Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Zdarza się, że siniaki pojawiają się w nieoczekiwanych miejscach, a my nie jesteśmy w stanie ustalić ich przyczyny. Jak się okazuje, siniaki nie powstają wyłącznie na skutek uderzeń – choć to wciąż najczęstszy powód. Jeżeli przydarzają nam się często, warto wiedzieć, skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić. Sprawdź, dlaczego robią się siniaki, i odkryj Arnigel® – naturalny żel, który przyspiesza ich wchłanianie.

Czym właściwie jest siniak?

Wiedząc jak powstaje siniak, łatwiej zrozumieć, jak przyspieszyć jego wchłanianie i złagodzić ból. Siniak to nic innego jak widoczny ślad uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych pod skórą. Gdy dochodzi do uderzenia, naczynia te pękają, a krew wydostaje się do tkanek, tworząc charakterystyczne zabarwienie – najpierw czerwono-fioletowe, potem żółto-zielone. Choć siniaki zwykle nie są groźne, potrafią naprawdę nieestetycznie wyglądać i wywoływać dyskomfort.

Najczęstsze przyczyny powstawania siniaków

Najbardziej oczywiste przyczyny siniaków to wszelkiego rodzaju urazy – stłuczenia, uderzenia, upadki czy kontuzje sportowe. Nawet drobne uderzenie może sprawić, że na skórze pojawi się mało atrakcyjne przebarwienie. Wiedzą o tym w szczególności sportowcy i osoby aktywne fizycznie, dla których widok siniaka na ciele to nic nadzwyczajnego. Wraz z wiekiem nasza skóra staje się cieńsza, a naczynia krwionośne delikatniejsze. To dlatego siniaki u osób starszych występują jeszcze częściej i tworzą się znacznie szybciej. Zdarza się też, że siniaki powstają bez wyraźnej przyczyny. Może to sugerować ukryty problem zdrowotny lub niedobór niektórych składników odżywczych.

Zaskakujące przyczyny powstawania siniaków – tego się nie spodziewasz!

Nie każdy siniak wiąże się z uderzeniem. Niektóre z nich pojawiają się zupełnie niespodziewanie i mogą być dla nas nie lada zagadką. Powstawanie siniaków bez wyraźnej przyczyny może mieć związek z niedoborami witamin, zwłaszcza C, K i B12, oraz żelaza. To substancje, które są kluczowe dla prawidłowego krzepnięcia krwi i regeneracji tkanek. Do tego dochodzą choroby układu krwiotwórczego, zaburzenia hormonalne czy działania uboczne niektórych leków, np. przeciwzakrzepowych. Na kruchość naczyń może wpływać również silny stres. Gdy siniaki przydarzają nam się często i bez oczywistego powodu, warto przyjrzeć się bliżej swojemu zdrowiu. A gdy chcemy przyspieszyć ich gojenie, możemy wspomóc się dostępnymi w aptece preparatami. Żel Arnigel® łagodzi przykre skutki powstawania siniaków i wspomaga regenerację skóry. To skuteczny i naturalny lek, który dobrze jest mieć zawsze pod ręką.

Żel Arnigel® – naturalne wsparcie przy siniakach

Jeśli szukamy skutecznego i naturalnego środka na siniaki, stłuczenia czy bóle mięśni po wysiłku, warto sięgnąć po Arnigel® – żel na bazie arniki górskiej. Preparat ten przygotowywany jest ze świeżej rośliny, zbieranej w całości z naturalnych upraw prowadzonych m.in. w Alpach, Wogezach i Pirenejach. Wykorzystanie całej, świeżej rośliny pozwala zachować pełnię jej właściwości.

Arnigel® zmniejsza obrzęki i przyspiesza wchłanianie krwiaków, dzięki czemu skóra szybciej odzyskuje zdrowy wygląd. Jest bezpieczny dla dorosłych i dzieci już od 1. roku życia. Stosuje się go 1–3 razy dziennie, nakładając cienką warstwę żelu na bolesne miejsce i delikatnie wmasowując aż do wchłonięcia. Kurację najlepiej zacząć tuż po wystąpieniu urazu.

Kiedy siniaki powinny nas niepokoić?

Choć siniaki zazwyczaj nie są powodem do niepokoju, zdarzają się sytuacje, w których nie należy ich bagatelizować. Jeśli zauważamy, że na naszej skórze siniaki pojawiają się samoistnie, bez wcześniejszego urazu, są one wyjątkowo rozległe lub długo się utrzymują, może to być sygnał zaburzeń krzepnięcia krwi, różnego rodzaju niedoborów lub chorób układu krwionośnego. Niepokojące mogą być również siniaki towarzyszące innym objawom, takim jak osłabienie czy częste krwawienia z nosa. W takich przypadkach nie warto zwlekać – to sygnał, że należy udać się do lekarza, by wykluczyć poważniejsze przyczyny. Rozległe siniaki powstające bez wyraźnego powodu zawsze zasługują na uwagę specjalisty.

Arnigel® Postać farmaceutyczna: żel. Substancja czynna: Arnica montana TM, dawka substancji czynnej: TM, 7,00 g w 100 g żelu. Wskazania do stosowania: leczenie miejscowe następstw niewielkich urazów (siniaki, stłuczenia) u dorosłych i dzieci powyżej 1 roku życia. Polecany również w bólach mięśni pojawiających się po intensywnym wysiłku fizycznym. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: BOIRON SA, 2 avenue de l’Ouest Lyonnais, 69510 Messimy, Francja.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

2/Arnigel/18.02.2025

Artykuły sponsorowane

12345
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty