Nowy odcinek "Ucha Prezesa" już jutro - ujawniają w naszym studiu Robert Górski oraz Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Artyści mówią też o tym, jak postrzega ich publiczność, a jak politycy.
Górski i Cieślak cieszą się z dobrego odbioru serialu i nie zgadzają się, ani z tezą, że "ocieplają wizerunek prezesa", ani z tą, że chcą "dowalić PiS-owi"
- W kraju jest tyle agresji, tak wiele złego myślenia, że chcieliśmy atmosferę trochę rozładować - ocenia Robert Górski. Kontynuując wątek Mikołaj Cieślak zauważa: - Humor służy oswajaniu sytuacji. Chcemy, żeby z napiętego świata polityki spuścić trochę powietrza, żeby wszyscy spojrzeli na siebie inaczej.
- Zadaniem satyryka jest nabijanie się z władzy, bo opozycja jest właściwie bezsilna, nic nie może; może najwyżej protestować - tłumaczy Górski. - Najciekawsze jest właśnie to, jest to dla nas komplementem, że nie wiadomo właściwie, czy my ocieplamy wizerunek Prezesa czy wręcz przeciwnie - mówi Mikołaj Cieślak.
Aktorzy Kabaretu Moralnego Niepokoju pytani, czy w "Uchu prezesa" pojawią się też politycy opozycji, tłumaczyli, że nie ma przesłanek, aby mieli jakikolwiek powód, aby się w gabinecie pojawić. - Chyba, że się Prezesowi przyśnią - mówił Robert Górski, zdradzając, co może się jeszcze wydarzyć w komedii. Dodawał, że fabuła ich serialu tworzy się "na gorąco".
Zobacz także
2017-11-26, godz. 08:57
Klasyczne transformacje w Trafo. Młody wiolonczelista zrobił wrażenie
Niespełna 15-letni wiolonczelista z Warszawy Gustaw Bafeltowski zagrał w Szczecinie razem z Orkiestrą Fundacji Akademia Muzyki Dawnej. Koncert młodego artysty z orkiestrą był nagrodą XIII Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im…
» więcej
2017-11-25, godz. 17:45
Drugi rok programu Bardzo Młoda Kultura
Kreatywność i silne poczucie własnej wartości oraz umiejętność współpracy to główne cele ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura. Działaniami finansowanymi przez Narodowe Centrum Kultury, skierowanymi do młodzieży i dzieci…
» więcej
2017-11-25, godz. 16:41
Muzyczny koktajl w Trafostacji
Klasyczne transformacje w Trafostacji Sztuki w Szczecinie w ramach cyklu "Regaty historyczne".
» więcej
2017-11-24, godz. 20:44
Benefis muszkieterów kamery w Książnicy Pomorskiej
To był wieczór pełen wspomnień, wzruszeń i spotkań po latach. W Książnicy Pomorskiej odbył się benefis trzech muszkieterów: Gerarda Aniołkowskiego, Leszka Foltyna i Jana Kuczery - wieloletnich operatorów kamery szczecińskiego…
» więcej
2017-11-24, godz. 12:57
Koguty i żaby z witraży. Niecodzienne rzeźby do zobaczenia w Szczecinie
Rzeźby z witraży można oglądać w galerii przy alei Wojska Polskiego w Szczecinie. Autorką prac jest Ewa Sawka, żona szczecińskiego rysownika i satyryka Henryka Sawki.
» więcej
2017-11-22, godz. 12:33
Jak polska prasa widziała NRD? Jest nowa książka
Przeczytał prawie wszystkie gazety ukazujące się w naszym regionie oraz na terenach pogranicznych Niemiec i napisał książkę.
» więcej
2017-11-22, godz. 10:48
"Plastikowe lalki stoją w oknach". Wystawa Czarneckiego w ZUT [ZDJĘCIA]
W Szczecinie można oglądać wystawę Grzegorza Czarneckiego.
» więcej
2017-11-21, godz. 18:27
"Szczecińskie awangardy" w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA]
Ponad 100 prac - obrazów, fotografii, rzeźb i instalacji, znajdzie się na wystawie "Szczecińskie awangardy" w Muzeum Narodowym w Szczecinie.
» więcej
2017-11-19, godz. 08:32
Polski film odnosi sukcesy w USA
Film Michała Rosy "Szczęście Świata" wygrał prestiżowy Festiwal Filmów Polskich w Chicago.
» więcej
2017-11-18, godz. 19:41
Malcolm Young z AC/DC nie żyje
Nie żyje Malcolm Young, gitarzysta legendarnego zespołu rockowego AC/DC. Muzyk miał 64 lata. O jego śmierci grupa poinformowała na swoim fanpage'u na Facebooku.
» więcej