Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Wykładowca Akademii Sztuki o cięciu finansów na instytucje kultury w Szczecinie.
Artysta i malarz prof. Kamil Kusowski mówił w "Rozmowach pod krawatem" o dwóch najcenniejszych ośrodkach kultury w mieście - Trafostacji Sztuki i Teatrze Współczesnym.

- Pozytyw, który jest, to miasto postawiło jednak na kulturę, bo odkąd ja tu jestem infrastruktura bardzo się poprawiła. A ja przyjechałem w 2010 roku. Tylko, że to jest trochę jak z samochodem, że skoro mamy dobre auto, to miejmy pieniądze na benzynę, żeby gdzieś pojechać. Mam takie wrażenie, że postawiliśmy na tę infrastrukturę i bardzo dobrze. Szczecin w tej chwili ma jedną z lepszych infrastruktur kulturalnych. Ale jak słyszę, że ucinamy pieniądze na kulturze, a z drugiej strony są środki na koncert gwiazdy popkulturowej Dawida Podsiadło w okolicach pół miliona, to ja pytam: o co chodzi? - mówi Kusowski.

W połowie grudnia szefowie instytucji kulturalnych w Szczecinie napisali list otwarty, w związku z okrojonymi środkami w sferze kultury w budżecie miasta na ten rok. Szczecińska kultura w 2023 roku dostanie na wydatki bieżące 60 mln zł, a cały budżet miasta na ten rok to nieco ponad 3 miliardy złotych.
Artysta i malarz prof. Kamil Kusowski mówił w "Rozmowach pod krawatem" o dwóch najcenniejszych ośrodkach kultury w mieście - Trafostacji Sztuki i Teatrze Współczesnym.

Zobacz także

2024-06-14, godz. 09:25 Sacrum Non Profanum w Szczecinie. "Kościółek w Trzęsaczu jest zbyt mały" To nie kwestie finansowe, a artystyczne i techniczne. Tak dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum tłumaczy jego przeniesienie do Szczecina i Świnoujścia. » więcej 2024-06-13, godz. 22:07 Debata o kulturze w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] W Radiu Szczecin rozmawialiśmy o ważnych sprawach. Tym razem to była debata o kulturze. » więcej 2024-06-13, godz. 19:27 Polsko-amerykańska współpraca przy bajkach w PRL-u Historia filmów rysunkowych dla dzieci w PRL-u była tematem dzisiejszego spotkania w szczecińskim Przystanku Historia. » więcej 2024-06-13, godz. 16:16 Premiera nowego "szczecińskiego" utworu Urszuli Dudziak [WIDEO] Zapowiada on specjalny muzyczny projekt realizowany przez "Ogrody Śródmieście". » więcej 2024-06-12, godz. 19:08 Dawne stroje pomorskie na wystawie w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA] Do czasów współczesnych zachowały się nieliczne świadectwa odzieży noszonej niegdyś przez mieszkańców pomorskich wsi, czyli dzisiejszych terenach położonych po obu stronach granicy. » więcej 2024-06-12, godz. 18:06 Debata o kulturze na naszej antenie W Radiu Szczecin rozmawiamy o ważnych sprawach. Tym razem czas na debatę o kulturze. » więcej 2024-06-11, godz. 21:56 Przed Sejmem pikietowali artyści "Twórczość ma wartość! - Tantiemy dla aktorów" - pod tym hasłem przed Sejmem pikietowali członkowie Związku Artystów Scen Polskich ZASP - Stowarzyszenie. » więcej 2024-06-09, godz. 10:52 Monografia kolekcji Fridy i Wilhelma Doeringów Szczecińska kolekcja Fridy i Wilhelma Doeringów, pochodząca z pierwszej połowy XX wieku doczekała się swojej monografii. To drudzy, po Lentzach, właściciele słynnej willi przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. » więcej 2024-06-09, godz. 09:02 Marek Stelar z kolejną nagrodą Z Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który od kilku dni trwa we Wrocławiu, wraca z Nagrodą Czytelników "Wielkiego Kalibru". » więcej 2024-06-07, godz. 10:41 Onyango i Kangalika w Trafostacji Sztuki Prace pochodzącego z Kenii Richarda Onyango od czwartku oglądać można w szczecińskiej Trafostacji Sztuki. » więcej
27282930313233