, łysienia, a nawet terapii bruksizmu.

Czy klinika medycyny estetycznej to bezpieczne miejsce? Medycyna estetyczna i jej specjaliści

O bezpieczeństwie pacjenta podczas zabiegu medycyny estetycznej decyduje przynajmniej kilka różnych czynników. Specjalista z tego zakresu nie leczy skomplikowanych chorób, ale poprawia wygląd człowieka i opóźnia proces starzenia się jego skóry. Nadal jednak ingeruje w tkanki żywego organizmu, co może wiązać się z pewnym ryzykiem. Medycyna estetyczna jest bezpieczna wówczas, gdy zabieg wykonuje doświadczony i wykwalifikowany specjalista w stacjonarnej klinicznej placówce medycznej. Pacjent, zainteresowany skorzystaniem z możliwości poprawy niedoskonałości urody, powinien upewnić się, czy miejsce, które wybiera, jest bezpieczne i odpowiednio wyposażone. Osoba wykonująca zabiegi powinna być lekarzem i posiadać prawo wykonywania zawodu medycznego.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i dermatologii, które wykorzystują takie metody jak mezoterapia igłowa, wypełniacze, toksyna botulinowa, krioterapia, elektroterapia i laseroterapia, to świadczenia medyczne. W myśl przepisów prawa powinny je zatem wykonywać wyłącznie osoby wykształcone w kierunku medycznym. Zabiegi lekarskie nie są tożsame z pojęciem zabiegów kosmetycznych. Świadczy o tym nawet fakt, że toksyna botulinowa jest obecnie środkiem wydawanym jedynie na receptę.

Wśród najważniejszych czynników, które wpływają korzystnie na poziom bezpieczeństwa i komfortu pacjentów decydujących się na zabiegi medycyny estetycznej, wymienia się przede wszystkim odpowiednią kwalifikację do zabiegu i wysokiej jakości preparaty oraz najnowocześniejszy sprzęt. Istotne znaczenie mają również indywidualne umiejętności lekarza, które stanowią istotny czynnik zapobiegania występowaniu ewentualnych powikłań i objawów niepożądanych. Profesjonalnie przygotowany do zabiegu lekarz dysponuje wiedzą i możliwościami, dzięki którym może szybko rozpoznać niepożądane reakcje u pacjenta. Dbając o jego bezpieczeństwo, może zatem zareagować adekwatnie do przebiegu sytuacji.

Czy medycyna estetyczna jest inwazyjna? Czym różni się medycyna estetyczna od chirurgii plastycznej?

Medycyna estetyczna jest alternatywą dla chirurgii plastycznej. Nie wymaga chirurgicznej ingerencji w tkanki organizmu człowieka. Dzięki niej możliwa staje się szybka poprawa wyglądu bez konieczności użycia skalpela. Co za tym idzie, efekt oddziaływań z zakresu medycyny estetycznej uważany jest przez wielu pacjentów za subtelniejszy i bardziej naturalny. Procedury medyczne podejmowane przez lekarza medycyny estetycznej nie powodują nadmiernych zmian rysów indywidualnych twarzy.

Zabiegi medycyny estetycznej przeprowadzane w Centrum Medycznym Kierach dopuszczają wykonywanie jedynie drobnych nakłuć lub nacięć, bez konieczności zmuszania pacjentów do przeżywania okresu rekonwalescencji. To główna różnica pomiędzy medycyną estetyczną a chirurgią plastyczną. W zabiegach stosuje się nici liftingujące, strzykawki z igłami różnej grubości, preparaty z wypełniaczem. Poza nimi wykorzystuje się powszechnie właściwości fal radiowych, laserów i specjalistycznego sprzętu dedykowanego do wykonywania konkretnych zabiegów.

Sprawdź, jakie zabiegi proponuje medycyna estetyczna w Tychach, zapoznając się z ofertą Centrum Medycznego Kierach: https://kierach.pl/oferta/medycyna-estetyczna/.

Mezoterapia igłowa, botoks, modelowanie ust, a nawet leczenie nadpotliwości – jakie zabiegi medycyny estetycznej są najpopularniejsze?



Wśród wielu zabiegów dostępnych w ramach medycyny estetycznej znajdują się procedury niechirurgiczne najczęściej wykonywane w obrębie twarzy, szyi i dekoltu. Medycyna estetyczna swoim działaniem może jednak objąć całe ciało pacjenta. Popularne są bowiem zabiegi niwelujące lub całkowicie likwidujące rozstępy, cellulit, przebarwienia, a nawet blizny. Celem wszystkich z nich jest poprawa jakości życia pacjentów poprzez podniesienie poziomu ich pewności siebie i atrakcyjności we własnych oczach. Wykwalifikowany personel dba o to, by efekt zabiegu był jak najbardziej naturalny, a jednocześnie optymalny dla pacjenta i w miarę możliwości zgodny z jego oczekiwaniami i preferencjami.

Największą popularnością wśród pacjentów (obu płci) cieszą się zabiegi na twarz, szyję i dekolt. To przede wszystkim redukcja zmarszczek z wykorzystaniem preparatów zawierających toksynę botulinową lub innych wypełniaczy, biostymulatorów lub osocza bogatopłytkowego. Powszechna jest ponadto mezoterapia igłowa twarzy, szyi, dekoltu oraz skóry głowy. W gabinetach wykonuje się też lifting twarzy i ciała, usuwanie zmian skórnych oraz laserowe usuwanie przebarwień i blizn. Rysy twarzy poprawia się dodatkowo dzięki nieoperacyjnej korekcie nosa, oraz modelowaniu lub powiększaniu ust.

Rezultaty zabiegów z zakresu medycyny estetycznej

Efekty zabiegów medycyny estetycznej nie są trwałe, należy je zatem systematycznie powtarzać. Pierwsze korzyści są jednak w tym przypadku widoczne niemal natychmiast po wykonaniu zabiegu. Poprawa owalu twarzy, zwiększenie jędrności skóry twarzy, redukcja zmarszczek mimicznych, bruzd nosowo-wargowych, zapadniętych policzków, a nawet miejscowej otyłości – to tylko niektóre z rezultatów najbardziej docenianych przez pacjentów. Medycyna estetyczna pozwala usunąć niedoskonałości o różnym podłożu, pozbyć się defektów estetycznych przy jednoczesnej stymulacji produkcji kolagenu i elastyny. Seria zabiegów dobrana indywidualnie dla potrzeb każdego pacjenta pozwala szybko wzmocnić ogólną kondycję skóry i poprawić wygląd całego organizmu.

Artykuły sponsorowane

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty