Walczyła o Donbas, niesłusznie uwięziona przez Rosjan głodowała w celi, a jej losem interesował się cały świat - ukraińska pilotka Nadia Sawczenko opisała swój los, a audiobooka na podstawie książki "Nadia. Więzień Putina" od środy będzie można słuchać na antenie Radia Szczecin.
- Nie mogę panu odpowiedzieć. Dla każdego człowieka jest inaczej. Ktoś w tym widzi sens, ktoś nie. Jaki był w tym dla mnie sens? Historia może kiedyś to pokaże. Wówczas dla mnie to był jedyny sens. Coś robiłam. Pisałam, pisałam i pisałam i czas w więzieniu mijał szybciej - tłumaczyła w rozmowie z Tomaszem Chacińskim.
Audiobook na naszej antenie przeczyta znana aktorka Agnieszka Dygant. - Nadia Sawczenko wydaje mi się osobą bardzo odważną, zdeterminowaną i bezkompromisową. To jest taka osoba, bez której nie ma rewolucji. W tym, co pisze jest też poczucie humoru, jest autoironiczna - mówi Dygant.
Książkę "Nadia. Więzień Putina" wydało wydawnictwo "Od deski do deski".
Anna Sekielska z wydawnictwa mówi, że decyzja o wydaniu książki była błyskawiczna.
- To aktualny temat - tłumaczy Sekielska i przyznaje, że "Nadia. Więzień Putina" to mocna lektura. - Recenzent napisał, że książka jest ciosana siekierą. Trudno mówić, żeby to był tekst literacki, bo Nadia nie jest zawodowym pisarzem czy wykształconym autorem. Jest prostym żołnierzem i pisze prostym językiem. Jest bezkompromisowa, mówi co myśli i nie owija w bawełnę.
Audiobooka wyreżyserował Krzysztof Czeczot, na antenie Radia Szczecin usłyszycie go po 9 i po 14.
Ekipa Radia Szczecin była na Ukrainie i nagrywała wywiad z Nadią Sawczenko. Okazała się sympatycznym człowiekiem, spytaliśmy ją między innymi o to, dlaczego już we wstępie podkreśliła, że "pisanie książek jest bez sensu".
Dodaj komentarz 2 komentarze
Coraz wiecej ludzi sie przekonuje do Rosjan,ze media klamia i sytuacja wyglada calkiem inaczej. Dobrze ze sa jeszcze zrodla,ktore podaja prawdziwe wiadomosci i precyzyjnie pokazuja jak USA probuje zawladnac Europa pod pretekstem atakow terrorystycznych. Polacy sie budza i sondaz pokazuje ze coraz wiecej Polakow sie budzi,ze Rosja znow bedzie wyzwalac Polske. Gdyby nie Rosja ,gadalibyscie dzis po niemiecku. Polacy wiedza ze slovianie musza sie trzymac razem. Bravo Rosja.
brawo nie brawo.. rosjanie to niezwykli ludzie a i kraj ich jest bardzo piękny - byłem , widziałem. Natomiast ukraińcy to zawzięty naród, nie cierpią polaków, to nasi odwieczni wrogowie -byli bardzo często u nas "pod butem", to i kochać nas nie kochają. Kto był we Lwowie ten wie.
Zobacz także
2018-05-21, godz. 08:09
Schubert i Beethoven na finał XV Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej
Orkiestra Famd.pl grająca na instrumentach historycznych pod dyrekcją Pawła Osuchowskiego wykonała m.in. muzykę z Coriolana i Rosamundy Ludwiga van Beethovena oraz arcydzieło Franza Schuberta: Symfonię Niedokończoną. Przez 15 lat…
» więcej
2018-05-20, godz. 10:30
Tomasz Kot i Joanna Kulig o nagrodzie w Cannes dla Pawła Pawlikowskiego
Tomasz Kot i Joanna Kulig zagrali główne role w "Zimnej wojnie" Pawła Pawlikowskiego, który otrzymał w sobotę za ten film nagrodę dla najlepszego reżysera na tegorocznym festiwalu w Cannes. "Zimna wojna" to historia miłości dwojga…
» więcej
2018-05-20, godz. 09:01
XV Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej dobiega końca
W sobotę wieczorem w Kościele Ewangelicko-Augsburskim pod wezwaniem Świętej Trójcy w Szczecinie muzykę z kręgu Dworu Wiedeńskiego wieków XVII i XVIII zagrał zespół wiedeński Pandolfis Consort pod kierunkiem Elżbiety Sajki-Bachler…
» więcej
2018-05-19, godz. 20:58
Cannes: Paweł Pawlikowski ze Złotą Palmą za reżyserię
Paweł Pawlikowski otrzymał Złotą Palmę na tegorocznym, 17. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes za reżyserię filmu "Zimna wojna". To historia miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą…
» więcej
2018-05-19, godz. 17:06
"Nie spać. Zwiedzać!" - rusza Noc Muzeów, zaproszenie m.in. do huty [ZDJĘCIA]
Zdążyli: seniorzy ze stowarzyszenia "Stołczyn po Sąsiedzku" wygrali wyścig z czasem. Własnoręcznie wyremontowana wartownia po - nieistniejącej już - szczecińskiej hucie przechodzi w sobotę próbę generalną, ponieważ otwiera swoje…
» więcej
2018-05-19, godz. 16:20
Pleciuga, Czerwony Kapturek, Babcia oraz Wilk - zapraszają dużych i małych
Historię małej dziewczynki, która dzielnie przemierza ciemny las, by dostarczyć chorej babci koszyk pełen pyszności czyli Czerwonego Kapturka zna każdy z nas. Tym razem opowieść - na scenie Teatru Lalek Pleciuga - ma formę musicalu…
» więcej
2018-05-19, godz. 15:41
Szczeciński Spacer Miejski - tym razem: śladami PRL
"Szczecin śladami PRL" to kolejny spacer miejski, na który wybrali się w sobotę szczecinianie. Szlak prowadził od placu Szarych Szeregów (kiedyś Sprzymierzonych i Lenina), przez sklep rybny, gdzie do dziś produkowany jest paprykarz…
» więcej
2018-05-18, godz. 15:25
"W krainie czaru i uśmiechu". Jest książka o początkach Opery
Promocja książki Krystyny Pohl "W krainie czaru i uśmiechu, czyli dwie dekady Teatru Muzycznego na Potulickiej" odbyła się w czwartek wieczorem w szczecińskiej Operze na Zamku.
» więcej
2018-05-18, godz. 09:34
Europejska Noc Muzeów to fenomen
Szczecińska edycja Europejskiej Nocy Muzeów pokazuje, że w mieście jest duże zapotrzebowanie na kulturę - mówił w "Rozmowie Pod Krawatem" dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie - Lech Karwowski.
» więcej
2018-05-14, godz. 10:58
Miał niepowtarzalną barwę głosu. 20 lat od śmierci legendy
20 lat temu, 14 maja 1998, roku zmarł Frank Sinatra, legendarny amerykański piosenkarz, obdarzony niepowtarzalną, aksamitną barwą głosu. Był jednym z najlepszych wokalistów wszech czasów. Zasłynął takimi przebojami jak: "Strangers…
» więcej