Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Spektakl "O jednym takim, co się wyprowadził, bo już nie było go stać na czynsz". Opera Dirka von Lowtzow i René Pollescha z Volksbühne am Rosa-Luxemburg-Platz. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Spektakl "O jednym takim, co się wyprowadził, bo już nie było go stać na czynsz". Opera Dirka von Lowtzow i René Pollescha z Volksbühne am Rosa-Luxemburg-Platz. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
W piątek na Kontrapunkcie zobaczymy "Ogniste ptaki" i "Noc performerów". Przedostatni dzień 50. Przeglądu Teatrów Małych Form będzie bardzo długi.
Po spektaklach konkursowych o godzinie 22 z placu Solidarności francusko-niemiecka grupa Titanick wyruszy z plenerową paradą "Ogniste ptaki". O północy zaplanowano prezentacje performerów z Polski i Izraela oraz działania Instytutu Sediny.

Czwartkowy wyjazd do Berlina jak zwykle - od niemal dekady - cieszył się dużym powodzeniem. Tym razem ponad 200 widzów Kontrapunktu obejrzała spektakle w Deutsches Theater i Volksbune am Rosa - Luksemburg Platz.

- Berlin tym razem skromny - mówi Robert Cieślak z Uniwersytetu Warszawskiego. - Zdecydowanie najmniej interesujący ze wszystkich dotychczasowych edycji, zdecydowanie z korzyścią dla dzisiejszej prezentacji w Deutsches Theater, a niekorzyścią dla Rene Pollesch'a i jego realizacji.

Przedstawienie słynnego Rene Pollesch'a wzbudziło najwięcej kontrowersji. - Wizualnie i teatralnie na pewno lepszy był Pollesch, ale nie powiem, żebym się zachwyciła - oceniła jedna z kobiet.

Również w czwartek, ale w Szczecinie można było zobaczyć zapis wideo dwóch produkcji Radia Szczecin. Widzowie zobaczyli słuchowiska „Błękitna pustynia" i "Światło w nocy" w Teatrze Kana.

"Błękitna pustynia" to reportaż wojenny. Jego autorem jest nasz redakcyjny kolega Rafał Molenda. Akcja dzieje się w Afganistanie.

- Były momenty zamyślenia i żal, że giną ludzie. Tym bardziej, że to ludzie związani ze Szczecinem. Jak zobaczyłam to na ekranie, czułam się, jakbym była w środku - mówili widzowie. - To porażające, bo my często nie zdajemy sobie sprawy, że gdzieś daleko giną ludzie.

Bohaterami są żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina i saper 1. Brzeskiego Pułku Saperów.

Z kolei „Światło w nocy" - jest zaadaptowaną na potrzeby teatru radia sztuką teatralną Macieja Karpińskiego. To zabawny dramat filozoficzno-logiczny. Reżyserem obu tych słuchowisk jest Krzysztof Czeczot.

Na piątkowy wieczór i spotkanie z Titanickiem zaprasza Anna Garlicka. - To największy spektakl Titanicka, jaki będziemy mogli obejrzeć w Szczecinie. To parada "Firebirds". Przyjdźmy na plac Solidarności i przejdźmy się z artystami - zachęca Garlicka.

Kontrapunkt odbywa się już po raz 50. Przez cały tydzień uczestnicy oglądają m.in. spektakle, koncerty i widowiska. Festiwal potrwa do niedzieli.
Relacja Małgorzaty Frymus.
"Błękitna pustynia" to reportaż wojenny. Jego autorem jest nasz redakcyjny kolega Rafał Molenda. Akcja dzieje się w Afganistanie.
Bohaterami są żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina i saper 1. Brzeskiego Pułku Saperów.

Zobacz także

2015-04-07, godz. 14:44 Zabytkowe organy znów zabrzmią [ZDJĘCIA] 120-letnie organy Grüneberga znowu zagrają. Znajdujący się w kościele pod wezwaniem Św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach instrument z XIX wieku przeszedł gruntowną modernizację. » więcej 2015-04-02, godz. 21:50 Siostry Kępisty kręcą w Starej Rzeźni [ZDJĘCIA, WIDEO] Szczecińska grupa Kępisty Quartet nagrywa swój pierwszy teledysk. Klip będzie promował utwór "Nie tak bardzo nad morzem" z debiutanckiej płyty zespołu - "Marulia". » więcej 2015-04-01, godz. 07:37 Przebudowa Teatru Polskiego zagrożona? Jest pozwolenie na budowę nowej siedziby Teatru Polskiego w Szczecinie, ale pieniędzy na inwestycję nie ma. Urząd Marszałkowski chciał zrealizować inwestycje z unijnych pieniędzy, jednak przeliczył się. » więcej 2015-03-30, godz. 20:16 Kobieca twarz "Solidarności" Kobiety działające w Solidarności w czasach PRL-u stały się tematem filmu "Solidarność według kobiet". Pokaz dokumentu odbył się w poniedziałek w "Starej Rzeźni" na szczecińskiej Łasztowni. » więcej 2015-03-29, godz. 20:26 Przyszli inżynierowie zaśpiewali najpiękniej Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Pasyjnej w Szczecinie. Zespół odebrał też statuetkę za najlepsze wykonanie utworu pasyjnego. » więcej 2015-03-29, godz. 17:24 Szczecińscy chórzyści zaśpiewają dla chorego wykładowcy Szczecińscy chórzyści wystąpią dla chorego wykładowcy. W niedzielę wieczorem Chór Akademicki im. prof Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego wykona m.in. Hymn Cherubiński Krzysztofa Pendereckiego oraz… » więcej 2015-03-29, godz. 13:34 70 filmów dokumentalnych na 70-lecie polskiego Szczecina W "Starej Rzeźni" na szczecińskiej Łasztowni rozpoczął się przegląd filmowy "70 na 70". » więcej 2015-03-28, godz. 18:46 Kilkaset dzieci opanowało scenę SDS Kilkaset dzieci wzięło w sobotę udział w jubileuszowej piętnastej już edycji prezentacji tanecznych "Terazy My". » więcej 2015-03-28, godz. 16:29 Kilkadziesiąt chórów wystąpiło na szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej W Szczecinie trwa II Międzynarodowy Festiwal Muzyki Pasyjnej. Łącznie w festiwalu bierze udział ponad 30 chórów i większość z nich wystartowała w konkursie. Pieśni Pasyjne śpiewają chóry z Polski, Niemiec i Litwy. Przesłuchania… » więcej 2015-03-28, godz. 16:13 Ośmioro artystów, jedna ekspozycja. Nowa wystawa w filharmonii #MASHUP - to nowa wystawa sztuki współczesnej, którą od środy można oglądać w Galerii na czwartym piętrze Filharmonii Szczecińskiej. » więcej
436437438439440441442