- Połączenie aktywności zawodowej z poszerzaniem kompetencji stało się łatwiejsze dzięki możliwości studiowania przez internet.
- Wyznacznikami jakości oferty studiów podyplomowych są m.in. wykwalifikowana i doświadczona kadra oraz współpraca uczelni z pracodawcami.
- Dalsza nauka i rozwój są możliwe również wiele lat po uzyskaniu dyplomu licencjata, inżyniera lub magistra.
Studia podyplomowe organizowane są w formie stacjonarnej i zaocznej, ze zjazdami, hybrydowo lub całkowicie zdalnie. Wszystko zależy od uczelni oraz ustawowych wymogów wobec konkretnych kierunków i specjalności. Zatem nawet spore obłożenie obowiązkami lub duża odległość od szkoły wyższej nie są poważną przeszkodą. W jakich dziedzinach można się kształcić? Trudno wymienić wszystkie – sprawdź ofertę studiów podyplomowych na UWE i przekonaj się, jak wiele jest możliwości. Może warto skorzystać z doradztwa zawodowego?
Studia podyplomowe skierowane są do osób ambitnych, które chcą zdobywać nowe kompetencje
Kto się nie rozwija, ten się cofa – to powiedzenie trafnie oddaje rzeczywistość rynku pracy. Postęp i kolejne odkrycia powodują, że wiedza szybko się dezaktualizuje, niektóre zawody całkowicie znikają – w ich miejsce pojawiają się nowe profesje. Na co zwracać uwagę przy wyborze? O poziomie uczelni i perspektywach kierunku świadczą między innymi:
- życiorysy i osiągnięcia kadry wykładowców, prowadzących zajęcia;
- programy, sylabusy tworzone w porozumieniu z przedsiębiorstwami;
- zaplecze technologiczne;
- nowoczesne metody nauczania;
- opinie i losy absolwentów.
Podyplomowe studia online to najbardziej przystępny sposób, by poprawiać swoje kwalifikacje zawodowe. Wykłady są dostępne do odtworzenia w dowolnym momencie, do ćwiczeń wykorzystuje się platformy takie jak Cloud Academy. Rozwój narzędzi informatycznych umożliwia studiowanie w sposób, który jeszcze niedawno wydawał się kompletnie nierealistyczny.
Nigdy nie jest za późno na podjęcie studiów podyplomowych i uzyskanie przydatnych kwalifikacji
Niektóre kierunki podyplomówek są dostępne dla osób z tytułem licencjata lub inżyniera – istnieje zatem możliwość podjęcia nauki równolegle do studiów II stopnia. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by powrócić na studia po wielu latach. Niektórzy stają przed koniecznością przebranżowienia, inni postanawiają realizować stare marzenia albo chcą spróbować czegoś nowego.
Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych to dla pracodawców wyraźny sygnał, że rzeczywiście się rozwijasz. Szerszy zestaw umiejętności to większa szansa na awans, podwyżkę albo atrakcyjną propozycję zmiany pracy. Zadbaj o swoją przyszłość!