Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Upiorna Karolcia

Wyobraź sobie, że twój dom pogrąża się w ciemnościach, a wszystkie sprzęty tracą zasilanie. To nie scenariusz filmu katastroficznego, ale nasza nowa rzeczywistość. Coraz częstsze awarie sieci elektrycznych i przerwy w dostawie prądu powodują wiele problemów. Jeśli chcesz zapewnić swojej rodzinie bezpieczeństwo energetyczne, to musisz stać się niezależny od zewnętrznych dostaw prądu. Jak to zrobić? Zaopatrzyć się w agregat prądotwórczy. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego urządzenia, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się, jak wybrać odpowiedni agregat i zapomnieć o problemach z siecią energetyczną.

Jaki agregat prądotwórczy wybrać do swojego domu?

Na rynku dostępne są różne agregaty i pewnie zastanawiasz się, który z nich sprawdzi się jako awaryjne zasilanie do domku jednorodzinnego. Przede wszystkim będzie to jednofazowy agregat prądotwórczy, dlatego że najpewniej nie ma potrzeby kupowania bardziej zaawansowanego urządzenia. Sprzęty domowego użytku nie wymagają bowiem napięcia większego niż 400V.

Wybierając agregat prądotwórczy, zwróć uwagę na takie kwestie jak:

· Moc agregatu – wystarczającym rozwiązaniem są zazwyczaj agregaty prądotwórcze jednofazowe z napięciem 230 voltów. Jeśli natomiast chcesz mieć pewność, że twój agregat poradzi sobie z zasilaniem wszystkich urządzeń, to po prostu zsumuj ich moc. Do otrzymanego wyniku dodaj 20-30% rezerwy i wybierz agregat o takiej właśnie mocy.

· Rodzaj paliwa – dostępne są generatory prądu na benzynę, olej napędowy i gaz. Musisz więc zdecydować, który rodzaj paliwa najbardziej ci odpowiada. Jeśli chodzi o agregaty jednofazowe na benzynę, to świetnie nadają się do okazjonalnego użytku, są też lekkie, łatwe w transporcie oraz mają intuicyjną obsługę. Większą moc mają agregaty zasilane olejem napędowym. Wyróżniają się dłuższym czasem pracy, ale przy tym są nieco cięższe i dość głośno pracują. Trzecia opcja to generatory energii elektrycznej na gaz, które są ciche i łatwe w obsłudze. Trzeba jednak pamiętać, że wymagają podłączenia do źródła gazu.

· Dodatkowe funkcje – dostępne na rynku agregaty mogą być wyposażone w różne dodatkowe funkcje, które ułatwiają korzystanie z nich. Do takich funkcji należy stabilizator napięcia AVR (jego zadaniem jest ochrona podłączonych urządzeń), panel sterowania ze wskaźnikami, zdalne sterowanie, wyłącznik awaryjny itp. Przydatne są także uchwyt do przenoszenia oraz kółka, ułatwiające transport urządzenia.

· Cena – to ważna kwestia dla każdego konsumenta. Ceny są dość zróżnicowane i zależą przede wszystkim od mocy, ale też funkcji urządzenia, liczby gniazd, czasu pracy itd. Najtańsze modele zaczynają się już od nieco ponad 1000 złotych. Bardziej zaawansowane urządzenia potrafią natomiast kosztować kilka tysięcy. Przeanalizuj więc swoje potrzeby i określ budżet.

Na co zwrócić uwagę, kupując agregat prądotwórczy do domu?

To oczywiste, że chcesz mieć funkcjonalny i wydajny agregat. Poza powyższymi punktami warto zwrócić uwagę na czas pracy urządzenia na jednym zbiorniku paliwa. Jeśli zależy ci na tym, aby ten czas był jak najdłuższy, to koniecznie sprawdź tę informację w specyfikacji urządzenia (producent zawsze ją podaje). Zaawansowane agregaty prądotwórcze mogą pracować na jednym zbiorniku nawet powyżej 13 godzin.

Zwróć też uwagę na liczbę gniazd sieciowych, aby mieć pewność, że urządzenie obsłuży wszystkie sprzęty. Wiele osób wybiera stosunkowo ciche agregaty, a jeżeli i tobie na tym zależy, to przed zakupem sprawdź ilość decybeli. Pamiętaj jednak, że nie ma agregatów prądotwórczych, które są całkowicie ciche.

Podsumowując: na rynku znajdziesz dziś wiele różnych modeli agregatów prądotwórczych. Ich rosnąca popularność wynika z realnego zainteresowania. Każde gospodarstwo domowe powinno się dziś zaopatrzyć w takie awaryjne zasilanie. Uniezależnienie się od sieci elektrycznej niesie za sobą wiele korzyści i zapewnia bezpieczeństwo energetyczne. W większości przypadków wystarczy jednofazowy agregat prądotwórczy. Do pracy w trudnych warunkach, na placach budowy itp. sprawdzi się natomiast mocniejszy, trójfazowy generator.

Artykuły sponsorowane

12345
  Autopromocja  
Upiorna Karolcia
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty