Walczyła o Donbas, niesłusznie uwięziona przez Rosjan głodowała w celi, a jej losem interesował się cały świat - ukraińska pilotka Nadia Sawczenko opisała swój los, a audiobooka na podstawie książki "Nadia. Więzień Putina" od środy będzie można słuchać na antenie Radia Szczecin.
- Nie mogę panu odpowiedzieć. Dla każdego człowieka jest inaczej. Ktoś w tym widzi sens, ktoś nie. Jaki był w tym dla mnie sens? Historia może kiedyś to pokaże. Wówczas dla mnie to był jedyny sens. Coś robiłam. Pisałam, pisałam i pisałam i czas w więzieniu mijał szybciej - tłumaczyła w rozmowie z Tomaszem Chacińskim.
Audiobook na naszej antenie przeczyta znana aktorka Agnieszka Dygant. - Nadia Sawczenko wydaje mi się osobą bardzo odważną, zdeterminowaną i bezkompromisową. To jest taka osoba, bez której nie ma rewolucji. W tym, co pisze jest też poczucie humoru, jest autoironiczna - mówi Dygant.
Książkę "Nadia. Więzień Putina" wydało wydawnictwo "Od deski do deski".
Anna Sekielska z wydawnictwa mówi, że decyzja o wydaniu książki była błyskawiczna.
- To aktualny temat - tłumaczy Sekielska i przyznaje, że "Nadia. Więzień Putina" to mocna lektura. - Recenzent napisał, że książka jest ciosana siekierą. Trudno mówić, żeby to był tekst literacki, bo Nadia nie jest zawodowym pisarzem czy wykształconym autorem. Jest prostym żołnierzem i pisze prostym językiem. Jest bezkompromisowa, mówi co myśli i nie owija w bawełnę.
Audiobooka wyreżyserował Krzysztof Czeczot, na antenie Radia Szczecin usłyszycie go po 9 i po 14.
Ekipa Radia Szczecin była na Ukrainie i nagrywała wywiad z Nadią Sawczenko. Okazała się sympatycznym człowiekiem, spytaliśmy ją między innymi o to, dlaczego już we wstępie podkreśliła, że "pisanie książek jest bez sensu".
Dodaj komentarz 2 komentarze
Coraz wiecej ludzi sie przekonuje do Rosjan,ze media klamia i sytuacja wyglada calkiem inaczej. Dobrze ze sa jeszcze zrodla,ktore podaja prawdziwe wiadomosci i precyzyjnie pokazuja jak USA probuje zawladnac Europa pod pretekstem atakow terrorystycznych. Polacy sie budza i sondaz pokazuje ze coraz wiecej Polakow sie budzi,ze Rosja znow bedzie wyzwalac Polske. Gdyby nie Rosja ,gadalibyscie dzis po niemiecku. Polacy wiedza ze slovianie musza sie trzymac razem. Bravo Rosja.
brawo nie brawo.. rosjanie to niezwykli ludzie a i kraj ich jest bardzo piękny - byłem , widziałem. Natomiast ukraińcy to zawzięty naród, nie cierpią polaków, to nasi odwieczni wrogowie -byli bardzo często u nas "pod butem", to i kochać nas nie kochają. Kto był we Lwowie ten wie.
Zobacz także
2018-02-16, godz. 11:40
Nadchodzi weekend z żeglarskim kinem
Można już odbierać bezpłatne wejściówki na szczecińską edycję festiwalu JachtFilm. Zaproszenia dostępne są w trzech miejscach: Centrum Żeglarskim przy ul. Przestrzennej, Akademii Sztuki oraz Centrum Informacji Turystycznej w Alei…
» więcej
2018-02-16, godz. 10:28
"Początek" w Trafostacji Sztuki Szczecin
Najstarsze na świecie miejsce kultu, górska kolejka linowa zarządzana społecznie i pochodzenie Piastów to tematy wideoinstalacji Huberta Czerepoka. Wystawa zatytułowana "Początek" została w czwartek wieczorem otwarta w Trafostacji…
» więcej
2018-02-15, godz. 17:49
Jubileusz Filharmonii Szczecińskiej: gwiazdy, koncerty, wydawnictwa
Liczne koncerty i siedem nowych płyt - tak zamierza obchodzić jubileusz 65-lecia Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
» więcej
2018-02-15, godz. 14:06
Powstaje kolejna płyta z piosenkami o Szczecinie
Niebuszewo kontra Pogodno, szczecińskie magnolie czy Puszcza Bukowa - to tylko przykładowe tematy na piosenki o Szczecinie. Rusza druga edycja plebiscytu "I żyli długo i w Szczecinie", w którym wybrane zostaną piosenki, które znajdą…
» więcej
2018-02-15, godz. 08:12
Antoni Krauze nie żyje
W wieku 78 lat zmarł Antoni Krauze. Był reżyserem i scenarzystą twórcą filmów krótkometrażowych i fabularnych, w tym "Monidło", "Party przy świecach", "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł" oraz "Smoleńsk".
» więcej
2018-02-14, godz. 13:09
Studenci pokazali Chopina na plakatach [ZDJĘCIA]
Ponad 20 plakatów przedstawiających postać Fryderyka Chopina oraz instrumentalne motywy obrazujące związek artysty z muzyką można zobaczyć w szczecińskiej Filharmonii w ramach wystawy "Nie tylko dla romantyków i reumatyków".
» więcej
2018-02-13, godz. 17:48
Kiermasz książek "za złotówkę" w Książnicy Pomorskiej
Literackie klasyki, encyklopedie ale też popularne "czytadła" za symboliczną kwotę do kupienia na kiermaszu w Książnicy Pomorskiej - inicjatorami są członkowie szczecińskiego oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
» więcej
2018-02-13, godz. 08:45
Radio świętuje na całym świecie
13 lutego obchodzimy Światowy Dzień Radia. Polskie Radio ma 93 lata - pierwsza próbna audycja została wyemitowana w 1925 roku. Od tamtej pory radio zgromadziło bogatą kolekcję nagrań.
» więcej
2018-02-11, godz. 11:13
Piosenka o zamachach terrorystycznych wygrała festiwal w San Remo
Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo wygrała piosenka o ostatnich zamachach terrorystycznych. Inspiracją do jej napisania stała się tragedia w Manchesterze 22 maja ubiegłego roku, w której zginęły 23 osoby, a ponad 100 zostało …
» więcej
2018-02-10, godz. 15:23
Rodzina i przyjaciele pożegnali Wojciecha Pokorę
Na Cmentarzu Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Radzyminie pochowano wybitnego aktora, Wojciecha Pokorę. Artysta zmarł 4 lutego w wieku 83 lat.
» więcej