Walczyła o Donbas, niesłusznie uwięziona przez Rosjan głodowała w celi, a jej losem interesował się cały świat - ukraińska pilotka Nadia Sawczenko opisała swój los, a audiobooka na podstawie książki "Nadia. Więzień Putina" od środy będzie można słuchać na antenie Radia Szczecin.
- Nie mogę panu odpowiedzieć. Dla każdego człowieka jest inaczej. Ktoś w tym widzi sens, ktoś nie. Jaki był w tym dla mnie sens? Historia może kiedyś to pokaże. Wówczas dla mnie to był jedyny sens. Coś robiłam. Pisałam, pisałam i pisałam i czas w więzieniu mijał szybciej - tłumaczyła w rozmowie z Tomaszem Chacińskim.
Audiobook na naszej antenie przeczyta znana aktorka Agnieszka Dygant. - Nadia Sawczenko wydaje mi się osobą bardzo odważną, zdeterminowaną i bezkompromisową. To jest taka osoba, bez której nie ma rewolucji. W tym, co pisze jest też poczucie humoru, jest autoironiczna - mówi Dygant.
Książkę "Nadia. Więzień Putina" wydało wydawnictwo "Od deski do deski".
Anna Sekielska z wydawnictwa mówi, że decyzja o wydaniu książki była błyskawiczna.
- To aktualny temat - tłumaczy Sekielska i przyznaje, że "Nadia. Więzień Putina" to mocna lektura. - Recenzent napisał, że książka jest ciosana siekierą. Trudno mówić, żeby to był tekst literacki, bo Nadia nie jest zawodowym pisarzem czy wykształconym autorem. Jest prostym żołnierzem i pisze prostym językiem. Jest bezkompromisowa, mówi co myśli i nie owija w bawełnę.
Audiobooka wyreżyserował Krzysztof Czeczot, na antenie Radia Szczecin usłyszycie go po 9 i po 14.
Ekipa Radia Szczecin była na Ukrainie i nagrywała wywiad z Nadią Sawczenko. Okazała się sympatycznym człowiekiem, spytaliśmy ją między innymi o to, dlaczego już we wstępie podkreśliła, że "pisanie książek jest bez sensu".
Dodaj komentarz 2 komentarze
Coraz wiecej ludzi sie przekonuje do Rosjan,ze media klamia i sytuacja wyglada calkiem inaczej. Dobrze ze sa jeszcze zrodla,ktore podaja prawdziwe wiadomosci i precyzyjnie pokazuja jak USA probuje zawladnac Europa pod pretekstem atakow terrorystycznych. Polacy sie budza i sondaz pokazuje ze coraz wiecej Polakow sie budzi,ze Rosja znow bedzie wyzwalac Polske. Gdyby nie Rosja ,gadalibyscie dzis po niemiecku. Polacy wiedza ze slovianie musza sie trzymac razem. Bravo Rosja.
brawo nie brawo.. rosjanie to niezwykli ludzie a i kraj ich jest bardzo piękny - byłem , widziałem. Natomiast ukraińcy to zawzięty naród, nie cierpią polaków, to nasi odwieczni wrogowie -byli bardzo często u nas "pod butem", to i kochać nas nie kochają. Kto był we Lwowie ten wie.
Zobacz także
2018-01-18, godz. 13:06
Londyn: program z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości
Londyński Instytut Kultury Polskiej ogłosił program wydarzeń, które przygotował w związku z przypadającym na ten rok stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Z czym będzie chciał trafić w tym roku do Brytyjczyków?
» więcej
2018-01-18, godz. 10:54
90 lat kończy Franciszek Pieczka, wybitny aktor teatralny i filmowy
W czwartek 90 lat kończy Franciszek Pieczka, wybitny aktor teatralny i filmowy. Pamiętny Gustlik z "Czterech pancernych i psa", tytułowy bohater "Żywotu Mateusza", a także Hubert Siersza z obrazu "Perła w koronie", urodził się w 1928…
» więcej
2018-01-16, godz. 14:50
Policja wyklucza udział osób trzecich ws. śmierci wokalistki Cranberries
Policja nie podejrzewa udziału osób trzecich w sprawie śmierci piosenkarki Dolores O'Riordan. Wokalistka i liderka grupy rockowej The Cranberries zmarła w poniedziałek w Londynie. Miała 46 lat.
» więcej
2018-01-16, godz. 13:32
Baltic Neopolis Orchestra świętuje swoje 10-lecie
Przed muzykami Baltic Neopolis Orchestra pracowity rok. Zespół na 10-lecie istnienia zagra z wieloma wybitnymi wirtuozami z całego świata.
» więcej
2018-01-14, godz. 17:36
Okradziono słynnego francuskiego reżysera
W Paryżu okradziono słynnego francuskiego reżysera Claude'a Leloucha. Łupem złodziei padł między innymi scenariusz jego najnowszego filmu oraz notatki powstałe w ciągu ponad 50 lat pracy twórczej.
» więcej
2018-01-13, godz. 20:01
Miasto w roli mecenasa, do wzięcia stypendia twórcze
Nawet 12 tysięcy złotych mogą dostać artyści na realizację swoich projektów - ruszyła kolejna edycja Stypendiów Twórczych Miasta Szczecin 2018.
» więcej
2018-01-13, godz. 16:58
Kolędy w wykonaniu Collegium Maiorum ZUT
"Obudź się, pasterzu" - tak swój koncert kolęd zatytułował Chór Collegium Maiorum Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Występ rozpoczął się o godz. 17 w Muzeum Narodowym przy Wałach Chrobrego w Szczecinie.
» więcej
2018-01-11, godz. 17:34
Pierwsze lata po wojnie, czyli "Wrastanie" na placu Solidarności [ZDJĘCIA]
Wielka biała konstrukcja stanęła na placu Solidarności w Szczecinie - to najnowsza wystawa plenerowa Muzeum Narodowego Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. Jest opowieścią o pierwszych powojennych latach na Ziemiach Zachodnich i Północnych…
» więcej
2018-01-11, godz. 14:35
"Złoto, srebro oraz…" czyli fascynacje kolorystyczne Marka Radke [ZDJĘCIA]
Abstrakcyjne geometryczne kompozycje malarskie, obiekty i instalacje nazywane „obrazo-obiektami". Od czwartku w szczecińskim Muzeum Sztuki Współczesnej można oglądać złoto-srebrne prace malarza-poety Marka Radke.
» więcej
2018-01-11, godz. 12:44
Folk i klasyka na jednej scenie. Energetyczny koncert w filharmonii
Atom String Quartet zagrał razem z zespołem Zakopower w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Koncert odbył się w środę wieczorem.
» więcej