Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Tworzenie startupów to niezwykle angażujący i dynamiczny proces. Wejście w zupełnie nowy sektor, tworzenie innowacji i zdobywanie klientów bardzo często zajmują dużo czasu i sprawiają, że kwestie prawne schodzą na dalszy plan. Bardzo często jest to jednak poważny błąd i aspekt, który może skutkować poważnymi problemami w przyszłości. Najlepiej postawić na obsługę prawną jeszcze przed wystartowaniem z konkretnym rodzajem działalności. Dzięki temu łatwiej o zabezpieczenie długofalowego rozwoju firmy i uniknięcie poważnych problemów w przyszłości.

Co obejmuje doradztwo dla startupów w kwestiach prawnych?

Doradztwo prawne dla startupów swoim zakresem obejmuje bardzo wiele kwestii, które są niezwykle istotne z punktu dopiero startujących biznesów. Pozwalają zabezpieczyć wiele aspektów działalności i lepiej przygotować się na ewentualne trudności, które mogą wystąpić na różnych etapach prowadzenia działalności. Najczęściej firmy zajmujące się obsługą prawną startupów oferują:

  • Pomoc w rejestracji działalności - dotyczy wszystkich kwestii formalnych, wyboru formy opodatkowania, a także analizy ewentualnych uwarunkowań prawnych. Ma to szczególne znaczenie dla przedsiębiorców, którzy startują z działalnością na ściśle regulowanym rynku. W takim przypadku zadbanie o formalności już na starcie znacząco zwiększa szanse na powodzenie.
  • Ochronę własności intelektualnej - pamiętanie o rejestracji znaków towarowych, patentów, czy innowacyjnych rozwiązań to podstawa w rozwoju biznesu. Sprawia, że konkurencja nie będzie w stanie ukraść pomysłu i tym samym stanowić bezpośredniego zagrożenia dla funkcjonowania prowadzonego biznesu.
  • Pomoc w pozyskiwaniu finansowania - w ramach obsługi prawnej mieści się także wsparcie w zakresie uzyskania środków na rozwój przedsiębiorstwa. Dotyczy to zarówno środków pozyskiwanych w krajowych programów wsparcia, jak i sięgnięcia po środki unijne na rozwój działalności. Wszystko po to, aby uzyskać większą łatwość w tworzeniu skalowalnego modelu biznesowego.
  • Wsparcie prawne przy kontakcie z kontrahentami - zabezpieczenie się podczas współpracy z kontrahentami to najlepszy sposób na osiągnięcie sukcesu na rynku. Dokładne zweryfikowanie umów i zabezpieczenie płatności sprawia, że rosną szanse działalności gospodarczej na przetrwanie przez wiele lat.

Obsługa prawna ułatwia pozyskanie inwestorów

W momencie poszukiwania inwestorów bardzo często regulacje prawne są główną obawą osób zainteresowanych inwestycją. Dlatego też startupy, które mają uregulowane wszystkie kwestie formalne, jak: rejestracja znaku towarowego, opatentowanie rozwiązań, czy aspekty własności intelektualnej mają większe szanse na pozytywne przejście procesu inwestycyjnego i otrzymanie środków od aniołów biznesu, a nawet funduszy venture capital.

Inwestując w pomoc prawną, można zatem wpłynąć na rozwój startupu i realnie zwiększyć szanse na sukces rynkowy. Własny prawnik startupów pomoże w analizie rynku i potencjalnych zagrożeniach, na które można będzie się w odpowiedni sposób przygotować.

Wybierz wsparcie od najlepszych ekspertów

Wybierając doradztwo dla startupów, doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonych firm. Kancelarie specjalizujące się w obsłudze startupów są pod wieloma względami najlepszym wyborem. Świetne zrozumienie kwestii praw autorskich, problemów z kontrahentami, czy płynnością finansową sprawia, że wsparcie prawne dla startupów jest skrojone pod indywidualne potrzeby nowych firm. W efekcie sprawdza się o wiele lepiej i gwarantuje prawidłowe zabezpieczenie najważniejszych procesów, które mają miejsce w przedsiębiorstwie.

Artykuły sponsorowane

12345
  Reklama  
Zobacz
  reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty