Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Początek Międzynarodowego Konkursu Formy na 57 Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Kontrapunkt.
W niedzielę wieczorem na scenie Teatru Współczesnego po raz pierwszy w Polsce została pokazana głośna produkcja poruszająca temat rasizmu i tolerancji - "Whitewashing".

Termin ten oznacza praktykę obsadzania białych aktorów w rolach postaci z innych grup etnicznych. Tu autorka opowiada o roli czarnej kobiety w społeczeństwie postkolonialnym, gdzie role są z góry przypisane i określone.

Widzowie po niemal hipnotyzującym spektaklu wychodzili zadowoleni.

- Myślę, że mocny akcent, mówiąc o historiach kolonialnych, że te mechanizmy, że ktoś pracuje na kogoś w aspekcie niewolniczym, ciągle jest na czasie. - Z każdą jakby minutą dalej, zaczęłam czuć, że jestem w tej historii. To wszystko po prostu dzisiaj mnie poruszyło. - Mnie się bardzo podobało, Jestem pod dużym wrażeniem. Bardzo fajna forma, dobrze wymyślone i świetnie zrobione - mówiła publiczność.

W poniedziałek wieczorem w ramach Konkursu Formy "Prawdziwa opowieść o miłości i tranzycji opowiedziana poprzez historię Pinokia" - mówi Agata Kołacz z Komisji programowej Kontrapunktu.

- Bohaterem "Making of pinokio" jest Ivor. Jest to spektakl autobiograficzny, napisany z pozycji absolutnego poczucia humoru, dystansu. Odbywa się tak jakby na backstage'u studia filmowego i jest to opowieść o lalce bez lalki. Tam ma powstawać bajka o pinokio i tam mamy bardzo wiele obiektów - mówi Kołacz.

Ten spektakl o godzinie 19 na scenie włoskiej Teatru Polskiego.

W poniedziałek także pokazy towarzyszące głównemu nurtowi. Na godz. 17 zaplanowano w Pleciudze spektakl "Robinson", a w Teatrze Małym debatę "Dziennikarstwo performatywne: jak teatr i media mogą sobie pomóc".
Widzowie po niemal hipnotyzującym spektaklu wychodzili zadowoleni.
W poniedziałek wieczorem w ramach Konkursu Formy "Prawdziwa opowieść o miłości i tranzycji opowiedziana poprzez historię Pinokia" - mówi Agata Kołacz z Komisji programowej Kontrapunktu.

Zobacz także

2024-05-20, godz. 18:35 Przed premierą "Polity". Był casting, będą kolejne... [ZDJĘCIA] 14 września w Teatrze Polskim planowana jest premiera spektaklu 'Polita' w reżyserii Janusza Józefowicza z muzyką Janusza Sokłosy. » więcej 2024-05-20, godz. 16:03 Margaret w Radiu Szczecin Autorka aktualnej 'Płyty tygodnia' Radia Szczecin gościła w naszym studiu i opowiadała o swoim nowym materiale. » więcej 2024-05-19, godz. 18:16 Międzynarodowy koncert w kościele Baptystów W ramach 21. edycji Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej już o 19:00 w Kościele Baptystów w Szczecinie wystąpią artyści z Izraela, Japonii, Niemiec i Polski. » więcej 2024-05-18, godz. 12:18 Antywojenny spektakl w Goleniowie 'Miłość nie umrze' - Wielka Rock Opera zainaugurowała w Goleniowie urodziny miasta. » więcej 2024-05-18, godz. 10:26 Parada zabytkowych aut, wizyta w piekarni, czyli Noc Muzeów w Szczecinie Od parady zabytkowych samochodów po zwiedzanie słynnej piekarni - atrakcji podczas szczecińskiej Nocy Muzeów ma wystarczyć dla każdego. » więcej 2024-05-18, godz. 10:19 Harfistka Barbara Stalmierska świętuje 40-lecie pracy artystycznej w Filharmonii [ZDJĘCIA] Współpracuje z wieloma orkiestrami w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki współczesnej. Interesuje się szczególnie nowymi możliwościami kolorystycznymi harfy. Gra w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława… » więcej 2024-05-18, godz. 09:44 W Noc Muzeów w Trzcińsku-Zdroju przeniesiemy się do średniowiecza Potyczki rycerskie, wystawy, czy projekcja filmu to tylko niektóre elementy Nocy Muzeów w Trzcińsku-Zdroju. » więcej 2024-05-18, godz. 09:06 Art Festiwal w Stargardzie. Strefy w parkach i na ulicach Blisko 150 wydarzeń: koncertów, spektakli, plenerów malarskich oraz pokazów sztuki ulicznej. Tegoroczna edycja Art Festiwal Stargard potrwa przez cały weekend. W programie przewidziano także udział artystów z Greifswaldu. » więcej 2024-05-17, godz. 17:44 Dziś premiera Rock Opery w Goleniowie [ZDJĘCIA] Antywojenne widowisko szykuje na piątkowy wieczór Teatr Brama z Goleniowa. Będzie to bodaj największy spektakl w historii miasta, bo planowany jest udział ponad 300 osób. Goleniowska Rock Opera nosi tytuł „Love will not die'. » więcej 2024-05-17, godz. 10:37 Dwa Złote Medale dla Weroniki Włodarczyk z Akademii Sztuki w Szczecinie [ZDJĘCIA] Zaśpiewała w słynnej wiedeńskiej Musikverein i w średniowiecznej katedrze we włoskiej Tropei. » więcej
2345678