Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Jaki powinien być dobry komputer do pracy i rozrywki? W Cupertino znaleźli odpowiedź na to pytanie. Tak powstał MacBook Air 15, czyli wszechstronny laptop do użytku w biurze i domu. Warto poznać możliwości tego urządzenia.

Zalety większego ekranu w MacBooku Air 15

MacBook Air 15 to odpowiedź na potrzeby użytkowników, którzy oczekują jak największej powierzchni roboczej przy zachowaniu możliwie kompaktowych rozmiarów. Wyświetlacz tego przenośnego komputera ma:

  • matrycę Liquid Retina wykonaną w technologii IPS;
  • przekątną 15,3”;
  • rozdzielczość 2880 x 1864 px;
  • zagęszczenie pikseli na cal wynoszące 224 ppi;
  • jasność maksymalną na poziomie 500 nitów;
  • zdolność wyświetlania 1 mld kolorów w gamie DCI-P3;
  • zaimplementowaną obsługę funkcji True Tone.

Największym wyróżnikiem tego MacBooka Air jest oczywiście duży ekran. Na obszarze 15 cali można zmieścić więcej okien programów. Dzięki temu laptop świetnie sprawdza się w pracy poza domem lub biurem, a więc wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia zewnętrznego wyświetlacza.

Apple zadbał o to, żeby ekran był nie tylko duży, ale też najwyższej klasy. Za sprawą True Tone wyświetlacz MacBooka Air 15 dobiera temperaturę barw i balans bieli do warunków otoczenia. Ta technologia, a także wysoka jasność maksymalna ułatwiają pracę w ostrym słońcu oraz w ciemnych pomieszczeniach.

Ekran MacBooka Air 15 to także doskonała przestrzeń do edycji zdjęć i tworzenia grafik. Możliwość wyświetlania 1 mld kolorów w kinowym standardzie DCI-P3 pozwala wykonywać takie zadania na wysokim poziomie.

Możliwości procesorów w modelach MacBook Air 15

Komputery Apple od zawsze słynęły z wysokiej wydajności. W jej poprawie pomogły jeszcze autorskie procesory firmy, takie jak M3 montowany w MacBookach Air 15. Specyfikacja jednostki centralnej to:

  • 8 rdzeni – po 4 wydajne i energooszczędne;
  • dodatkowy system Neural Engine;
  • sprzętowa akceleracja ray tracingu;
  • przepustowość pamięci na poziomie 100 GB/s.

Swoim zwyczajem Apple nie informuje o taktowaniu procesora. Różne pomiary wskazują na prędkość wydajnych rdzeni wynoszącą 3,7 GHz. Niezależnie od ilości operacji na sekundę, należy uznać, że jest to szybki układ, na dodatek wspomagany przez Neural Engine. Co więcej, centralny procesor nie zużywa swoich zasobów na renderowanie grafiki. Do tego zadania służy osobna jednostka mająca 10 rdzeni.

Co to wszystko daje w praktyce? Procesory umożliwiają wydajną pracę nawet pod dużym obciążeniem. Właśnie dlatego można przyjemnie obsługiwać wymagające programy do obróbki grafik i wideo. Z kolei technologia ray tracingu pozwala na płynną rozgrywkę nawet w najwyższych ustawieniach graficznych.

Wydajność tego modelu umożliwia też pracę na nawet dwóch zewnętrznych ekranach. W tym przypadku potrzebna będzie przejściówka do MacBooka. Apple wyposażył komputery w 2 złącza USB-C, port MagSafe do ładowania akumulatora urządzenia i słuchawkowy minijack. Sprzęt nie ma jednak slotu HDMI.

Dla kogo jest MacBook Air 15?

MacBook Air 15 to laptop, z którego zadowolona będzie każda osoba, która szuka wydajnego komputera do pracy i rozrywki. Obsługa programów na dużym ekranie jest prostsza, a korzystanie z tego komputera ułatwia również gładzik. Przy biurku warto mieć jeszcze zewnętrze narzędzie. Co ważne, nie musi być nim Magic Mouse od Apple. Równie dobrze sprawdzają się myszki Keychron.

Wybór MacBooka Air 15 jest ponadto świetną inwestycją. Aktualizacje systemu macOS zawsze wnoszą przydatne nowości, dlatego warto zdecydować się na zakup, aby przekonać się o tym osobiście. Wysoka wydajność i duży ekran to tylko niektóre z cech tego sprzętu.

Artykuły sponsorowane

12345
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty